Najlepsze lokaty miesięczne. Ranking [MAR 2019]

Adobe Stock

Już od dłuższego czasu w bankach panuje trend, według którego wyższe oprocentowanie przypisywane jest niższym wkładom. Więcej zyskują ci, którzy wpłacają na depozyty do 10 tys. zł, niż ci którzy przelewają na nie 100 tys. zł.

Przeanalizowaliśmy pod tym kątem lokaty jednomiesięczne i sprawdziliśmy, w którym banku najbardziej opłaca się trzymać na depozycie 5 tys. zł.

Zdecydowanym faworytem zestawienia okazał się być Bank Millennium, który oferuje Lokatę Urodzinową z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku. Z produktu nie może jednak skorzystać każdy. Oferta dedykowana jest posiadaczom ROR z dostępem do bankowości mobilnej. Lokatę można otworzyć w dodatku tylko w ciągu 30 dni od daty swoich urodzin. Na depozyt wystarczy wpłacić od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Z 3 proc. w lutym do 2,7 proc. w marcu spadło oprocentowanie Lokaty NR1 w Idea Banku. Oferta nie wymaga zakładania rachunku bankowego, dostępna jest więc zarówno dla klientów wewnętrznych jak i zewnętrznych. Na rachunek lokaty można przelać od 500 zł do 1 mln zł.
Od miesięcy nie zmienia się oprocentowanie Lokaty EnveloMobilnej w EnveloBanku. Wynosi ono 1,5 proc. i obowiązuje właścicieli kont, którzy wpłacają na depozyt minimum 500 zł (bez kwoty maksymalnej). Lokata dostępna jest wyłącznie w usługach bankowości mobilnej.
W systemie bankowości elektronicznej i mobilnej PlusBanku dostępna jest lokata terminowa z oprocentowaniem 1,4 proc. w skali roku. Żeby się tam dostać potrzebny będzie rachunek osobisty. Na lokatę można przelać minimum 1 tys. zł. i nie ma ograniczeń co do kwoty maksymalnej.

Warto sprawdzić: Najlepsze lokaty bankowe na 12 miesięcy

Posiadacze konta w Nest Banku w miesiąc zyskać mogą 1,3 proc. w skali roku. Na Nest Lokacie pracować mogą środki z przedziału od 1 tys. zł do 2 mln zł.

Bez konta nie obejdzie się też w Santander Bank Polska. 1 proc. w skali roku wypracować tam można na e-Lokacie. Produkt dostępy jest wyłącznie online i wpłacić na niego można minimum 1 tys. zł. Bez górnego progu wpłat.

Z kontem i aplikacją mobilną w eurobanku można mieć Lokatę terminową z oprocentowaniem 0,8 proc. w skali roku. Najmniej można na nią przelać 200 zł, ale zainwestować można dowolną ilość środków.

Do posiadania konta zobowiązani są również klienci, którzy chcieliby skorzystać z oferty PKO BP i Inteligo. Na oferowanych przez nie lokatach terminowych zakładanych w iPKO lub IKO oprocentowanie środków wynosi 0,7 proc. w skali roku. Na depozyty można przelać minimum 1 tys. zł (bez ograniczeń w górnym progu wpłat).

Lokatę Standardową w GetinBanku można mieć bez zakładania rachunku. Oszczędności mogą pracować na stawce 0,65 proc. w skali roku. Na start na depozyt można zaś wpłacić minimum 500 zł. Maksymalnie do 1 mln zł.

W Credit Agricole albo w Pekao SA na Lokatach Mobilnych zarobić można 0,6 proc. w skali roku. Najniższa możliwa kwota wpłaty na depozyt w Pekao wynosi 500 zł. W Credit Agricole jest to 1 tys. zł. W obu przypadkach zainwestować można dowolną ilość środków.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty 3 miesięczne [czerwiec 2018]

Najwięcej lokat gwarantujących atrakcyjny zysk znaleźć można wśród depozytów krótkoterminowych – z trzymiesięcznym okresem ...

Ukrainiec w polskim banku czuje się jak w domu

Bankowe aplikacje mobilne obok polskiej i angielskiej wersji językowej coraz częściej mają też ukraińską. ...

gdzie szukać najlepszych lokat

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Raz w tygodniu analizujemy rynek lokat terminowych i opracowujemy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych ...