Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Aktualne zestawienie obowiązuje od 26 sierpnia do 1 września 2019 roku.

Systematycznie, raz w tygodniu, sprawdzamy tabele oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i sporządzamy ranking najbardziej zyskownych depozytów zakładanych na okres od 1 do 24 miesięcy.

Warto sprawdzić: Na lokatach tracimy pieniądze od 2015 r. Jak długo jeszcze?

Najwyższe zyski oferowane na lokatach zakładanych na okres 30 dni sięgają 3 proc. w skali roku. Właśnie taką stawkę znaleźć można w Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej. Idea Banku na Lokacie NR1 płaci 1,8 proc. w skali roku. Na 1,5 proc. w skali roku liczyć mogą klienci zakładający Lokatę na nowe środki w PKO BP czy lokatę EnveloMobilną w EnveloBanku (cyfrowej marce Banku Pocztowego).

Maksymalne oprocentowanie, które osiągnąć można na lokatach kwartalnych wynosi 4 proc. w skali roku. Tej wysokości stawka obowiązuje na Lokacie Happy w Idea Banku, Lokacie Witaj w Nest Banku czy Lokacie na Start w PlusBanku. Na 3,5 proc. zysku w skali roku mają szansę nowi klienci z kontem w mBanku, a 3 proc. w skali roku zarobią osoby wnioskujące o otwarcie Lokaty Mobilnej w Getin Banku czy Lokaty na start mobilnej lub na start internetowej w eurobanku.

Najzyskowniejsza lokata zakładana na okres sześciu miesięcy oprocentowana jest na poziomie 4 proc. w skali roku. Maksymalna stawka obowiązuje na Lokacie Witaj w Nest Banku. Toyota Bank na Lokacie Sprint i Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus płacą po 2,4 proc. w skali roku. Na 2 proc. w skali roku liczyć mogą klienci PlusBanku, którzy otwierają w kanale bankowości mobilnej lokatę Nowa Kasa = Większy Zysk.

Najlepsze lokaty na 12 i 24 miesiące

W dwanaście miesięcy zarobić można do 2,45 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości nalicza posiadaczom Nest Lokaty Lojalnej Nest Bank. Po 2,3 proc. zysku w skali roku do rachunku klientów dopisuje Idea Bank oraz Toyota Bank – odpowiednio na Lokacie Na Nowe Środki Plus oraz Lokacie Plus. Nieco mniej oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus – 2,25 proc. w skali roku.

Najwyższe zyski możliwe do osiągnięcia na lokatach dwuletnich, to 2,6 proc. w skali roku. Wskazana stawka obowiązuje na EKOlokacie na lata w BOŚ. Na oprocentowanie w wysokości 2,5 proc. w skali roku mogą liczyć właściciele Nest Lokaty Lojalnej w Nest Banku. 2,3 proc. w skali roku zarobią zaś osoby zakładające Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tabele oprocentowania lokat modyfikował w ostatnim czasie Nest Bank, Idea Bank, Santander Consummer Bank, Bank Millennium i eurobank. W trzech pierwszych przypadkach mieliśmy do czynienia z redukcją oprocentowania sięgającą od 0,1 pkt. proc. do 0,2 pkt. proc. Spadły zyski oferowane np. na Lokacie Lojalnej w Nest Banku czy Lokacie Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. W dwóch ostatnich bankach nie odnotowaliśmy zmian.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 28 października do 3 listopada 2019 roku. Systematycznie analizujemy zmiany ...

Banki pod rękę z Mikołajem

Wiele instytucji ma fundacje, które teraz działają szczególnie aktywnie. Do realizowanych projektów PKO BP ...

Odblokowanie konta w weekend może być czasem problematyczne

Problemy z odblokowaniem konta, zwłaszcza w weekend

Błąd przy logowaniu, czy podejrzana transakcja – może spowodować blokadę konta internetowego. Jej cofnięcie ...