Gdzie szukać najlepszych lokat? 1 – 6 stycznia 2018 r.

Adobe Stock

Co tydzień badamy rynek lokat terminowych. Prezentujemy listę trzech najlepszych depozytów otwieranych na okres 1, 3, 6, 12 i 24 miesięcy.

Lokaty zakładane na jeden miesiąc dają zarobić do 3,4 proc. w skali roku. Najwyższa stawka obowiązuje na Lokacie NR 1 od Idea Banku. W Banku Millennium oprocentowanie na Lokacie Urodzinowej wynosi 3 proc. w skali roku. O połowę niższe odsetki (1,5 proc. w skali roku) wypracować można na Lokacie EnveloMobilnej w Envelobanku, będącym częścią Banku Pocztowego.

Na depozytach otwieranych na okres kwartału zyskać można do 4 proc. w skali roku. Najkorzystniejszą ofertę ma PlusBank oferujący Lokatę na Start o oprocentowaniu progresywnym od 3 do 5 proc. w skali roku i Nest Bank na Lokacie Witaj. Oprocentowanie w wysokości 3,9 proc. w skali roku gwarantuje swoim klientom Idea Bank na Lokacie HIT. 3,5 proc. w skali roku oferuje mBank i BGŻOptima. Pierwszy na Lokacie dla nowych klientów, drugi na Lokacie Bezkarnej.

Najwyższe na rynku oprocentowanie dla półrocznego depozytu wynosi 4 proc. w skali roku. Obowiązuje na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. Zyski rzędu 3,4 proc. w skali roku gwarantuje Idea Bank na Lokacie NR 1. Na trzecim miejscu jest Lokata Standardowa od PlusBanku. Jej promocyjne oprocentowanie wynosi 2,6 proc. w skali roku.

Maksymalny zysk do osiągnięcia w dwanaście miesięcy wynosi 3,1 proc. Takie oprocentowanie dostępne jest w Idea Banku na Lokacie NR 1. Na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku zarobić można 2,85 proc. w skali roku. Odsetki rzędu 2,5 proc. na Lokacie na Nowe Środki na 12 miesięcy wypracować można w Getin Bank.

Oszczędzający długoterminowo, wybierając lokatę na dwa lata, mogą zyskać maksymalnie do 2,9 proc. w skali roku. Wystarczy, że założą Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku. Niewiele niższe oprocentowanie, bo 2,75 proc. w skali roku, oferuje swoim klientom Bank Ochrony Środowiska na Ekolokacie na Lata. Do 2,3 proc. w skali roku wszystkim zakładającym Lokatę standardową gwarantuje zaś Alior Bank.

W minionym tygodniu wygasła promocyjna oferta Lokaty Standardowej w Toyota Banku.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Mogą Ci się również spodobać

pin do karty

Pierwszy PIN do nowej karty można nadać samemu

Część banków pozwala by to sami klienci wymyślali sobie pierwszy numer PIN do nowych ...

najlepsze lokaty na 3 miesiące styczeń 2019

Mniej zarobimy na lokatach kwartalnych. Ranking [STY 2019]

Mamy dwóch zwycięzców rankingu najlepszych lokat kwartalnych z wkładem równym 10 tys. w styczniu ...

Niewielki zysk na lokatach miesięcznych tylko z warunkami

Oprocentowanie lokat terminowych w większości przypadków bliskie jest zeru. Są jeszcze jednak na rynku ...