10 najlepszych lokat bankowych na 3 miesiące. Luty 2018 r.

AdobeStock

Klienci banków największy wybór w atrakcyjnie oprocentowanych depozytach mają wśród lokat kwartalnych. W lutowym zestawieniu dziesięciu najlepszych lokat na trzy miesiące z wkładem do 10 tys. zł odnotowaliśmy aż pięć instytucji, które gwarantują oprocentowanie od 3,5 proc. do 4 proc. w skali roku.

4 proc. odsetek (w skali roku) osiągnąć mogą klienci Nest Banku i PlusBanku, którzy decydują się na otwarcie konta bankowego. Nest Lokata Witaj i Lokata na Start wymagają wkładów na poziomie od 1 tys. do 10 tys. zł.

Tylko o 0,5 pkt. proc. mniej (3,5 proc. w skali rok) zarobić można w mBanku, Idea Banku i w BGŻOptima. Ich produkty dedykowane są nowym klientom. Na Lokatę 3,5% (mBank) i Lokatę Happy (Idea Bank) wpłacić należy od 500 zł do 10 tys. zł. BGŻOptima na Lokacie Bezkarnej daje szersze możliwości – maksymalna wpłata nie powinna przekraczać 20 tys. zł. Dodatkowym atutem tej ostatniej jest gwarancja wypłaty wypracowanych odsetek nawet w przypadku zerwania lokaty przed terminem.

2,5 proc. w skali roku nowym klientom wnioskującym o założenie 90-dniowej Lokaty internetowej oferuje Alior Bank. Minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł. Bank w tym samym wariancie oferuje lokatę na pół roku – suma promocyjnych depozytów nie powinna jednak przekraczać 200 tys. zł.

Bank Millenium ma specjalną ofertę dla posiadaczy kont i użytkowników aplikacji mobilnej. Mogą oni założyć Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Na depozyt należy wpłacić minimum 500 zł, a maksymalny wkład nie może być wyższy niż 10 tys. zł.

Eurobank ma ofertę na nowe środki. Na Lokacie Nowe Środki zarobić można 2 proc. w skali roku. Na rachunek depozytu można wpłacić już 200 zł (maksymalnie 50 tys. zł). Oferta dedykowana jest posiadaczom rachunku osobistego.

2 proc. w skali roku oferuje również Raiffeisen Polbank. Na Lokacie na Start zdeponować można od 3 tys. zł do aż 0,5 mln zł. Depozyt dostępny jest dla osób które nie były wcześniej klientami tej instytucji.

Lokata Plus w Toyota Banku generuje odsetki na poziomie 1,65 proc. w skali roku. Produkt dedykowany jest posiadaczom Konta Jedynego. Bank wymaga minimalnych wpłat na rachunek depozytu w wysokości 5 tys. zł.

W Getin Banku, na e- Lokacie Tradycyjnej, wypracować można 1,55 proc. odsetek w skali roku. Na depozyt należy wpłacić minimum 500 zł. Bank nie ogranicza maksymalnych wpłat.

Na 1,5 proc. zysku liczyć mogą klienci PKO BP i Orange Finanse deponujący nowe środki. Oba banki oczekują minimalnych wpłat na poziomie 1 tys. zł, bez ograniczeń w liczbie i kwocie maksymalnej lokat.

Na Lokacie Promocyjnej w BGŻ BNP Paribas zarobić można 1,2 proc. odsetek w skali roku. Lokata oferowania jest posiadaczom rachunku osobistego. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł.

Na końcu naszego zestawienia znalazła się lokata terminowa w Ofercie Mobilnej od Credit Agricole. Produkt gwarantuje 1 proc. zysku w skali roku. Minimalna wpłata 1 tys. zł.

Mogą Ci się również spodobać

Niesłabnącym popytem cieszy się CD Projekt, którego akcje pozwoliły na wypracowanie tylko od początku tego roku ponad 80-proc. zysku

Te spółki biją historyczne rekordy. Wciąż mają potencjał?

Koniunktura na GPW nie rozpieszcza inwestorów. Są jednak spółki, których notowania biją historyczne rekordy. ...

Po Halloween giełda jest łaskawsza

Od listopada do końca kwietnia na akcjach zwykle zarabia się więcej niż latem. Efekt ...

Monety z bielikiem na 100-lecie odzyskania niepodległości

Narodowy Bank Polski wyemitował nowe złote monety uncjowe. „Bielik – 100-lecie odzyskania przez Polskę ...