Nowy lider rankingu lokat jednomiesięcznych [STY 2019]

najlepsze lokaty jednomiesięczne styczeń 2019
najlepsze lokaty jednomiesięczne styczeń 2019
Adobe Stock

Zestawienie najlepiej oprocentowanych lokat jednomiesięcznym z wkładem równym 5 tys. zł ma nowego zwycięzcę.

Został nim Idea Bank z Lokatą NR 1. W tym przypadku możliwe do osiągnięcia zyski sięgają 3,4 proc. w skali roku.

Lokata Nr 1, to produkt który nie wymaga posiadania konta w Idea Banku. Na rachunek depozytu wystarczy przelać od 500 zł do 1 mln zł.

Czytaj także: Gdzie szukać najlepszych lokat? 1 – 6 stycznia 2018 r.

Na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium zarobić można 3 proc. w skali roku. Produkt oferowany jest właścicielom kont osobistych, którzy posiadają dostęp do bankowości mobilnej (aplikacja mobilna na urządzeniu z systemem iOS od wersji 4.3.0 lub Android od wersji 5.0). Skorzystać z niej mogą wyłącznie solenizanci, którzy założą lokatę w ciągu 30 dni od daty swoich urodzin. Minimalna kwota wpłata wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie zdeponować można 10 tys. zł.

O połowę niższą stawkę gwarantuje swoim klientom Envelobank, należący do Banku Pocztowego. 1,5 proc. w skali roku mogą zarobić osoby zakładające Lokatę EnveloMobilną. Warunkiem jest posiadanie EnveloKonta. Najniższa możliwa kwota wpłaty na rachunek depozytu wynosi 500 zł. Brak górnego limitu.

Klienci PlusBanku na jednomiesięcznej lokacie terminowej zakładanej poprzez system bankowości mobilnej lub elektronicznej otrzymują oprocentowanie w wysokości 1,4 proc. w skali roku. Depozyt wymaga posiadania konta bankowego. Na lokatę można wpłacić minimum 1 tys. zł. Nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Nest Lokata z kontem w Nest Banku oprocentowana jest stawką 1,3 proc. w skali roku. Na start na depozyt można przelać 1 tys. zł. Maksymalnie do 2 mln zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty roczne

1 proc. na e-Lokacie zarobią klienci wybierający ofertę Santander Bank Polska. Lokata oferowana jest posiadaczom rachunku z dostępem do usług Santander online. Minimalny przelew środków zasilający depozyt wynosi 1 tys. zł, bez górnego progu wpłat.

Mniej niż jeden procent zysku oferuje eurobank na Lokacie terminowej otwieranej przez aplikację mobilną. 0,8 proc. w skali roku wypracować mogą oszczędności od kwoty 200 zł. Na lokacie zainwestować można dowolną ilość środków.

Lokata standardowa oferowana przez serwis internetowy iPKO lub aplikację mobilną IKO w PKO BP i Inteligo oprocentowana jest na poziomie 0,7 proc. w skali roku. Minimalny przelew środków na rachunek obu depozytów wynosi 1 tys. zł. Na każdym również można ulokować kapitał w dowolnej wysokości.

Getin Bank na Lokacie Standardowej płaci 0,65 proc. w skali roku. Najniższa możliwa wpłata na lokatę wynosi 500 zł. Maksymalna 1 mln. zł.

Na dziesiątym miejscu zestawienia najlepiej oprocentowanych lokat jednomiesięcznych są dwa depozyty: Lokata w ofercie mobilnej od Credit Agricole i Lokata Mobilna od banku Pekao SA. Obie oprocentowane są na poziomie 0,6 proc. w skali roku. Minimalne wpłaty wynoszą odpowiednio 1 tys. zł i 500 zł. Bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nawet najlepsze kwartalne lokaty przynoszą straty

Grudniowa inflacja wyniosła 3,4 proc., a specjaliści przewidują, że to nie koniec jej wzrostów. ...

Po kartę walutową nie tylko do banku

Elektroniczne portmonetki przydadzą się do płatności online i za granicą Coraz chętniej robimy zakupy ...

Wpłatomat zawodzi z powodów mechanicznych lub po awarii połączenia z siecią banku

Jak i dlaczego znikają pieniądze we wpłatomatach

Utrata połączenia z systemem centralnym banku, zacięcie wpłatomatu, wpłaty większe niż limit… Przyczyn jest ...