Najlepsza lokata na pół roku obwarowana ostrymi warunkami

Bloomberg

Dysponując wkładem w wysokości 10 tys. zł zdeponowanym na lokacie terminowej, przez okres sześciu miesięcy zarobić można do 4 proc. w skali roku, tj. 160 zł.

Średnio banki płacą jednak zdecydowanie mniej – przeciętne oprocentowanie dla najlepszych lokat wybranych z ofert wszystkich banków wynosi 1,4 proc. w skali roku. Oznacza to, że zarobek z nich jest o ponad 100 zł niższy niż z produktu wygrywającego nasz ranking.

Warto sprawdzić: Polacy tracą pieniądze oddając bankom setki miliardów

Najwyższe oprocentowanie, a zatem najwyższy zysk, oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. 4 proc. w skali roku otrzymają ci klienci, którzy założą ROR i zadeklarują regularne wpływy na konto w wysokości minimum 1 tys. zł (klienci indywidualni) lub 6 tys. zł (osoby prowadzące działalność gospodarczą). Klient firmowy musi też regularnie realizować przelewy do ZUS i US. Na depozyt można wpłacić środki nie przekraczające 10 tys. zł. Minimalny przelew, to 1 tys. zł.

Idea Bank i Toyota Bank płacą oszczędzającym po 2,4 proc. w skali roku. Wskazana stawka dostępna jest odpowiednio na Lokacie Na Nowe Środki Plus i Lokacie Sprint. Oba depozyty wymagają posiadania konta. Na lokaty wpłacić można od 500 zł do 1 mln zł nowych środków – Idea Bank, po kwotę 3 tys. do 18 tys. zł – w Toyota Banku. Saldo nowych środków Idea Bank wylicza jako nadwyżkę środków ponad saldo wszystkich środków posiadanych przez klienta na rachunkach w tym banku, liczonych na koniec 20 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpiła wpłata kapitału na rachunek Lokaty Na Nowe Środki Plus.

Wyższą pozycję w zestawieniu objął PlusBank. To wynik cięć stawek oprocentowania jakich dokonał w ostatnim czasie GetinBank i Bank Ochrony Środowiska. Na Lokacie Nowa Kasa = Większy Zysk otrzymać można 2 proc. w skali roku. Oferta adresowana jest do stałych i nowych klientów, którzy posiadają lub otworzą dowolny ROR oraz zdeponują w banku nowe środki od kwoty 5 tys. zł do 200 tys. zł. Nowe środki bank wylicza jako nadwyżkę ponad stan salda na wszystkich rachunkach oszczędnościowych i oszczędnościowo-rozliczeniowych klienta na dzień 22 lipca 2019 roku.

Mniej niż 2 proc.

W Getin Banku sześciomiesięczna Lokata na Nowe Środki oprocentowana jest na poziomie 1,9 proc. w skali roku (wcześniej 2,1 proc.). Oprocentowanie EKOLokaty zyskownej spadło zaś z 2 proc. do 1,85 proc. w skali roku. Na depozycie w Getinie można ulokować wyłącznie nowe środki, tj. nadwyżkę powyżej saldo środków złotowych klienta w Getin Noble Banku wg stanu na dzień 28 lipca 2019 r. Wpłacać można od 500 zł do maksymalnie 100 tys. zł, a promocja trwa tu do 1 września 2019 r. W Banku Ochrony Środowiska trzeba posiadać ROR i aktywnie korzystać z karty debetowej wydanej do rachunku. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł. Maksymalny próg wpłat, to 200 tys. zł.

W Credit Agricole i PKO BP zyskać można do 1,7 proc. w skali roku. Na depozyty, na które podobnie jak w innych bankach wpłacać należy nowe środki, przelać można po minimum 1 tys. zł. Maksymalna wpłata w PKO BP, to nadwyżka ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych klienta w dniu 19 lipca 2019 r., a w Credit Agricole, to kwota, którą bank wylicza jako środki, które stanowią przyrost salda w stosunku do stanu środków zgromadzonych na koncie klienta w dniu 30 czerwca 2019 r. (nie wyższa jednak niż 100 tys. zł).

Warto sprawdzić: Kolejny bank wycofuje najlepszą lokatę na 3 miesiące

Na 1,6 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Banku Millennium, którzy mają tam konto i otwierają Lokatę Horyzont Zysku. Żeby założyć depozyt wystarczy wpłacić na niego minimum 1 tys. zł nowych środków. Dniem bazowym dla ich wyliczenia jest 17 października 2018 r.

Od 1,2 proc. do 1,5 proc. w skali roku zarobić można na lokatach w Santander Consummer Banku, BNP Paribas, BGŻOptima, eurobanku i mBanku. Na najwięcej liczyć mogą klienci mBanku, którzy wpłacają nowe środki. W eurobanku należy wybrać Lokatę mobilną (zysk 1,3 proc. w skali roku). W BGŻOptima na Lokacie elastycznej w BNP Paribas na Lokacie Promocyjnej i Santander Consummer Banku na Lokacie na Nowe Środki Online oprocentowanie wynosi 1,2 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy grudzień 2018

Najlepsze lokaty na pół roku. Ranking na grudzień 2018

Jedni podnoszą, a drudzy obniżają oprocentowanie lokat. Tak wygląda końcówka roku w ofercie depozytowej ...

Co się musi stać, żeby bank przyszedł obsłużyć nas w domu

W indywidualnych wypadkach bankowcy mogą przyjąć dyspozycję posiadacza rachunku poza oddziałem. Mama pana Krzysztofa ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie obowiązuje od 9 do 15 grudnia 2019 roku. Regularnie śledzimy zmiany w ...