Gdzie szukać najlepszych lokat? 17 – 23 grudnia 2018 r.

Fotolia

Przedstawiamy aktualną listę trzech najlepszych lokat terminowych zakładanych na okres 1, 3, 6, 12 i 24 miesięcy.

Lokaty jednomiesięczne gwarantują do 3,5 proc. zysku w skali roku. Taką stawkę oferuje Idea Bank na Lokacie NR1. Oprocentowanie na poziomie 3 proc. w skali roku na Lokacie Urodzinowej nalicza Bank Millennium. O połowę mniej odsetek – 1,5 proc. w skali roku- wypracować można na Lokacie EnveloMobilnej w EnveloBanku, cyfrowej marce Banku Pocztowego.

W kwartał zarobić można do 4 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie oferują PlusBank na Lokacie na Start i Nest Bank na Lokacie Witaj. Idea Bank wypłaca do 3,9 proc. odsetek na nowej Lokacie HIT. Z oferty tego banku zniknęła w tym tygodniu Lokata Happy (jej oprocentowanie wynosiło 4 proc. w skali roku). Na trzecim miejscu znalazły się depozyty od mBanku i BGŻOptima. Lokata dla nowych klientów od mBanku i Lokata Bezkarna od BGŻOptima gwarantują 3,5 proc. zysku w skali roku.

Półroczne depozyty mogą zagwarantować maksymalny zysk rzędu 4 proc. w skali roku. Najkorzystniejszą ofertę ma Nest Bank, który poleca nowym klientom Nest Lokatę Witaj. Na drugim miejscu jest Lokata NR1 od Idea Banku, której oprocentowanie wynosi 3,5 proc. w skali roku. 2,65 proc. w skali roku na Lokacie Standardowej daje zarobić swoim klientom Toyota Bank.

Deponując na lokacie środki na okres jednego roku zarobić można do 3,2 proc. w skali roku. Produkt z takim oprocentowaniem znaleźć można w ofercie Idea Banku. Jest nim ponownie Lokata NR1. Na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku wypracować można do 2,85 proc. odsetek. 2,25 proc. w skali roku wypłaca natomiast Bank Ochrony Środowiska. Wystarczy założyć Ekolokatę Zyskowną.

W dwa lata oszczędności mogą wypracować maksymalnie do 2,9 proc. odsetek w skali roku. Aby tyle zyskać należy założyć Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku. W BOŚ na Ekolokacie na Lata zarobić można do 2,75 proc. w skali roku. Nieco mniej, bo 2,3 proc. w skali roku na Lokacie standardowej oferuje Alior Bank.

W minionym tygodniu tabelę oprocentowania lokat modyfikował Idea Bank i Alior Bank.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Mogą Ci się również spodobać

Pieniędzy z wpłatomatu nie ma na koncie. Co robić?

Awaria urządzenia albo brak kontaktu wpłatomatu z systemem centralnym może być przyczyną tego, że ...

Z odblokowaniem karty płatniczej może być problem

Czasowo zablokować kartę płatniczą można szybko, ale z odblokowaniem bywają czasem kłopoty. Pani Anna, ...

Zastrzeżenie dowodu osobistego w banku.Brak dowodu osobistego nie odcina od pieniędzy ani transakcji internetowych.

Zastrzeżenie dowodu w banku odcina od pieniędzy?

Nie ma problemu z płatnościami kartą kredytową czy debetową ani z przelewami internetowymi w ...