Najlepsze lokaty kwartalne. Zysk do 4 proc. [LIS 2018]

Adobe Stock

W rankingu najlepiej oprocentowanych lokat terminowych w kwocie 10 tys. zł zakładanych na okres trzech miesięcy zwycięzcy wypłacają do 4 proc. odsetek w skali roku. Najkorzystniejszą ofertę mają obecnie Nest Bank, Idea Bank oraz PlusBank.

Zysk na poziomie 4 proc. w skali roku można wygenerować bez obowiązkowego zakładania konta bankowego. Taką propozycję ma właśnie Idea Bank. Lokata Happy jest dla nowych klientów, którzy wystarczy, że przeleją na rachunek depozytu od 500 zł do 20 tys. zł. Brak dodatkowych warunków.

W Nest Banku na Nest Lokacie Witaj i w PlusBanku na Lokacie na Start – 4 proc. w skali roku można zarobić decydując się na otwarcie odpowiednio Nest Konta lub Konta Plus. Minimalne wpłaty na oba depozyty zawierają się w przedziale od 500 zł do 10 tys. zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty roczne. Ranking [PAŹ 2018]

Drugie miejsce w naszym zestawieniu, ze stawką oprocentowania na poziomie 3,5 proc. w skali roku, zajmują ex aequo BGŻOptima i mBank. Na Lokacie Bezkarnej i Lokacie 3,5%, które dostępne są wyłącznie dla nowych klientów otwierających ROR, banki wymagają minimalnej wpłaty na poziomie 500 zł. Limit środków przelanych na depozyt w mBanku to 10 tys. zł zaś w BGŻOptima – 20 tys. zł.

Oprocentowanie na poziomie 3 proc. w skali roku gwarantuje eurobank. Instytucja daje klientom do wyboru trzy produkty, które różni maksymalna kwota zdeponowanych oszczędności: do 100 tys. zł wpłacić można na Lokatę na dobry początek, 20 tys. zł na Lokatę na start internetową, a 10 tys. zł na Lokatę na start mobilną. Lokata na dobry początek oferowana jest nowym klientom zakładającym rachunek osobisty (od 6 sierpnia 2018 r. do 30 listopada 2018 r.). Muszą oni spełniać też dodatkowe warunki, tj.: wpływ wynagrodzenia w kwocie minimum 500 zł (minimum jeden raz w ciągu trzech miesięcy trwania lokaty) lub dwa wpływy na rachunek, każdy w kwocie nie niższej niż 1,5 tys.  zł w ciągu trzech miesięcy trwania lokaty oraz wykonać minimum dziewięciu transakcji kartą przypisaną do konta. Lokata na start mobilna dostępna jest dla osób aktywujących aplikację mobilną eurobanku na urządzeniu mobilnym (smartfon, tablet), a Lokata na start internetowa dla osób, które aktywowały po raz pierwszy usługę bankowości  internetowej.

Z 2,8 proc. w skali roku do 2,5 proc. spało oprocentowanie środków zdeponowanych na Lokacie na Plusie w Banku Ochrony Środowiska. Na start na rachunek depozytu należy przelać minimum 1 tys. zł. Maksymalnie do 20 tys. zł.  Depozyt dostępny jest tylko w Internecie.

Podobny zysk – 2,5 proc. w skali roku – można osiągnąć na Lokacie Internetowej w Alior Banku. To oferta dla nowych klientów. Na depozyt można wpłacić najmniej 1 tys. zł. Łączna suma założonych lokat w ofercie specjalnej Aliora nie może przekraczać 200 tys. zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy. Ranking [PAŹ 2018]

Klienci Banku Millennium, na trzymiesięcznej lokacie mają szansę zarobić do 2,25 proc. odsetek w skali roku. Warunkiem koniecznym jest korzystanie z usług bankowości mobilnej. W pakiecie oferowanych tam produktów znaleźć można Lokatę Mobilną. Minimalny wkład na depozyt wynosi 1 tys. zł, a maksymalny nie może przekraczać 10 tys. zł.

Kolejne lokaty z listopadowego rankingu generują zyski poniżej 2 proc. w skali roku. Osoby dysponujące nowymi środkami, otwierając Lokatę na nowe środki w PKO BP otrzymają stawkę oprocentowania na poziomie 1,8 proc. skali roku. Depozyt można założyć w systemie bankowości elektronicznej iPKO lub mobilnej IKO. Minimalna wpłata na lokatę wynosi 1 tys. zł, maksymalna jest nieograniczana.

1,65 proc. w skali roku gwarantuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Depozyt oferowany jest posiadaczom kont osobistych. Minimalna wpłata wyznaczona przez bank, to 5 tys. zł (brak kwoty maksymalnej).

Oprocentowanie rzędu 1,55 proc. proponuje klientom Getin Bank. Najniższa możliwa wpłata na e- Lokatę Tradycyjną wynosi 500 zł. Kwota maksymalna: bez ograniczeń.

Lokata Promocyjna, z jednoprocentowym zyskiem, dostępna jest w BGŻ BNP Paribas. Bank również dedykuje ten produkt posiadaczom rachunków osobistych. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł.

Zestawienie dziesiątki najlepiej oprocentowanych lokat trzymiesięcznych zamyka Credit Agricole z Ofertą Mobilną. Wpłacając na depozyt minimum 1 tys. zł zarobić można na nim do 0,9 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bankowość biometryczna. Dzięki badaniu kształtu twarzy urządzenie może rozpoznać daną osobę i nadać jej dostęp do konta, produktów i usług.

Wystarczy mieć twarz, żeby zalogować się do konta

Banki coraz chętniej sięgają po rozwiązania biometryczne. Już nie tylko logowania odciskiem palca, czy ...

Prawo nie zabrania, ale czy będą klienci

Banki mogą być otwarte w niedziele w centrach handlowych, ale z takiej możliwości nie ...

Sam pilnuj opłat, unikniesz stresu

Po wznowieniu karty kredytowej- usługodawcy, którzy ściągali z niej roczny abonament, mogą mieć problem ...