Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie obowiązuje od 19 do 25 sierpnia 2019 roku.

Publikacja: 19.08.2019 23:15

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: Adobe Stock

Regularnie, raz w tygodniu, weryfikujemy tabele oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i sporządzamy ranking najbardziej opłacalnych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: Hity alternatywnych inwestycji. Sprawdzamy co drożeje

Maksymalne zyski oferowane na lokatach jednomiesięcznych sięgają 3 proc. w skali roku. Właśnie tyle gwarantuje swoim klientom Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. W Idea Banku na Lokacie NR1 oprocentowanie wynosi 1,8 proc. w skali roku. Niewiele mniej oferuje PKO BP na Lokacie na nowe środki oraz EnveloBank na Lokacie EnveloMobilnej – 1,5 proc. w skali roku.

Najwyższe oprocentowanie jakie banki oferują na lokatach trzy miesięcznych wynosi 4 proc. w skali roku. Produkty z taką stawką znaleźć można w Idea Banku, Nest Banku i PlusBanku. Wystarczy tam założyć Lokatę Happy, Nest Lokatę Witaj lub Lokatę na Start. Na 3,5 proc. zysku w skali roku mają szansę osoby zakładające konto w mBanku (oferta dla nowych klientów). 3 proc. w skali roku zarobią osoby wnioskujące o otwarcie Lokaty Mobilnej w Getin Banku lub jednej z lokat dedykowanych klientom eurobanku – dla osób korzystających po raz pierwszy z usług bankowości elektronicznej albo mobilnej.

4 proc. w skali roku, to maksymalne oprocentowanie gwarantowane na lokatach półrocznych. Oferuje je Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Toyota Banku na Lokacie Sprint oraz w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,4 proc. w skali roku. Na 2 proc. w skali roku liczyć mogą klienci PlusBanku, którzy otwierają w kanale bankowości mobilnej lokatę Nowa Kasa = Większy Zysk.

Najlepsze lokaty na 12 i 24 miesiące

Na lokatach rocznych maksymalne stawki oprocentowania sięgają 2,65 proc. w skali roku. Tyle właśnie nalicza Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. Na 2,3 proc. zysku w skali roku liczyć mogą posiadacze nowych środków w Idea Banku oraz osoby zakładające Lokatę Plus w Toyota Banku. Nieco mniej daje zarobić EKOLokata Plus w Banku Ochrony Środowiska – jej oprocentowanie ustalone zostało na poziomie 2,25 proc. w skali roku.

Najwyższe oprocentowanie możliwe do znalezienia na lokatach dwuletnich, to 2,7 proc. w skali roku. Najbardziej dochodowa jest w tym przypadku Nest Lokata Lojalna w Nest Banku. W BOŚ na EKOlokacie na lata zarobić można 2,6 proc. w skali roku. Na 2,4 proc. zysku w skali roku mają zaś szansę osoby zakładające Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tabele oprocentowania lokat zmieniał w ostatnim czasie m.in. Idea Bank i PlusBank. Ten pierwszy obniżył oprocentowanie jednomiesięcznej Lokaty NR1 z 2,1 proc. do 1,8 proc. w skali. Drugi zaś wrócił do starej oferty i w tabeli depozytów umieścił Lokatę na Start z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku. Produktu nie można znaleźć jednak na głównej stronie banku. Wyższe zyski osiągnąć można też na Lokacie Nowa Kasa = Większy Zysk. W minionym tygodniu bank oferował za nowe środki 1,7 proc. w skali roku. Dziś stawka wynosi 2 proc., jeśli klient wnioskuje o lokatę przez bankowość mobilną.

Regularnie, raz w tygodniu, weryfikujemy tabele oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i sporządzamy ranking najbardziej opłacalnych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: Hity alternatywnych inwestycji. Sprawdzamy co drożeje

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej
Materiał Promocyjny
Jak sztuczna inteligencja może być wykorzystywana przez przestępców cybernetycznych?