Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Bloomberg

Regularnie, raz w tygodniu, sprawdzamy rynek lokat terminowych i tworzymy ranking najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Aktualne zestawienie obowiązuje od 6 maja – 12 maja 2019 roku.

Na lokatach jednomiesięcznych zarobić można maksymalnie 3 proc. w skali roku. Najwyższą stawkę gwarantuje Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. Po 2,7 proc. w skali roku i 1,5 proc. w skali roku zarobić można odpowiednio na Lokacie NR1 w Idea Banku i Lokacie EnveloMobilnej w EnveloBanku.

Najwyższe stawki obowiązujące na lokatach kwartalnych sięgają 4 proc. w skali roku. Oferty z takim oprocentowaniem znaleźć można w kilku instytucjach: Getin Banku Na Lokacie Mobilnej, Nest Banku na Nest Lokacie Witaj, Idea Banku na Lokacie Happy i PlusBanku na Lokacie na Start. Na 3,5 proc. w skali roku mogą liczyć klienci wybierający Lokatę 3,5% w mBanku. 3 proc. w skali roku zarobią natomiast klienci eurobanku, którzy otworzą jeden z trzech depozytów: Lokatę na dobry początek, Lokatę na start internetową lub mobilną.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W pół roku również da się zarobić do 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości oferuje jednak tylko jeden podmiot – Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku oprocentowanie Lokaty Na Nowe Środki Plus sięga 3,4 proc. w skali roku. 2,4 proc. płaci ubankowionym klientom Toyota Bank. Wystarczy, że założą Lokatę Sprint.

Oszczędzając przez rok, maksymalnie zarobić można do 3,5 proc. w skali roku. Najlepszą ofertę ma Idea Bank. Na 12 miesięcy poleca klientom otwarcie Lokaty na Nowe Środki Plus. 2,5 proc. zysku wypracować mogą klienci wybierający e-Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku, a 2,3 proc. w skali roku – osoby wybierające Lokatę Plus od Toyota Banku.

Maksymalny zysk z lokat dwuletnich osiąga poziom 2,75 proc. w skali roku. Wskazane oprocentowanie znaleźć można na EKOlokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska. Stawkę w wysokości 2,45 proc. w skali roku oferuje natomiast Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. W Santander Consumer Banku na Lokacie Online Nowe Środki zarobi się niewiele mniej – 2,4 proc. w skali roku.

Tabele oprocentowania produktów oszczędnościowych zmieniał z początkiem maja Alior Bank i Credit Agricole. Banki nie wprowadziły jednak żadnych aktualizacji oferowanych stawek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Garmin Pay – wygodne płacenie zegarkiem

Garmin Pay dostępny jest w Nest Banku, PKO BP i Santander Banku. Mając konto ...

Bankowość biometryczna. Dzięki badaniu kształtu twarzy urządzenie może rozpoznać daną osobę i nadać jej dostęp do konta, produktów i usług.

Wystarczy mieć twarz, żeby zalogować się do konta

Banki coraz chętniej sięgają po rozwiązania biometryczne. Już nie tylko logowania odciskiem palca, czy ...

Gdzie szukać najlepszych lokat? 25 LUT – 3 MAR 2019

Regularnie przeprowadzamy audyt rynku lokat bankowych i prezentujemy listę najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na ...