Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Bloomberg

Regularnie, raz w tygodniu, sprawdzamy rynek lokat terminowych i tworzymy ranking najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Aktualne zestawienie obowiązuje od 6 maja – 12 maja 2019 roku.

Na lokatach jednomiesięcznych zarobić można maksymalnie 3 proc. w skali roku. Najwyższą stawkę gwarantuje Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. Po 2,7 proc. w skali roku i 1,5 proc. w skali roku zarobić można odpowiednio na Lokacie NR1 w Idea Banku i Lokacie EnveloMobilnej w EnveloBanku.

Najwyższe stawki obowiązujące na lokatach kwartalnych sięgają 4 proc. w skali roku. Oferty z takim oprocentowaniem znaleźć można w kilku instytucjach: Getin Banku Na Lokacie Mobilnej, Nest Banku na Nest Lokacie Witaj, Idea Banku na Lokacie Happy i PlusBanku na Lokacie na Start. Na 3,5 proc. w skali roku mogą liczyć klienci wybierający Lokatę 3,5% w mBanku. 3 proc. w skali roku zarobią natomiast klienci eurobanku, którzy otworzą jeden z trzech depozytów: Lokatę na dobry początek, Lokatę na start internetową lub mobilną.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W pół roku również da się zarobić do 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości oferuje jednak tylko jeden podmiot – Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku oprocentowanie Lokaty Na Nowe Środki Plus sięga 3,4 proc. w skali roku. 2,4 proc. płaci ubankowionym klientom Toyota Bank. Wystarczy, że założą Lokatę Sprint.

Oszczędzając przez rok, maksymalnie zarobić można do 3,5 proc. w skali roku. Najlepszą ofertę ma Idea Bank. Na 12 miesięcy poleca klientom otwarcie Lokaty na Nowe Środki Plus. 2,5 proc. zysku wypracować mogą klienci wybierający e-Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku, a 2,3 proc. w skali roku – osoby wybierające Lokatę Plus od Toyota Banku.

Maksymalny zysk z lokat dwuletnich osiąga poziom 2,75 proc. w skali roku. Wskazane oprocentowanie znaleźć można na EKOlokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska. Stawkę w wysokości 2,45 proc. w skali roku oferuje natomiast Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. W Santander Consumer Banku na Lokacie Online Nowe Środki zarobi się niewiele mniej – 2,4 proc. w skali roku.

Tabele oprocentowania produktów oszczędnościowych zmieniał z początkiem maja Alior Bank i Credit Agricole. Banki nie wprowadziły jednak żadnych aktualizacji oferowanych stawek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska na końcu zestawienia krajów OECD pod względem oszczędności

Nasi rodacy od 2011 r. nadal wydają więcej niż oszczędzają. Swoją rozrzutność wspomagają kredytami ...

Najlepsze lokaty na jeden miesiąc. Mobilność popłaca

Szczęśliwy ten, kto loguje się do swojego rachunku osobistego przez telefon. Posiadacze aplikacji mobilnych ...

Zlecenie stałe ułatwia życie klientom banków

Większość osób opłaca jakieś rachunki i wiele z nich wie, że łatwo o nich ...