Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Bieżące zestawienie obowiązuje od 5 do 11 sierpnia 2019 roku.

Systematycznie, raz w tygodniu, analizujemy tabele oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy ranking najbardziej zyskownych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Na lokatach otwieranych na okres 30 dni zarobić można maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Najwyższe zyski oferuje Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. W Idea Banku na Lokacie NR1 oszczędności pracują na stawce 2,1 proc. w skali roku. W PKO BP na Lokacie na nowe środki i w EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej zyskać można 1,5 proc. w skali roku.

Maksymalne oprocentowanie oferowane na lokatach trzy miesięcznych sięga 4 proc. w skali roku. Produkty z takim zyskiem znaleźć można w Idea Banku – wnioskując o otwarcie Lokaty Happy, w PlusBank – zakładając Lokatę Start, czy w Nest Banku – otwierając Nest Lokatę Witaj. Klienci mBanku wypracować mogą do 3,5 proc. zysku w skali roku (wystarczy, że otworzą lokatę dla nowych klientów). Po 3 proc. otrzymają zaś oszczędzający z Lokatą Mobilną w Getin Banku albo lokatami dedykowanymi nowym klientom w eurobanku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Lokaty zakładane na pół roku mogą zagwarantować maksymalne zyski w wysokości 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie o takiej stawce dostępne jest w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. W Toyota Banku na Lokacie Sprint i w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,4 proc. w skali roku. Na 1,9 proc. w skali roku liczyć mogą natomiast klienci Getin Banku, którzy zdecydują się na otwarcie Lokaty na Nowe Środki.

W rok zarobić można do 2,65 proc. w skali roku. Zyski w tej wysokości wypłaca Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. Na 2,4 proc. w skali roku liczyć zaś mogą posiadacze nowych środków, którzy deponują je na Lokacie w Idea Banku. W Toyota Banku na dwunastomiesięcznej Lokacie Plus zyskać można 2,3 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Na lokatach tracimy pieniądze od 2015 r. Jak długo jeszcze?

Oszczędzając przez dwa lata maksymalnie zyskać można do 2,7 proc. w skali roku. Tyle właśnie oferuje Nest Bank na dwudziestoczteromiesięcznej Nest Lokacie Lojalnej. 2,6 proc. w skali roku gwarantuje Bank Ochrony Środowiska wszystkim tym, którzy założą u niego EKOlokatę na lata. Na 2,4 proc. zysku w skali roku mają szansę osoby zakładające Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku.

Tabele oprocentowania lokat zmieniał w ostatnim czasie Nest Bank oraz Getin Bank. Ten pierwszy podwyższył oprocentowanie rocznej i dwuletniej Lokaty Lojalnej odpowiednio z 2,05 proc. do 2,65 proc. w skali roku oraz z 2,1 proc. do 2,7 proc. w skali roku. Drugi bank natomiast ściął zyski z promocyjnych lokat na sześć i dwanaście miesięcy z 2,1 proc. do 1,9 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dzieci nieświadomie mogą „wyczyścić” kartę kredytową rodzica

Dziecko może łatwo wyczyścić nam konto grając na telefonie

Nawet kilkulatek może oczyścić kartę kredytową rodzica, gdy ta będzie podłączona do aplikacji, z ...

najlepsze lokaty roczne grudzień 2018

Najlepsze lokaty roczne. Ranking [GRUDZIEŃ 2018]

Deponując na lokacie środki dziś i wyciągając je z banku w grudniu przyszłego roku ...

Najlepsze konta oszczędnościowe [lipiec 2018]

Rachunek oszczędnościowy to idealny produkt na lokowanie nadwyżek finansowych. Pozwala odkładać środki na oprocentowane ...