Gdzie zdeponować oszczędności na kwartał

Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz

Najwyższe oprocentowanie lokaty trzymiesięcznej wynosi teraz 4 proc. w skali roku.

Tyle oferuje Plus Bank. Zdeponować trzeba co najmniej 1 tys. zł. Górna granica to 10 tys. zł. Jeden klient może założyć w tym banku tylko jedną lokatę z takim oprocentowaniem. W razie przedterminowego zerwania umowy bank wypłaci odsetki przysługujące za rzeczywisty okres oszczędzania. Jeśli klient wycofa pieniądze po upływie miesiąca, będzie mu przysługiwała stawka w wysokości 3 proc., po dwóch miesiącach – 4 proc., a po trzech miesiącach – 5 proc.

Idea Bank, oferuje lokaty trzymiesięczne z odsetkami 3,5 proc. w skali roku. Są one aż o 0,5 pkt proc. niższe niż w lipcu. Z oferty mogą skorzystać tylko nowi klienci banku, którzy wcześniej nie zawierali z nim umowy o produkt finansowy.

Minimalna kwota lokaty w Idea Banku wynosi 1 tys. zł, maksymalna 10 tys. zł. Jeden klient może założyć tylko jedną lokatę. Musi to zrobić w internecie.

Na lokacie trzymiesięcznej w mBanku, której oprocentowanie wynosi 3,5 proc. w skali roku, można zdeponować od 500 zł do 10 tys. zł.

Szukając atrakcyjnych ofert warto też zainteresować się depozytami Banku Millenium (3,25 proc. rocznie) czy BGŻ Optima (3 proc.). Pozostałe banki odnotowane w naszym zestawieniu oferują mniej niż 3 proc.

Średnie oprocentowanie najlepszych na rynku lokat trzymiesięcznych wynosi obecnie 2,68 proc. w skali roku. Jest minimalnie niższe niż w sierpniu. Średnia stawka na rynku jest o połowę mniejsza, wynosi tylko 1,32 proc. rocznie.

Mogą Ci się również spodobać

Za 3,658 mln zł Agra Art sprzedała obraz Jacka Malczewskiego

Kiedyś martwy sezon. Teraz hossa rozgrzewa aukcje sztuki

Pomimo epidemii koronawirusa obroty na polskim rynku sztuki w pierwszym kwartale wzrosły o 23 ...

#RZECZoBIZNESIE: Mariusz Staniszewski: Polacy patrzą trzeźwo na inwestycje

Od 12 miesięcy mamy do czynienia z hossą na polskiej giełdzie, ale z nabyciami ...

Oryginalne prezenty pod choinkę z antykwariatów

Debiut literacki Andrzeja Sapkowskiego może być atrakcyjnym upominkiem. Podobnie jak obraz Witkacego. Akurat wchodzi ...