2 proc. dla deponujących nowe środki

Fotorzepa, Marta Bogacz

Średnia na rynku stawka to tylko 1,14 proc.

W ofertach banków nie ma już lokat sześciomiesięcznych z oprocentowaniem przekraczającym 2 proc. w skali roku. Dwie instytucje proponują 2 proc.

Jedną z nich jest Nest Bank. Wypłaci odsetki w wysokości 2 proc. rocznie, ale stawia warunki. Po pierwsze, klient musi zdeponować nowe środki, a nie wycofane z innego rachunku w Nest Banku. Po drugie, trzeba mieć (lub założyć) konto osobiste w tej instytucji. Minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł. Górnej granicy nie ma.

Idea Bank proponuje 2 proc. także deponującym nowe środki. Przyjmuje od 500 zł do 1 mln zł.

W BOŚ Banku można założyć EKOlokatę SUPERprocentującą z odsetkami 1,95 proc. Oferta jest przeznaczona dla osób, które mają lub otworzą konto w BOŚ. Zdeponować trzeba co najmniej 1 tys. zł (bez górnego limitu).

W ofercie Getin Noble Banku jest depozyt półroczny z oprocentowaniem 1,9 proc. w skali roku. Minimalna kwota to 500 zł, maksymalna nie została wyznaczona.

Toyota Bank i Plus Bank proponują 1,8 proc. rocznie. Pierwsza instytucja wymaga, by klient miał u niej konto osobiste i żeby zdeponował co najmniej 5 tys. zł. Lokatę zakłada się online. Jeden klient może mieć nawet 10 takich depozytów.

Z kolei Plus Bank przyjmuje kwoty od 5 tys. do 100 tys. zł. Pozwala jednej osobie założyć tylko jedną lokatę. Klient musi mieć konto osobiste w Plus Banku.

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych na rynku depozytów sześciomiesięcznych wynosi 1,73 proc. w skali roku. Przeciętna na rynku stawka dla takiego terminu to tylko 1,14 proc.   —a.o.r.

Mogą Ci się również spodobać

U źródła sztukę kupisz taniej

Na krajowych aukcjach sztuki i antyków oferowane obiekty nierzadko pochodzą z galerii. Do galerii ...

Fundusz zrównoważony dla znających się na rzeczy

PZU Zrównoważony to jeden z najbardziej ofensywnych funduszy mieszanych. Udział akcji w jego portfelu ...

Sceptycy postrzegają bitcoina jako spekulacyjne aktyw

Bitcoin na rollercoasterze. Ekstremalna bańka?

W kilka dni najpopularniejsza kryptowaluta wygenerowała potężny wzrost osiągając historyczne szczyty, by następnie stracić ...