Tak banki pomagają potrzebującym przed świętami

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia otwieramy serca i portfele dla potrzebujących. Do działań charytatywnych dołączają się też banki oraz ich pracownicy.

Publikacja: 04.12.2019 15:42

Tak banki pomagają potrzebującym przed świętami

Foto: Adobe Stock

BNP Paribas

Pod koniec tygodnia finał tegorocznej XIX już „Szlachetnej Paczki”. W ten „weekend cudów” potrzebujące rodziny otrzymają zakupione dla nich dary. Partnerem akcji od dwóch lat jest BNP Paribas. – 2, 1 mln zł przekazaliśmy na rzecz Szlachetnej Paczki w czasie naszego partnerstwa, czyli od listopada 2018 roku – mówi Joanna Błaszczyk z biura prasowego BNP Paribas.

W ubiegłym roku blisko 2000 pracowników-wolontariuszy Banku BNP Paribas było zaangażowanych w tę akcję. W tym roku do akcji zgłosiło się ponad 100 liderów, którzy angażują ponad 2000 wolontariuszy do przygotowania paczek dla ponad 100 rodzin.

Warto sprawdzić:Ty używasz karty, bank pomaga potrzebującym

Credit Agricole

W „Szlachetną Paczkę” zaangażowany jest nie tylko BNP Paribas. Od kilkunastu lat biorą w niej udział pracownicy Credit Agricole. – Poszczególne zespoły decydują, kogo obdarują w danym roku i samodzielnie przygotowują paczki. Towarzyszą temu różne inicjatywy pracownicze: loterie, kiermasze, licytacje. W akcji biorą też udział członkowie zarządu – opowiada Agnieszka Kaniewska, specjalista w Biurze Komunikacji Korporacyjnej Credit Agricole.

– Pomaganie daje szansę na zmianę lub polepszenie życia, tym którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Aktywności banku nie tylko przynoszą wewnętrzną satysfakcję, ale są zarazem propagowaniem idei wspierania potrzebujących – tłumaczy Agnieszka Kaniewska, z Credit Agricole.

Pracownicy departamentów organizują także inne akcje. Od siedmiu lat w okresie przedświątecznym niosą pomoc m.in. dla Domu Dziecka z Kłodzka oraz Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej. – Podopieczni placówek wysyłają listy do Świętego Mikołaja, a bankowcy spełniają dziecięce marzenia przygotowując paczki zgodnie z życzeniami – tłumaczy Agnieszka Kaniewska.

W tym roku bank wspiera przedsięwzięcie mikołajkowe Fundacji FONIS, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych, głównie niesłyszących, słabosłyszących, niewidomych i słabowidzących. Bank przekazuje fundusze na organizację spotkania ze Świętym Mikołajem, w którym także będzie uczestniczył już w najbliższą niedzielę.

Santander Bank Polska

Fundacja Santander Bank Polska w ramach programu wolontariatu pracowniczego co roku wspiera lokalne akcje pracowników. – W tym roku prowadzimy nabór wniosków od pracowników z całej Polski i wesprzemy 30 najciekawszych projektów. Ponadto organizowane są duże akcje wewnętrzne: Akcja Gwiazdor czy Aukcja z Pasją, a ich beneficjentami będą podopieczni wybranych przez naszych pracowników ośrodków opiekuńczo-wychowawczych – mówi Marzena Atkielska, prezes Fundacji Santander Bank Polska.

Fundacja ma wewnętrzny program dofinansowywania akcji wolontariackich, a pracownicy mogą liczyć na wsparcie swoich projektów kwotą do 3 tys. zł. Nabór wniosków do projektów mikołajkowych prowadzony jest od listopada. Pracownicy zgłaszają do Fundacji Santander Bank Polska swoje pomysły na działania charytatywne, a komisja ocenia potrzebę takiego działania, koryguje błędy i pomaga dopracować szczegółowy plan działania. – Często pośredniczymy w kontakcie z organizacjami społecznymi, inspirujemy wolontariuszy oraz kontaktujemy ich ze sobą – dodaje przedstawicielka Fundacji.

