Wysokie odsetki za spełnienie warunków banku

123RF

Pięć banków oferuje depozyty ze stawką co najmniej 3 proc. w skali roku na lokatach trzymiesięcznych.

Deponując pieniądze na trzy miesiące możemy teraz liczyć na maksymalnie 4 proc. Tyle proponują dwie instytucje: Nest Bank i Plus Bank.

W pierwszym założymy Nest Lokatę Witaj. Jest ona przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów banku, otwierających jednocześnie Nest Konto. Dodatkowo ograniczony jest okres, w jakim z oferty można skorzystać – jest to maksymalnie 30 dni od otwarcia konta osobistego. Kwota depozytu jest niewielka, musi mieścić się w widełkach od 1 tys. do 10 tys. zł.

Plus Bank oferuje lokatę progresywną ze średnim oprocentowaniem w wysokości 4 proc. w skali roku. Minimalny wkład to 1 tys. zł, maksymalny 10 tys. zł. Jeden klient może otworzyć tylko jeden taki depozyt. Przedterminowe zerwanie umowy powoduje wypłatę odsetek za rzeczywisty okres oszczędzania według progresywnej stawki: w pierwszym miesiącu wynosi ona 3 proc., w drugim miesiącu – 4 proc., a w trzecim miesiącu – 5 proc.

W Idea Banku dostaniemy na lokacie trzymiesięcznej 3,5 proc. w skali roku. Z oferty mogą skorzystać tylko nowi klienci tej instytucji, którzy wcześniej nie zawierali z nią umowy o produkt finansowy. Minimalna kwota to 1 tys. zł, maksymalna 10 tys. zł. Jeden klient może mieć jeden taki depozyt. Powinien go założyć online.

Na lokacie w mBanku, ze stawką 3,5 proc. w skali roku, można zdeponować od 500 zł do 10 tys. zł.

Średnie oprocentowanie najlepszych na rynku lokat trzymiesięcznych wynosi obecnie 2,78 proc. w skali roku. Jest to nieznacznie (o 0,1 pkt proc.) mniej niż w lutym. Natomiast przeciętna na rynku stawka dla tego terminu to tylko 1,28 proc.

Mogą Ci się również spodobać

Analitycy systematycznie podwyższali prognozy cen złota. Przez ostatni rok fundusz złota przyniósł średnio 39 proc. zysku.

Fundusze inwestujące w złoto przynoszą kokosy. Średnio 39 proc.

W tym roku średnia zysków z funduszy inwestujących w ten kruszec wynosi ponad 39 ...

TFI kupowały średniaki

W I półroczu TFI zwiększyły zaangażowanie w akcjonariacie 26 z 40 spółek zgrupowanych w ...

Ekspert wybierze, w jakie obligacje zainwestujesz

Kto nie chce zakładać rachunku maklerskiego, zajmować się analizą sytuacji przedsiębiorstw, może – zamiast ...