Gdzie zdeponować oszczędności na 12 miesięcy

Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz

Średnie na rynku oprocentowanie wynosi teraz 1,54 proc.

Najwyżej oprocentowany depozyt roczny oferuje teraz Idea Bank. W grudniu jego oprocentowanie wynosiło 3 proc., obecnie jest to 2,75 proc. Lokatę NR 1 może założyć każdy. Minimalny wkład to 1 tys. zł, maksymalny 1 mln zł.

W Santander Consumer Banku można skorzystać z oferty ze stawką 2,6 proc. Bank przyjmuje kwoty od 5 tys. zł (bez górnej granicy). Oferta dotyczy jednak tylko nowych środków, które wcześniej w tym banku nie były lokowane.

Dwie instytucje: BIZ Bank i Smart Bank, oferują depozyty z oprocentowaniem 2,57 proc. Jest ono uzależnione od stawki WIBOR 6M (obowiązuje na rynku międzybankowym). Minimalna kwota została wyznaczona na 1 tys. zł (maksymalnej nie ma).

Cztery banki mają w ofertach lokaty roczne z odsetkami 2,5 proc. W Getin Noble Banku są to depozyty progresywne. Klient BOŚ Banku mający w tej instytucji konto osobiste może liczyć na bonus w wysokości 0,5 proc., jeśli przeprowadzi transakcje bezgotówkowe kartą debetową; ich wartość musi wynosić co najmniej 300 zł miesięcznie. Dodatkowym warunkiem jest utrzymywanie średniego miesięcznego salda na koncie w wysokości 10 proc. kwoty lokaty. 2,5 proc. na rok proponują także Credit Agricole oraz Toyota Bank.

W zestawieniu najlepszych depozytów 12-miesięcznych nie ma już Lokaty Mobilnej (dostępnej przez smartfona) w Plus Banku. Jej oprocentowanie wynosiło 2,7 proc.

W sumie w 13 bankach znajdziemy depozyty roczne ze stawką co najmniej 2 proc.

Mogą Ci się również spodobać

Spółki odporne na zawirowania w gospodarce. Biją rekordy

Choć koniunktura rynkowa bywa bardzo kapryśna, na warszawskiej giełdzie można znaleźć spółki, których kursy ...

Gdzie zdeponować oszczędności na krótki okres

Najwyżej oprocentowaną lokatę miesięczną znajdziemy w ofercie Banku Smart. Jest to Smart Lokata na ...

Odsetkowa przynęta dla nowych klientów

Wtej chwili najwyższe na rynku oprocentowanie lokat trzymiesięcznych wynosi 4 proc. w skali roku. ...