10 najlepszych lokat na 6 miesięcy. Luty 2018

Fotorzepa, Marta Bogacz

Spada średnie oprocentowanie lokat na sześć miesięcy. Tak wynika z najnowszego zestawienia najlepszych lokat półrocznych z wkładem 10 tys. zł.

Obecnie zarobić można na nich przeciętnie 1,57 proc. w skali roku. W ostatnim czasie, na obniżkę oprocentowania zdecydował się Toyota Bank, tnąc zyski z Lokaty Plus z 2 proc. do 1,8 proc. w skali roku. W zamian jednak zaoferował lokatę z nowym – dziewięciomiesięcznym okresem deponowania (oprocentowanie 2 proc. w skali roku).

Oszczędzający najwięcej, bo 4 proc. w skali roku, zarobić mogą w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. Wystarczy, że staną się posiadaczami Nest Konta i dokonywać będą wpływów na swój nowy rachunek w wysokości minimum 2,5 tys. zł. Osoby osiągające dochody z działalności gospodarczej również mogą ją otworzyć. Wymaga się od nich wpływów na rachunek firmowy w kwocie nie mniejszej niż 6 tys. zł oraz realizacji zleceń do US lub ZUS. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł, maksymalna – 10 tys. zł.

3 proc. zysku osiągnąć można na Lokacie NA NOWE ŚRODKI PLUS w Idea Banku. Depozyt dostępny jest dla posiadaczy konta indywidualnego, którzy dokonają na lokatę wpłat w wysokości od 500 zł do 1 mln zł nowych środków.

Nowi klienci Alior Banku założyć mogą Lokatę Online z oprocentowaniem 2,5 proc. w skali roku. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł. Maksymalny wkład nie może przekraczać 200 tys. zł.

Wciąż trwa promocja w Banku Ochrony Środowiska. Na EKOlokacie Zyskownej zarobić można do 2,2 proc. w skali roku. Wystarczy, że klient posiada ROR z aktywną kartą debetową i lokuje na depozyt nowe środki w kwocie od 1 tys. do 200 tys. zł.

Poniżej 2 proc. w skali roku daje Bank Zachodni WBK. Z Lokaty Bonusowej skorzystać mogą osoby, które podpisały wniosek o udzielenie kredytu i wydanie karty kredytowej. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł. Maksymalny wkład nie może przekraczać 100 tys. zł.

W Banku Millennium Lokata Horyzont Zysku wygeneruje odsetki na poziomie 1,8 proc. w skali roku. Aby skorzystać z oferty wymagana jest wpłata nowych środków. Minimalna ich wartość wynosi 1 tys. zł. Bank nie stawia ograniczeń w kwocie maksymalnej.

1,7 proc. odsetek oferuje Credit Agricole w Ofercie na Nowe Środki (dla posiadaczy ROR) i PlusBank osobom otwierającym lokatę poprzez system bankowości elektronicznej lub mobilnej. Minimalna wpłata w obu przypadkach to 1 tys. zł, bez ograniczeń w maksymalnym wkładzie.

Ne e-Lokacie Tradycyjnej w Getin Banku deponenci zarobić mogą 1,65 proc. w skali roku. Minimalna wpłata wynosi 500 zł. Brak kwoty granicznej.

Z 2,4 proc. do 1,5 proc. spadło oprocentowanie najlepszej lokaty na pół roku oferowanej przez BGŻOptima. Po wygaśnięciu promocji Lokaty Deklasującej jej miejsce zajęła Lokata elastyczna. Minimalna wpłata na depozyt wynosi 1 tys. zł.

1,5 proc. w skali roku oferuje również BGŻ BNP Paribas na Lokacie Promocyjnej, mBank na depozycie Lokata na nowe środki, Raiffeisen Polbank na e-Lokacie oraz Orange Finanse w ramach oferty – Lokata na nowe środki.

Nieco mniej – 1,3 proc. w skali roku – gwarantuje eurobank na Lokacie mobilej i Santander Consummer Bank na Lokacie Nowe Środki.

Najwyższe odsetki czekają więc na nowych klientów, posiadaczy kont i osoby deponujące w bankach nowe środki.

Mogą Ci się również spodobać

Zdjęcie Witkacego ma wysoką wycenę szacunkową 40–70 tys. zł

Światłoczuła lokata kapitału

Rekordowo sprzedawane zdjęcia Witkacego oferowane są na aukcji fotografii. Desa Unicum 4 kwietnia zorganizuje ...

Fundusze inwestycyjne dały zarobić

W październiku ponad 80 proc. portfeli zarządzanych przez polskie TFI wypracowało zysk. Na rodzimym ...

Lokaty z premią, fundusze bez prowizji

Programy oszczędnościowe oferowane przez banki W tym tygodniu Deutsche Bank wprowadził do oferty długoterminową ...