Gdzie szukać najlepszych lokat? 1 – 6 stycznia 2018 r.

Adobe Stock

Co tydzień badamy rynek lokat terminowych. Prezentujemy listę trzech najlepszych depozytów otwieranych na okres 1, 3, 6, 12 i 24 miesięcy.

Lokaty zakładane na jeden miesiąc dają zarobić do 3,4 proc. w skali roku. Najwyższa stawka obowiązuje na Lokacie NR 1 od Idea Banku. W Banku Millennium oprocentowanie na Lokacie Urodzinowej wynosi 3 proc. w skali roku. O połowę niższe odsetki (1,5 proc. w skali roku) wypracować można na Lokacie EnveloMobilnej w Envelobanku, będącym częścią Banku Pocztowego.

Na depozytach otwieranych na okres kwartału zyskać można do 4 proc. w skali roku. Najkorzystniejszą ofertę ma PlusBank oferujący Lokatę na Start o oprocentowaniu progresywnym od 3 do 5 proc. w skali roku i Nest Bank na Lokacie Witaj. Oprocentowanie w wysokości 3,9 proc. w skali roku gwarantuje swoim klientom Idea Bank na Lokacie HIT. 3,5 proc. w skali roku oferuje mBank i BGŻOptima. Pierwszy na Lokacie dla nowych klientów, drugi na Lokacie Bezkarnej.

Najwyższe na rynku oprocentowanie dla półrocznego depozytu wynosi 4 proc. w skali roku. Obowiązuje na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. Zyski rzędu 3,4 proc. w skali roku gwarantuje Idea Bank na Lokacie NR 1. Na trzecim miejscu jest Lokata Standardowa od PlusBanku. Jej promocyjne oprocentowanie wynosi 2,6 proc. w skali roku.

Maksymalny zysk do osiągnięcia w dwanaście miesięcy wynosi 3,1 proc. Takie oprocentowanie dostępne jest w Idea Banku na Lokacie NR 1. Na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku zarobić można 2,85 proc. w skali roku. Odsetki rzędu 2,5 proc. na Lokacie na Nowe Środki na 12 miesięcy wypracować można w Getin Bank.

Oszczędzający długoterminowo, wybierając lokatę na dwa lata, mogą zyskać maksymalnie do 2,9 proc. w skali roku. Wystarczy, że założą Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku. Niewiele niższe oprocentowanie, bo 2,75 proc. w skali roku, oferuje swoim klientom Bank Ochrony Środowiska na Ekolokacie na Lata. Do 2,3 proc. w skali roku wszystkim zakładającym Lokatę standardową gwarantuje zaś Alior Bank.

W minionym tygodniu wygasła promocyjna oferta Lokaty Standardowej w Toyota Banku.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Mogą Ci się również spodobać

Lepiej powiadom bank, że jedziesz na wakacje

Nietypowe użycie karty może spowodować jej zablokowanie lub zastrzeżenie przez bank. – To procedura ...

lokata progresywna

Lokaty bez zamrażania kapitału

W kilku bankach można więcej zyskać na lokacie progresywnej niż na koncie oszczędnościowym. Warto ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Regularnie, raz na tydzień, analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów ...