Najlepsze lokaty półroczne [sierpień 2018]

Na lokatach półrocznych przeciętne zyski poniżej 2 proc. w skali roku.

Publikacja: 17.08.2018 15:17

Najlepsze lokaty półroczne [sierpień 2018]

Foto: Adobe Stock

Oszczędzający, którzy chcieliby zdeponować wolne środki na lokacie półrocznej nie mają zbyt wielkiego wyboru. Na podium tworzonego przez nas co miesiąc zestawienia jest tylko jedna lokata z oprocentowaniem 4 proc. i cztery, które generują zyski nieco powyżej 2 proc. w skali roku.

Czytaj także: Najlepsze lokaty na 3 miesiące [sierpień 2018]

Najlepiej oprocentowaną lokatą sześciomiesięczną na kwotę 10 tys. zł jest Lokata Witaj od Nest Banku. Depozyt prowadzony jest na rzecz posiadaczy rachunku płatniczego Nest Konto, którzy założą go w terminie 30 dni od dnia otwarcia rachunku osobistego. W przypadku Lokaty 6-miesięcznej, klient powinien nie później niż 60 dni od dnia otwarcia lokaty, zapewnić wpływ wynagrodzenia na Nest Konto (minimum 2,5 tys. zł) lub zapewnić wpływ na rachunek firmowy BIZnest Konto (minimum 6 tys. zł) oraz zrealizować z niego płatności do US lub ZUS. W przypadku nie spełnienia powyższego warunku oprocentowanie depozytu zostanie obniżone do stawki 0,5 proc. w skali roku począwszy od czwartego miesiąca okresu deponowania. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł, zaś maksymalna 10 tys. zł.

Z 3,1 proc. do 2,7 proc. w skali roku spadły odsetki generowane przez najlepiej oprocentowaną lokatą półroczną od Idea Banku. Z oferty banku zniknęła Lokata Na Nowe Środki Plus. Jej miejsce w naszym rankingu zastąpiła Lokata Na Nowe Środki. Bank przyjmuje na depozyt wyłącznie nowe środki wyliczane na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił na nią wpływ środków. Bez konieczności zakładania konta i innych produktów bankowych. Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł. Maksymalnie na depozycie ulokować można do 1 mln zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty na jeden miesiąc. Mobilność popłaca

Na trzecim miejscu jest Alior Bank z Lokatę Internetową dla nowych klientów. Depozyt generuje odsetki na poziomie 2,5 proc. w skali roku. Wymagana wpłata środków wynosi minimum 1 tys. Maksymalnie na promocyjnej lokacie znaleźć się może do 200 tys. zł. Klient nie ma obowiązku zakładania konta bankowego w Aliorze, a z oferty skorzystać może tylko jeden raz.

Zmianie uległy warunki na Lokacie bonusowej w Banku Zachodnim WBK. W ramach nowej promocji -„Zyskuj podwójnie z lokatą i kartą” obowiązującej od 23 lipca 2018 r. do 30 czerwca 2019 r. na depozycie zarobić można do 2,2 proc. w skali roku. Oferta dedykowana jest wszystkim klientom, którzy w okresie 6 miesięcy przed założeniem lokaty nie posiadali karty kredytowej, zawnioskują o plastik i w okresie trwania promocji wykonają wydaną kartą minimum 10 transakcji (z wyjątkiem przelewów z rachunku karty) na dowolną kwotę w ciągu 3 miesięcy i nie rozwiążą umowy o udzielenie kredytu i wydanie karty kredytowej do końca trwania okresu umownego lokaty. Minimalna kwota wpłaty na depozyt wynosi 1 tys. zł. Maksymalny wkład to 100 tys. zł.

Osoby obsługujące konto w Banku Ochrony Środowiska, a dodatkowo aktywnie korzystające z wydanej do niego karty debetowej mogą otworzyć EKOlokatę Zyskowną z oprocentowaniem 2,1 proc. w skali roku. Na lokacie zdeponować można wyłącznie nowe środki – w minimalnej kwocie 1 tys. zł. Jako nowe środki traktowana jest nadwyżka ponad sumę oszczędności zgromadzonych na rachunkach w banku na dzień 28 lutego 2018 r. Maksymalna kwota jaką można wpłacić to 200 tys. zł.

1,8 proc. w skali roku zarobić można w Toyota Banku na Lokacie Plus i w Banku Millennium na lokacie Horyzont Zysku. Depozyt w Toyota Banku założyć mogą wyłącznie stali klienci obsługujący Konto Jedyne. Bank Millennium natomiast wymaga wpłat nowych środków (wyliczane na koniec 25 listopada 2017r.). Na Lokacie Plus zdeponować można 5 tys. zł, a na Lokacie Horyzont Zysku – 1 tys. zł. Bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Na sześciomiesięcznej standardowej lokacie terminowej w Ofercie na nowe środki w banku Credit Agricole zarobić można do 1,7 proc. odsetek w skali roku. Na lokatę należy wpłacić minimum 1 tys. zł (środki powinny stanowić przyrost salda w stosunku do stanu środków zgromadzonych na koncie klienta w dniu 30 czerwca 2018 r.). Brak limitu wpłat. Podobną stawkę, na takich samych warunkach, oferuje PlusBank na lokacie standardowej otwieranej poprzez system bankowości elektronicznej lub mobilnej.

Niewiele mniej, bo 1,65 proc. w skali roku zarobić można w Getin Banku na e-Lokacie Tradycyjnej. Na depozyt zakładany drogą elektroniczną można wpłacić minimum 500 zł. Bank nie stawia ograniczeń w maksymalnej kwocie wpłat.

W trzech bankach odsetki wyniosą 1,5 proc. w skali roku: w mBanku na Lokacie na nowe środki, w BGŻOptima na Lokacie elastycznej i w Raiffeisen Polbank na e-Lokacie. Minimalne wpłaty na depozyty w mBanku i BGŻOptima wynoszą 1 tys. zł. W przypadku e-Lokaty od Raiffeisen Polbank minimalna wpłata wynosi 3 tys. zł.

Zestawienie zamykają oferty od eurobanku i Santander Consummer Banku z oprocentowaniem na poziomie 1,3 proc. w skali roku. Na Lokacie mobilnej minimalna wpłata na depozyt wynosi 200 zł, bez górnej granicy wpłat. Na Lokacie Online Nowe Środki kwota zdeponowanych oszczędności nie może być niższa niż 1 tys. zł, również bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Oszczędzający, którzy chcieliby zdeponować wolne środki na lokacie półrocznej nie mają zbyt wielkiego wyboru. Na podium tworzonego przez nas co miesiąc zestawienia jest tylko jedna lokata z oprocentowaniem 4 proc. i cztery, które generują zyski nieco powyżej 2 proc. w skali roku.

Czytaj także: Najlepsze lokaty na 3 miesiące [sierpień 2018]

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej