Jak dbać o finanse w długim terminie

Fotorzepa/Marta Bogacz

We wtorek 10 października w siedzibie warszawskiej giełdy przy ul. Książęcej odbędzie się Forum Inwestycyjne „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”.

Tematem przewodnim konferencji będzie zabezpieczenie przyszłości finansowej z wykorzystaniem różnych aktywów dostępnych na rynku kapitałowym oraz poza nim. Uczestnicy będą mięli okazję posłuchać czterech dyskusji, w których udział wezmą przedstawiciele spółek giełdowych, analitycy domów maklerskich, zarządzający funduszami oraz inwestorzy indywidualni z wieloletnim doświadczeniem.

Pierwszy panel będzie dotyczył budowy portfela inwestycyjnego. Eksperci będą odpowiadać na pytania o to, w jakie aktywa lokować oszczędności. Czy postawić na bezpieczne obligacje czy bardziej ryzykowne akcje? Czy inwestycji dokonywać samodzielnie czy za pośrednictwem wyspecjalizowanych funduszy?

W drugim panelu horyzont inwestycyjny zostanie wydłużony, bowiem mowa będzie o emeryturach. Temat dyskusji to m.in. reforma polskiego systemu emerytalnego i jej wpływ na jakość życia najstarszych obywateli. Zapytamy też ekspertów, czy warto korzystać z dostępnych na rynku ofert, czyli m.in. indywidualnych kont emerytalnych.

O spółkach innowacyjnych, związanych m.in. z sektorem informatycznym i biotechnologią, dyskutować będą uczestnicy trzeciego panelu. Przy tej okazji zainaugurujemy nowy indeks „Parkietu” – indeks spółek innowacyjnych. Pokażemy, jak sobie radził w ostatnich latach i jak wypada na tle innych wskaźników.

Zwieńczeniem forum będzie konfrontacja różnych stylów inwestowania. Rynkowi praktycy będą rozmawiać o tym, jak znaleźć sposób na pokonanie rynku. Jedni bazują tylko na wykresach, inni na raportach finansowych i informacjach ze spółek, a jeszcze inni tworzą zautomatyzowane strategie ilościowe.

Udział w forum jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność rejestracji na naszej stronie internetowej.

Mogą Ci się również spodobać

Ryzyko znów w cenie

Wzrost cen sprawi, że osiągnięcie realnych zysków z oszczędności będzie możliwe tylko przy podjęciu ...

Na tropie martwych rachunków

Od lipca w naszym kraju działa Centralna Informacja o Rachunkach Bankowych. Za jej pośrednictwem ...

Cztery procent: prawda czy fałsz

Wysokie stawki to oferty „z gwiazdkami”. Dwa banki oferują konta lokacyjne z oprocentowaniem 4 ...