Najlepsze lokaty półroczne [lipiec 2018]

Fotorzepa, Marta Bogacz

Stworzyliśmy zestawienia najlepiej oprocentowanych sześciomiesięcznych depozytów na kwotę 10 tys. zł.

W lipcu na zmiany oferty zdecydował się Idea Bank. Podniósł oprocentowanie Lokaty na nowe środki, które wynosi obecnie nawet 3,1 proc. skali roku. To dziś jeden z najatrakcyjniejszych produktów oszczędnościowych na rynku.

Więcej zarobić można tylko na Lokacie Witaj w Nest Banku. Depozyt generuje 4 proc. zysku w skali roku, jeśli założy go nowy klient, który dodatkowo otworzy Nest Konto i zadeklaruje wpływy wynagrodzenia w minimalnej kwocie 2,5 tys. zł (a jeśli klient prowadzi własną działalność – założyć musi BIZnest Konto i wpłacać na rachunek regularnie minimum 6 tys. zł oraz wykonywać płatności do ZUS lub US). Lokatę Witaj aktywować można wpłacając na nią minimum 1 tys. zł. Maksymalna wpłata nie może przekraczać 10 tys. zł.

Na drugim miejscu jest lokata od Idea Banku. Oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki Plus wzrosło w przypadku depozytu otwieranego na pół roku z 3 proc. do 3,1 proc. w skali roku. Na lokatę wpłynąć muszą nowe środki, które bank wylicza na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił na nią wpływ środków. Ofertą objęci są posiadacze rachunku osobistego. Minimalna wpłata wynosi 500 zł. Maksymalnie ulokować można do 1 mln zł.

Alior Bank ma dla nowych klientów Lokatę Internetową z oprocentowaniem 2,5 proc. w skali roku. Produkt wymaga wpłaty od 1 tys. do 200 tys. zł. Nie trzeba otwierać konta.

W Banku Ochrony Środowiska, osoby które założą lub posiadają już rachunek osobisty, a dodatkowo aktywnie korzystają z wydanej do konta karty debetowej mogą zyskać do 2,1 proc. odsetek w skali roku. Na EKOlokatę Zyskowną należy wpłacać wyłącznie nowe środki. Bank wylicza je jako nadwyżkę środków ponad sumę oszczędności zgromadzonych na rachunkach w BOŚ na dzień 28 lutego 2018 r. Minimalna kwota zdeponowanych oszczędności wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie ulokować można do 200 tys. zł nowych środków.

Bank Zachodni WBK gwarantuje do 1,9 proc. odsetek w skali roku. Wystarczy założyć Lokatę Bonusową. Produkt dedykowany jest klientom, którzy zawrą z bankiem umowę o udzielenie kredytu i wydanie karty kredytowej. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł. Maksymalny wkład to 100 tys. zł.

Nieco mniej wypłaca Toyota Bank i Bank Millennium – 1,8 proc. odsetek w skali roku na Lokacie Plus oraz na depozycie Horyzont Zysku. Pierwsza Lokata dedykowana jest stałym klientom obsługującym w Toyota Banku Konto Jedyne, sruga natomiast, osobom które dysponują nowymi środkami (nowe środki Bank Millennium oblicza jako nadwyżkę ponad saldo dostępne na rachunkach klienta na koniec 25 listopada 2017 r.). Obie instytucje nie stawiają ograniczeń w maksymalnej kwocie oszczędności. Minimalnie wpłacić można: 5 tys. zł w przypadku Lokaty Plus lub 1 tys. zł w przypadku Lokaty Horyzont Zysku.

Nowe środki wpłacać można też na lokatę terminową w Credit Agricole. Bank proponuje oprocentowanie w wysokości 1,7 proc. w skali roku. Wystarczy wpłacić minimum 1 tys. zł. Środki powinny stanowić przyrost salda w stosunku do stanu środków zgromadzonych na koncie klienta w dniu 31 marca 2018 r.

Tyle samo daje na lokacie standardowej otwieranej poprzez system bankowości elektronicznej lub mobilnej PlusBank. Należy posiadać konto bankowe i wpłacić na założoną lokatę 1 tys. zł. Nie ma górnej granicy depozytu.

1,65 proc. w skali roku oferuje zaś Getin Bank na e-lokacie Tradycyjnej. Na lokatę zakładaną online można przelać minimum 500 zł. Brak ograniczeń w maksymalnej kwocie.

1,5 proc. odsetek w skali roku wypłacają mBank, Orange Finanse, BGŻOptima i Raiffeisen Polbank. Minimalne wpłaty na Lokaty na nowe środki i Lokatę elastyczną (mBank, Orange Finanse i BGŻOptima) wynoszą 1 tys. zł. W przypadku e-Lokaty od Raiffeisen Polbank minimalna wpłata wynosi 3 tys. zł.

1,3 proc. odsetek da natomiast eurobank na Lokacie mobilnej (minimalna wpłata 200 zł) i Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki (minimalny depozyt 1 tys. zł). Oba banki nie stawiają ograniczeń w maksymalnej kwocie wpłat.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze roczne lokaty bankowe. Ranking na styczeń 2021

W rankingu lokat dwunastomiesięcznych zakładanych na kwotę 10 tys. zł, zwycięża bank, który na ...

Cashback przy kasie samoobsługowej to w Polsce problem

Cashback jest możliwy w polskich marketach, ale nie jeszcze nie w kasach samoobsługowych. Nie ...

Pełną funkcjonalność aplikacji bankowej można uzyskać dopiero po zalogowaniu. Apka może wyświetlać pewne informacje jeszcze przed uwierzytelnieniem. Lepiej więc ją usunąć przed naprawą

Usuń aplikację bankową, zanim oddasz telefon do naprawy

Gdy oddajemy do naprawy telefon, który ma zainstalowaną aplikację bankową, lepiej ją usunąć przez ...