10 najlepszych lokat bankowych na 3 miesiące. Luty 2018 r.

AdobeStock

Klienci banków największy wybór w atrakcyjnie oprocentowanych depozytach mają wśród lokat kwartalnych. W lutowym zestawieniu dziesięciu najlepszych lokat na trzy miesiące z wkładem do 10 tys. zł odnotowaliśmy aż pięć instytucji, które gwarantują oprocentowanie od 3,5 proc. do 4 proc. w skali roku.

4 proc. odsetek (w skali roku) osiągnąć mogą klienci Nest Banku i PlusBanku, którzy decydują się na otwarcie konta bankowego. Nest Lokata Witaj i Lokata na Start wymagają wkładów na poziomie od 1 tys. do 10 tys. zł.

Tylko o 0,5 pkt. proc. mniej (3,5 proc. w skali rok) zarobić można w mBanku, Idea Banku i w BGŻOptima. Ich produkty dedykowane są nowym klientom. Na Lokatę 3,5% (mBank) i Lokatę Happy (Idea Bank) wpłacić należy od 500 zł do 10 tys. zł. BGŻOptima na Lokacie Bezkarnej daje szersze możliwości – maksymalna wpłata nie powinna przekraczać 20 tys. zł. Dodatkowym atutem tej ostatniej jest gwarancja wypłaty wypracowanych odsetek nawet w przypadku zerwania lokaty przed terminem.

2,5 proc. w skali roku nowym klientom wnioskującym o założenie 90-dniowej Lokaty internetowej oferuje Alior Bank. Minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł. Bank w tym samym wariancie oferuje lokatę na pół roku – suma promocyjnych depozytów nie powinna jednak przekraczać 200 tys. zł.

Bank Millenium ma specjalną ofertę dla posiadaczy kont i użytkowników aplikacji mobilnej. Mogą oni założyć Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Na depozyt należy wpłacić minimum 500 zł, a maksymalny wkład nie może być wyższy niż 10 tys. zł.

Eurobank ma ofertę na nowe środki. Na Lokacie Nowe Środki zarobić można 2 proc. w skali roku. Na rachunek depozytu można wpłacić już 200 zł (maksymalnie 50 tys. zł). Oferta dedykowana jest posiadaczom rachunku osobistego.

2 proc. w skali roku oferuje również Raiffeisen Polbank. Na Lokacie na Start zdeponować można od 3 tys. zł do aż 0,5 mln zł. Depozyt dostępny jest dla osób które nie były wcześniej klientami tej instytucji.

Lokata Plus w Toyota Banku generuje odsetki na poziomie 1,65 proc. w skali roku. Produkt dedykowany jest posiadaczom Konta Jedynego. Bank wymaga minimalnych wpłat na rachunek depozytu w wysokości 5 tys. zł.

W Getin Banku, na e- Lokacie Tradycyjnej, wypracować można 1,55 proc. odsetek w skali roku. Na depozyt należy wpłacić minimum 500 zł. Bank nie ogranicza maksymalnych wpłat.

Na 1,5 proc. zysku liczyć mogą klienci PKO BP i Orange Finanse deponujący nowe środki. Oba banki oczekują minimalnych wpłat na poziomie 1 tys. zł, bez ograniczeń w liczbie i kwocie maksymalnej lokat.

Na Lokacie Promocyjnej w BGŻ BNP Paribas zarobić można 1,2 proc. odsetek w skali roku. Lokata oferowania jest posiadaczom rachunku osobistego. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł.

Na końcu naszego zestawienia znalazła się lokata terminowa w Ofercie Mobilnej od Credit Agricole. Produkt gwarantuje 1 proc. zysku w skali roku. Minimalna wpłata 1 tys. zł.

Mogą Ci się również spodobać

Rok był lepszy niż prognozowano

2016 r. okazał się całkiem udany dla warszawskiego parkietu.   Rok 2016 był burzliwy, ...

Jak rozpoznać złoto i czy warto w nie inwestować?

Złoto budzi emocje od tysięcy lat. Ten metal szlachetny był i jest obiektem pożądania, ...

Oszczędnościowe bestsellery

Od początku roku największą popularnością wśród klientów TFI cieszą się fundusze z założenia będące ...