Wysokie odsetki po spełnieniu dodatkowych warunków

Bloomberg

Najlepsze oferty to promocje dla klientów otwierających konto osobiste.

Najwyżej oprocentowaną lokatę półroczną znajdziemy w ofercie Banku BPH. Jednak żeby dostać tam 4 proc. w skali roku, trzeba założyć jedno z trzech kont osobistych: Lubię to! Konto, Kapitalne Konto albo Maksymalne Konto. Umowa lokaty zawierana jest w ramach pakietu Nowy Gatunek. Są też dodatkowe warunki: konto należy zasilać kwotą minimum 2 tys. zł miesięcznie, a wielkość lokaty musi mieścić się w przedziale od 1 tys. do 10 tys. zł.

Promocja w BPH, dotycząca de facto kont osobistych (lokata jest tylko bonusem), znacząco odbiega od ofert konkurentów. Średnie oprocentowanie 11 najlepszych na rynku lokat sześciomiesięcznych wynosi 2,49 proc. w skali roku (o 0,14 pkt proc. mniej niż w styczniu), natomiast przeciętne oprocentowanie w bankach to tylko 1,4 proc.

Drugi w naszym zestawieniu depozyt półroczny ma już wyraźnie niższą stawkę – 2,8 proc. w skali roku. Tyle BOŚ Bank oferuje osobie, która już ma lub założy konto w tej instytucji. EKOlokata SUPERprocentująca musi wynosić co najmniej 1 tys. zł (górnej granicy nie ma).

Smart Lokata Wariant Specjalny z Plusem to propozycja Smart Banku z odsetkami 2,6 proc. Jest dostępna tylko dla nowych klientów FM Banku PBP (Smart Bank jest jego częścią), którzy założą SMART Konto. Zdeponować trzeba minimum 1 tys. zł (brak kwoty maksymalnej). Jeden klient może mieć tylko jeden taki depozyt. Oprocentowanie Lokaty Power w Idea Bank wynosi 2,55 proc. w skali roku. Dotyczy wyłącznie nowych środków. Bank nie wymaga zakładania konta. Przyjmuje kwoty od 1 tys. do 1 mln zł.

Getin Noble Bank oferuje e-Lokatę Tradycyjną ze stawką 2,4 proc. w skali roku. Minimalna kwota depozytu to 500 zł (nie ma górnego limitu).

Mogą Ci się również spodobać

Na razie lepiej nie będzie

Wybrałeś lokatę z odsetkami aż 5 proc.? Musisz otworzyć konto. Zarobisz niespełna 70 zł. ...

Obraz Jacka Malczewskiego „Pożegnanie z pracownią. Prządka” sprzedano za rekordową cenę 6,7 mln

Rekord na polskiej aukcji sztuki zaszokował obserwatorów

Aukcja polskiej sztuki zakończyła się rekordem cenowym obrazu Jacka Malczewskiego. Transakcja traktowana jest jako ...

Każdy drobiazg ma swoją cenę

Dokumenty przechowywane w domowych archiwach często są niedocenione i wyrzucane na śmietnik. Na internetowej ...