PKO BP

W okresie przedświątecznym Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje Integracyjne Spotkania Mikołajkowe. Biorą w nich udział dzieci pracowników banku i Grupy Kapitałowej oraz wychowankowie ośrodków opiekuńczo-wychowawczych (w wieku 4-12 lat). – W tym roku odbędzie się 40 spotkań w 25 miastach na terenie całego kraju – zapowiada Edyta Skorupska, z biura prasowego banku. – W tym roku wspólnie z Fundacją PKO Banku Polskiego pracownicy zaangażują się w przygotowanie prezentów dla podopiecznych domów samotnej matki w całej Polsce.

Pekao SA

Od dwóch lat przed Bożym Narodzeniem Pekao SA organizuje „Kiermasz Charytatywny z udziałem pracowników banku.- W dniu kiermaszu pracownicy centrali przynoszą własnoręcznie wykonane wypieki świąteczne, ozdoby i stroiki lub biorą udział w przygotowywaniu ozdób na miejscu, a także prowadzą zbiórkę funduszy pochodzących ze sprzedaży tych artykułów oraz biorą udział w charytatywnej aukcji – opowiada Anna Markowska, z biura prasowego banku.

W tym roku środki zgromadzone w trakcie kiermaszu zostaną przekazana na modernizację i wyposażenie świetlicy dla dzieci prowadzonej przez szczeciński Oddział PCK. Bank wesprze działalność inspektorów ds. ochrony praw zwierząt Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w województwie mazowieckim.

Bankowcy z Pekao SA angażują się także w przygotowywanie prezentów dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych oraz świetlic prowadzonych przez Stowarzyszenie. W 2018 roku wolontariusze wystąpili w roli Mikołajów w wiosce w Siedlcach, a w tym roku odwiedzą wioskę w Biłgoraju.

Bank Millennium

W Banku Millennium od siedmiu lat w grudniu organizowana jest Świąteczna Aukcja Dobroczynna. – Na intranetową aukcję trafiają przedmioty własnoręcznie wykonane przez pracowników takie jak ozdoby świąteczne, zdjęcia, obrazy, biżuteria, dekoracje i inne – wylicza Anna Pulnar z biura prasowego.

Zebrana kwota ze sprzedaży rękodzieła po podwojeniu przez bank, zostaje przekazana na leczenie niepełnosprawnych dzieci i bliskich pracowników banku.

mBank

mBank od dwóch lat jest partnerem bankowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – W projekcie tym bierze udział 1 tys. naszych pracowników: od osób w sztabach poprzez pracowników centrali, pracowników placówek zliczających wpłaty–wylicza Kinga Wojciechowska- Rulka, z biura prasowego.

BNP Paribas

Pod koniec tygodnia finał tegorocznej XIX już „Szlachetnej Paczki”. W ten „weekend cudów” potrzebujące rodziny otrzymają zakupione dla nich dary. Partnerem akcji od dwóch lat jest BNP Paribas. – 2, 1 mln zł przekazaliśmy na rzecz Szlachetnej Paczki w czasie naszego partnerstwa, czyli od listopada 2018 roku – mówi Joanna Błaszczyk z biura prasowego BNP Paribas.

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Materiał Promocyjny
Budowa farm wiatrowych i fotowoltaicznych
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej
Konta Bankowe
Z lokat dostaniemy coraz mniej. 8 proc. w jednym banku
Konta Bankowe
Awarie bankomatów i długość rozpatrywania reklamacji. „To jest niepoważne”
Materiał Promocyjny
ORLEN Paczka ma 4000 automatów paczkowych i rośnie w imponującym tempie
Konta Bankowe
Czy można mieć kilka kont z jednego banku w smartfonie
Konta Bankowe
Co czwarty Polak popełnia ten błąd. Informacje podajemy hakerom na tacy