Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie najlepszych lokat obowiązuje od 2 do 8 września 2019 roku.

Publikacja: 04.09.2019 10:42

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: pieniadze.rp.pl

Raz w tygodniu weryfikujemy tabele oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i tworzymy ranking najbardziej opłacalnych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: W co inwestować, żeby inflacja nie pożarła zysków

Maksymalne oprocentowanie oferowane na lokatach zakładanych na jeden miesiąc wynosi 3 proc. w skali roku. Wskazaną stawkę oferuje Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej. W Idea Banku na Lokacie NR1 zarobić można 1,8 proc. w skali roku. Na nieco mniejsze zyski liczyć mogą klienci EnveloBanku i PKO BP – zakładając Lokatę EnveloMobilną czy Lokatę terminową na nowe środki otrzymają 1,5 proc. w skali roku.

Najwyższe oprocentowanie obowiązujące na lokatach kwartalnych sięga 4 proc. w skali roku. Na takie zyski nastawić się mogą osoby zakładające Lokatę Happy w Idea Banku, Lokatę Start w PlusBanku czy Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. Po 3,5 proc. w skali roku mogą sięgnąć nowi klienci mBanku, którzy właśnie otworzyli tam konto. Zyski o 0,5 pkt. proc. niższe, tj. 3 proc. w skali roku, osiągną osoby wnioskujące o otwarcie Lokaty Mobilnej w Getin Banku czy Lokaty na start mobilnej lub na start internetowej w eurobanku.

Najbardziej dochodowa lokata zakładana na pół roku również ma stawkę oprocentowania sięgającą 4 proc. w skali roku. Maksimum osiągnąć można na Lokacie Witaj w Nest Banku. Kolejne banki, to Toyota Bank z oprocentowaniem 2,4 proc. w skali roku na Lokacie Sprint i Idea Bank z taką samą ofertą na Lokacie Na Nowe Środki Plus. Na 2,1 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Getin Banku, którzy otwierają w kanale bankowości elektronicznej depozyt na nowe środki.

Najlepsze lokaty na 12 i 24 miesiące

Roczny zysk z lokaty dwunastomiesięcznej sięgać może maksymalnie 2,3 proc. Tyle właśnie oferują Idea Bank oraz Toyota Bank odpowiednio na depozytach: Na Nowe Środki Plus oraz Lokacie Plus. 2,25 proc. w skali roku gwarantuje Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej i Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus. 2,1 proc. w skali roku płaci Getin Bank (Lokata Na Nowe Środki).

W 24 miesiące maksymalnie zarobić można do 2,6 proc. w skali roku. Tyle oferuje BOŚ na EKOlokacie na lata. Na oprocentowanie w wysokości 2,3 proc. w skali roku mogą liczyć właściciele Nest Lokaty Lojalnej w Nest Banku. Tyle samo – 2,3 proc. w skali roku – zarobią osoby zakładające Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. Toyota Bank na Lokacie Plus płaci 2,25 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tabele oprocentowania lokat modyfikował w ostatnim czasie Nest Bank, Getin Bank i Credit Agricole. Z 2 i 2,1 proc. do poziomu 1,8 i 1,85 proc. w skali roku spadło oprocentowanie rocznej i dwuletniej Lokaty na nowe środki w Credit Agricole. Z 2,45 proc. i 2,5 proc. w skali roku do 2,25 proc. i 2,3 proc. w skali roku obniżyły się zaś zyski możliwe do wypracowania na lokatach rocznej i dwuletniej (dla lojalnych klientów) w Nest Banku. Na więcej liczyć mogą natomiast klienci Getin Banku – na sześciomiesięcznej i dwunastomiesięcznej Lokacie Na Nowe Środki nie zarobią już 1,8 proc. a 2,1 proc. w skali roku.

Raz w tygodniu weryfikujemy tabele oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i tworzymy ranking najbardziej opłacalnych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: W co inwestować, żeby inflacja nie pożarła zysków

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Konta Bankowe
Realne straty na lokatach wyraźnie stopniały
Konta Bankowe
Najlepsze konta oszczędnościowe po wrześniowych obniżkach stóp
Konta Bankowe
Nowa metoda oszustw na „usługi” wyłudzenia pieniędzy
Konta Bankowe
Wysokie opłaty za konta nie powodują ich zamiany na rachunki podstawowe
Materiał Promocyjny
SSC/GBS Leadership Program 2023
Konta Bankowe
Bankomaty oznaczą pieniądze, jeśli wykryją próbę kradzieży
Konta Bankowe
Bez ważnego dowodu na konto nie wejdziesz