Top 10 lokat bankowych na 1 miesiąc

Fotolia.com

Nie w każdym Banku otworzymy dziś lokatę na jeden miesiąc. Nie oferuje ich obecnie mBank, GetinBank, ING Bank Śląski, Bank Pocztowy, BGŻOptima, Orange Finanse czy Volkswagen Bank, który 18 sierpnia ostatecznie zrezygnował z oferty depozytowej dla klientów indywidualnych.

Trudno też na rynku o wysoki zysk. Bankom wyraźnie nie opłaca się oferować klientom lokat na krótkie terminy. Dysponują wystarczającą ilością środków, które pozwalają im na płynne działanie. To przekłada się również na wysokość proponowanego oprocentowania. Banki nie muszą ze sobą konkurować, oferują więc groszowe zyski.

 

W zestawieniu dziesięciu najlepszych lokat jednomiesięcznych, które powstaje na bazie najkorzystniejszych ofert wybranych z każdego banku, znaleźć można jednak kilka ciekawych depozytów dla klienta, który chciałby ulokować 5 tys. zł.

Eurobank oferuje 3,5 proc. zysku w skali roku na lokacie LOGujesz-LOKujesz. Depozyt dostępny jest wyłącznie przez 7 dni od momentu aktywacji aplikacji mobilnej banku na telefonie. Klient może otworzyć tylko jedną lokatę na maksymalną kwotę 10 tys. zł.

3 proc. odsetek w skali roku zarobić można na Lokacie HAPPY Idea Banku. Oferta dostępna jest dla nowym klientów. Bank nie wymaga jednak otwierania konta bankowego i korzystania z innych produktów. Na lokacie zdeponować można od 500 zł do 10 tys. zł.

Na podium znalazła się również Lokata standardowa Plus Banku. Depozyt zakładany przez Plusbank24 gwarantuje 1,4 proc. zysku w skali roku. Zakładany jest z poziomu bankowości elektronicznej, co równoznaczne jest z obowiązkiem posiadania konta bankowego w Plus Banku.

Na czwartym miejscu uplasowała się Nest lokata z kontem. Oszczędzający, który jest już klientem banku, może na niej zarobić 1,3 proc. w skali roku. Dla pozostałych Bank ma ofertę o 0,2 pkt. proc. niższą. Wystarczy, że na lokacie znajdzie się min. 1 tys. zł.

1 proc. zysku rocznie zaoferują: Bank Pekao SA na Lokacie Mobilnej, Bank Zachodni WBK na eLokacie i Raiffeisen Polbank na Lokacie Internetowej.

Zestawienie zamykają Inteligo z Lokatą terminową gwarantującą 0,7 proc. zysku w skali roku oraz Bank Millennium z Lokatą Millennet i Bank BGŻ BNP Paribas z Lokatą Pl@net, które wypracują dla deponenta 0,6 proc. odsetek w skali roku.

Średnie oprocentowanie najlepszych lokat jednomiesięcznych zakładanych na kwotę 5 tys. zł wynosi zaledwie 0,92 proc. w skali roku. Na 19 banków, które oferują takie depozyty, tylko 7 z nich oferuje odsetki przewyższające tę stawkę.

Mogą Ci się również spodobać

Arcydzieła i starocie z bazarów

W najbliższy weekend, 5–7 października, w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbędą się ...

Chłop w 1920 r. ścina głowę polskiemu panu

Droga propaganda antybolszewicka. Nowe aukcje bibliofilskie

Już 5 października Antykwariat Wójtowicz zorganizuje aukcję bibliofilską. Licytowane będą staroduki, fotografie, grafika, czasopisma. ...

Ponadprzeciętne wyniki przy ograniczonym ryzyku

NN Stabilnego Wzrostu jest adresowany do klientów, którzy zachowawczo podchodzą do inwestycji na giełdzie ...