Gdzie szukać najlepszych lokat. 4 – 10 MAR 2019

Cyklicznie badamy rynek lokat terminowych i prezentujemy listę najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Publikacja: 05.03.2019 21:02

Gdzie szukać najlepszych lokat. 4 – 10 MAR 2019

Foto: Adobe Stock

W jeden miesiąc maksymalnie zarobić można do 3 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie obowiązuje na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. 2,7 proc. otrzymają osoby decydujące się na założenie Lokaty NR1 z oferty Idea Banku. W EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej oprocentowanie wynosi 1,5 proc. w skali roku.

Deponując oszczędności na trzy miesiące maksymalne oprocentowanie wyniesie 4 proc. w skali roku. Produkty z taką stawką znaleźć można w Idea Banku (Lokata HIT), Getin Banku (Lokata Mobilna), PlusBanku (Lokata na Start) i w Nest Banku (Nest Lokata Witaj). 3,5 proc. zarobić można natomiast w BGŻOptima i mBanku zakładając Lokatę Bezkarną lub Lokata 3,5% dla nowych klientów. Na 3 proc. w skali roku liczyć mogą klienci eurobanku wybierający spośród Lokaty na dobry początek czy Lokaty na start internetowej lub na start mobilnej.

Na lokatach sześciomiesięcznych, podobnie jak i na kwartalnych, maksymalnie zarobić można 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości gwarantuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku na Lokacie NR1 zyski wyniosą 2,8 proc. w skali roku. Na 2,7 proc. w skali roku mogą natomiast liczyć klienci BGŻOptima, którzy otwierają Lokatę Bezkompromisową.

Najwyższe oprocentowanie na lokacie rocznej wynosi 2,8 proc. w skali roku i obowiązuje na Lokacie Lojalnej w Nest Banku. Niewiele mniej oferuje Idea Bank na Lokacie NR1 – 2,7 proc. Na 2,5 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Getin Banku, którzy otworzą Lokatę na Nowe Środki na 12 miesięcy.

Maksymalna stawka jaką zaoferują banki oszczędzającym lokującym wolne środki na okres dwóch lat wynosi 2,85 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości obowiązuje na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku. Na 2,7 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska zakładający EKOlokatę na Lata. Alior Banku na Lokacie Standardowej proponuje 2,3 proc. w skali roku.

Nowe tabele oprocentowania produktów depozytowych pojawiły się m.in. w Credit Agricole i Alior Banku. Nie przyniosły jednak żadnych istotnych zmian. Oprocentowanie zmieniał za to w ostatnim czasie Idea Bank. Do oferty wróciła trzymiesięczna Lokata HIT z zyskiem w wysokości 4 proc. w skali roku.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej