Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bloomberg

Bieżące zestawienie obowiązuje od 12 do 18 sierpnia 2019 roku.

Cyklicznie, raz w tygodniu, sprawdzamy tabele oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i sporządzamy ranking najbardziej dochodowych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: Na lokatach tracimy pieniądze od 2015 r. Jak długo jeszcze?

Najwyższe zyski oferowane na lokatach jednomiesięcznych sięgają 3 proc. w skali roku. Właśnie tyle zarobić można na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Tuż za nią jest Lokata NR1 od Idea Banku, która oferuje zysk na poziomie 2,1 proc. w skali roku. W PKO BP, na Lokacie na nowe środki, i w EnveloBanku, na Lokacie EnveloMobilnej, zarobić można po 1,5 proc. w skali roku.

Maksymalne stawki jakie banki mogą zaproponować na lokatach trzy miesięcznych sięgają 4 proc. w skali roku. Oferty z takim oprocentowaniem znaleźć można w Idea Banku (Lokata Happy) oraz Nest Banku (Nest Lokata Witaj). Oszczędzający mogą zarobić 3,5 proc. w skali roku, jeśli założą lokatę dla nowych klientów w mBanku. Na 3 proc. w skali roku liczyć mogą ci, którzy założą Lokatę Mobilną w Getin Banku albo jedną z lokat dedykowanych klientom eurobanku, korzystającym po raz pierwszy z jego usług bankowości elektronicznej lub mobilnej.

Maksymalne zyski gwarantowane na lokatach sześciomiesięcznych sięgają 4 proc. w skali roku i oferuje je Nest Bank na półrocznej Nest Lokacie Witaj. W Toyota Banku na Lokacie Sprint oraz w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,4 proc. w skali roku. 1,9 proc. w skali roku otrzymają klienci Getin Banku, którzy zawnioskują o otwarcie Lokaty na Nowe Środki.

Lokaty na rok i więcej

Przez rok zarobić można do 2,65 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości nalicza Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. Na 2,3 proc. w skali roku liczyć mogą posiadacze nowych środków w Idea Banku (Lokata Na Nowe Środki Plus) i osoby zakładające Lokatę Plus w Toyota Banku. EKOLokata Plus w Banku Ochrony Środowiska gwarantuje 2,25 proc. zysku w skali roku.

Inwestycje środków w lokaty dwuletnie mogą przynieść oszczędzającym maksymalny zysk w wysokości 2,7 proc. w skali roku. Oprocentowanie o takiej stawce dostępne jest w Nest Banku na Nest Lokacie Lojalnej. Wszyscy, którzy założą w BOŚ EKOlokatę na lata zarobią 2,6 proc. w skali roku. Na 2,4 proc. zysku w skali roku mają szansę osoby zakładające Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tabele oprocentowania lokat zmieniał w ostatnim czasie m.in. Idea Bank i PlusBank. Ten pierwszy obniżył oprocentowanie rocznej Lokaty Na Nowe Środki Plus z 2,4 proc. do 2,3 proc. w skali. Drugi dokonał dużo bardziej drastycznych cięć. Część lokat ma oprocentowanie niższe o więcej niż połowę. Z oferty zniknęła również Lokata na Start, której oprocentowanie sięgało 4 proc. w skali roku. Produkt dedykowany był nowym klientom.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 21 do 27 października 2019 roku. Regularnie badamy zmiany w ...

Kredyty najtańsze w historii, tracą na tym oszczędzający

Rzeczywiste oprocentowanie kredytów konsumpcyjnych spadło do najniższego poziomu w historii. Problem w tym, że ...

Ranking lokat bankowych na 6 miesięcy. Maks to 3 proc.

Dziś na depozytach półrocznych zarobić można maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Oprocentowanie ...