Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Aktualne zestawienie obowiązuje od 26 sierpnia do 1 września 2019 roku.

Systematycznie, raz w tygodniu, sprawdzamy tabele oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i sporządzamy ranking najbardziej zyskownych depozytów zakładanych na okres od 1 do 24 miesięcy.

Warto sprawdzić: Na lokatach tracimy pieniądze od 2015 r. Jak długo jeszcze?

Najwyższe zyski oferowane na lokatach zakładanych na okres 30 dni sięgają 3 proc. w skali roku. Właśnie taką stawkę znaleźć można w Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej. Idea Banku na Lokacie NR1 płaci 1,8 proc. w skali roku. Na 1,5 proc. w skali roku liczyć mogą klienci zakładający Lokatę na nowe środki w PKO BP czy lokatę EnveloMobilną w EnveloBanku (cyfrowej marce Banku Pocztowego).

Maksymalne oprocentowanie, które osiągnąć można na lokatach kwartalnych wynosi 4 proc. w skali roku. Tej wysokości stawka obowiązuje na Lokacie Happy w Idea Banku, Lokacie Witaj w Nest Banku czy Lokacie na Start w PlusBanku. Na 3,5 proc. zysku w skali roku mają szansę nowi klienci z kontem w mBanku, a 3 proc. w skali roku zarobią osoby wnioskujące o otwarcie Lokaty Mobilnej w Getin Banku czy Lokaty na start mobilnej lub na start internetowej w eurobanku.

Najzyskowniejsza lokata zakładana na okres sześciu miesięcy oprocentowana jest na poziomie 4 proc. w skali roku. Maksymalna stawka obowiązuje na Lokacie Witaj w Nest Banku. Toyota Bank na Lokacie Sprint i Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus płacą po 2,4 proc. w skali roku. Na 2 proc. w skali roku liczyć mogą klienci PlusBanku, którzy otwierają w kanale bankowości mobilnej lokatę Nowa Kasa = Większy Zysk.

Najlepsze lokaty na 12 i 24 miesiące

W dwanaście miesięcy zarobić można do 2,45 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości nalicza posiadaczom Nest Lokaty Lojalnej Nest Bank. Po 2,3 proc. zysku w skali roku do rachunku klientów dopisuje Idea Bank oraz Toyota Bank – odpowiednio na Lokacie Na Nowe Środki Plus oraz Lokacie Plus. Nieco mniej oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus – 2,25 proc. w skali roku.

Najwyższe zyski możliwe do osiągnięcia na lokatach dwuletnich, to 2,6 proc. w skali roku. Wskazana stawka obowiązuje na EKOlokacie na lata w BOŚ. Na oprocentowanie w wysokości 2,5 proc. w skali roku mogą liczyć właściciele Nest Lokaty Lojalnej w Nest Banku. 2,3 proc. w skali roku zarobią zaś osoby zakładające Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tabele oprocentowania lokat modyfikował w ostatnim czasie Nest Bank, Idea Bank, Santander Consummer Bank, Bank Millennium i eurobank. W trzech pierwszych przypadkach mieliśmy do czynienia z redukcją oprocentowania sięgającą od 0,1 pkt. proc. do 0,2 pkt. proc. Spadły zyski oferowane np. na Lokacie Lojalnej w Nest Banku czy Lokacie Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. W dwóch ostatnich bankach nie odnotowaliśmy zmian.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bilon. Klient może dokonać wpłaty bilonu w dowolnej ilości i nominałach

Banki przyjmą bilon, ale czasem trzeba za to zapłacić

Żaden bank nie odmówi wpłaty czy zamiany kilogramów groszówek, ale niektóre naliczą za to ...

gdzie szukać najlepszych lokat

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Raz w tygodniu analizujemy rynek lokat terminowych i opracowujemy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych ...

4 proc. na 3-miesięcznej lokacie płacą płacą tylko Nest Bank i Idea Bank. PlusBank wycofał Lokatę na Start.

Kolejny bank wycofuje najlepszą lokatę na 3 miesiące

Zawęża się zakres wyboru lokat z oprocentowaniem rzędu 4 proc. w skali roku. Stawka ...