Najlepsze lokaty na 12 miesięcy. Ranking [LUT 2019]

Adobe Stock

Na szczyt zestawienia dziesiątki najwyżej oprocentowanych lokat dwunastomiesięcznych z wkładem w wysokości 10 tys. zł wspięła się Lokata Lojalna od Nest Banku.

Jej oprocentowanie wynosi 2,8 proc. To jednak o 0,3 pkt. proc. mniej niż jeszcze przed miesiącem gwarantował najlepszy roczny depozyt na rynku.

Nest Bank wygrał, bo podwyższył z 2,65 proc. do 2,8 proc. oprocentowanie Nest Lokaty Lojalnej. W tym samym czasie Idea Bank z 3,1 do 2,7 proc. ściął oprocentowanie rocznej Lokaty NR1. Produkt Nest Banku dedykowany jest stałym klientom tego banku. Warunkiem jego założenia jest posiadanie Nest Konta z regularnymi wpływami od 1 tys. do 6 tys. zł, w zależności od statusu klienta (indywidualny/biznesowy). Przedsiębiorcy zobowiązani są również do dokonywania płatności do ZUS i US. Oferta Idea Banku nie jest natomiast obwarowana żadnymi dodatkowymi warunkami – może z niej skorzystać każdy. Na depozyt wystarczy przelać minimum 500 zł. Maksymalnie może się na nim znaleźć do 1 mln zł.

Warto sprawdzić: Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Na 2,5 proc. zysku w skali roku mają szansę oszczędzający, którzy wybiorą ofertę Getin Banku. Lokata Nowe Środki na 12 miesięcy pozwala na wpłaty na depozyt wyłącznie nowych środków wyliczanych jako nadwyżka powyżej saldo środków złotowych klienta według stanu na dzień 27 stycznia 2019 r. Najniższa możliwa kwota inwestycji wynosi 500 zł. Wpłacić można do 1 mln zł. Warunkiem skorzystania z promocyjnych warunków jest wyrażenie zgód marketingowych. Nie ma obowiązku posiadania ROR. Z oferty można skorzystać do 3 marca br.

Warto sprawdzić:

Lokata Plus w Toyota Banku wypłaca 2,3 proc. zysku w skali roku. Żeby założyć depozyt należy być posiadaczem rachunku osobistego w Toyota Banku. Minimalny próg wpłat jest dość wysoki – wynosi 5 tys. zł. Nie ma za to górnego limitu.

Niewiele mniej zarobić można z Bankiem Ochrony Środowiska. Zakładając EKOlokatę Plus, w rok uzyskać można 2,25 proc. w skali roku. Obowiązkiem oszczędzającego jest utrzymywanie na rachunku średniomiesięcznego salda środków w wysokości 10 proc. kwoty założonej lokaty oraz dokonywanie co miesiąc transakcji kartą debetową na kwotę minimum 300 zł. Na depozyt można przelać już 1 tys. zł, nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Alior Bank na Lokacie na nowe środki płaci 2,2 proc. w skali roku. Stawka gwarantowana jest nawet dla osób bez konta. Na start, na depozyt należy wpłacić 1 tys. zł. Maksymalnie do 200 tys. zł. Nowe środki stanowią łączne saldo środków zgromadzonych na kontach, rachunkach oszczędnościowych i lokatach złotowych klienta, według stanu na dzień 18 stycznia 2019 r.

Warto sprawdzić: Najlepsze lokaty na pół roku

Credit Agricole i PlusBank oferują oprocentowane na poziomie 2 proc. w skali roku. Uzyskać je można odpowiednio na Lokacie na nowe środki i terminowej lokacie zakładanej w systemie bankowości elektronicznej i mobilnej. Nowe środki w Credit Agricole stanowią przyrost salda w stosunku do stanu środków zgromadzonych na koncie klienta na dzień 31 grudnia 2018 r. Kapitał początkowy pozwalający na założenie depozytów wyznaczony jest w obu przypadkach na kwotę 1 tys. zł. Maksymalna ilość środków przelana na lokatę w Credit Agricole wynosi 100 tys. zł. PlusBank zaś nie stawia w tej kwestii żadnych ograniczeń.

Na 1,9 proc. w skali roku mogą liczyć osoby wnioskujące o otwarcie Lokaty Horyzont Zysku w Banku Millennium i Lokaty Online Nowe Środki w Santander Consumer Banku. Produkty dedykowane są posiadaczom rachunków osobistych, którzy deponują na lokatach nowe środki od kwoty 1 tys. do 100 tys. zł w Banku Millennium i 250 tys. zł w Santanderze. Saldo nowych środków Bank Millennium wylicza na koniec 16 października 2018 r, a Santander Consummer Bank określa je jako wolumen środków znajdujących się na rachunkach lokat klienta według stanu na dzień 15 października 2018 r.

W eurobanku na Lokacie terminowej zakładanej przez aplikację mobilną oprocentowanie zdeponowanych oszczędności wynosi 1,55 proc. w skali roku. Minimalna kwota lokaty wynosi 200 zł (bez górnego progu wpłat). Obowiązkowe jest posiadanie konta.

Na Lokacie klasycznej od BGŻOptima i Lokacie Progresywnej od BGŻ BNP Paribas zarobić można 1,3 proc. w skali roku. Na depozyty wystarczy wpłacić 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej. Klient również zobowiązany jest posiadać lub otworzyć ROR w każdym z banków.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Odsetki od lokat rocznych tylko do 2,7 proc.

Banki niechętnie nagradzają oszczędzających długoterminowo. Największy zysk z lokat w kwocie 10 tys. zł ...

Nieużywane konto kosztuje więcej niż używane

Jeśli na rachunku nie ma żadnego ruchu, może powstać zadłużenie, od którego niekiedy naliczane ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 1 do 7 czerwca 2020 roku. Oto najnowszy ranking najlepiej ...