2 proc. dla deponujących nowe środki

Fotorzepa, Marta Bogacz

Średnia na rynku stawka to tylko 1,14 proc.

W ofertach banków nie ma już lokat sześciomiesięcznych z oprocentowaniem przekraczającym 2 proc. w skali roku. Dwie instytucje proponują 2 proc.

Jedną z nich jest Nest Bank. Wypłaci odsetki w wysokości 2 proc. rocznie, ale stawia warunki. Po pierwsze, klient musi zdeponować nowe środki, a nie wycofane z innego rachunku w Nest Banku. Po drugie, trzeba mieć (lub założyć) konto osobiste w tej instytucji. Minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł. Górnej granicy nie ma.

Idea Bank proponuje 2 proc. także deponującym nowe środki. Przyjmuje od 500 zł do 1 mln zł.

W BOŚ Banku można założyć EKOlokatę SUPERprocentującą z odsetkami 1,95 proc. Oferta jest przeznaczona dla osób, które mają lub otworzą konto w BOŚ. Zdeponować trzeba co najmniej 1 tys. zł (bez górnego limitu).

W ofercie Getin Noble Banku jest depozyt półroczny z oprocentowaniem 1,9 proc. w skali roku. Minimalna kwota to 500 zł, maksymalna nie została wyznaczona.

Toyota Bank i Plus Bank proponują 1,8 proc. rocznie. Pierwsza instytucja wymaga, by klient miał u niej konto osobiste i żeby zdeponował co najmniej 5 tys. zł. Lokatę zakłada się online. Jeden klient może mieć nawet 10 takich depozytów.

Z kolei Plus Bank przyjmuje kwoty od 5 tys. do 100 tys. zł. Pozwala jednej osobie założyć tylko jedną lokatę. Klient musi mieć konto osobiste w Plus Banku.

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych na rynku depozytów sześciomiesięcznych wynosi 1,73 proc. w skali roku. Przeciętna na rynku stawka dla takiego terminu to tylko 1,14 proc.   —a.o.r.

Mogą Ci się również spodobać

Duży udział akcji, trafny wybór firm

Skarbiec III Filar to fundusz stabilnego wzrostu (inwestuje zarówno w akcje, jak i obligacje). ...

Ponadprzeciętna jakość, niskie koszty

Aviva Investors Aktywnej Alokacji to fundusz zarabiający na globalnych rynkach akcji i obligacji. Do ...

Inwestycje w trudnych czasach

Połowa portfela w akcjach? To już duże ryzyko Wyniki referendum w sprawie wyjścia Wielkiej ...