Mizerne zyski z najlepszych lokat na miesiąc, prócz jednej

Fotorzepa, Marta Bogacz

Wśród lokat zakładanych na okres 30 dni jest tylko jeden produkt, który może zagwarantować jego właścicielowi 3 proc. zysku w skali roku.

Kolejne depozyty wśród dziesiątki najlepiej oprocentowanych lokat jednomiesięcznych z wkładem równym 5 tys. zł, to już przepaść – stawki sięgają zaledwie od 0,5 proc. do 1,8 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: W co inwestować, żeby inflacja nie pożarła zysków

Bank Millennium płaci najwięcej. Lokata Urodzinowa z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku nie jest jednak dla każdego. Założyć ją mogą jedynie posiadacze ROR i to w okresie 30 dni od daty swoich urodzin. Na depozyt można też przelać ograniczoną ilość środków – od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Z 2,1 proc. do 1,8 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty NR 1 w Idea Banku. Depozyt może założyć każdy bez wyjątku (bez obowiązku posiadania konta). Wystarczy dysponować kapitałem w wysokości od 500 zł do 1 mln zł.

Na 1,5 proc. zysku w skali roku mają szansę osoby wpłacające nowe środki na lokatę terminową w PKO BP oraz właściciele kont zakładanych w EnveloBanku, czyli cyfrowym kanale Banku Pocztowego, otwierający Lokatę EnveloMobilną. Na depozyt w EnveloBanku należy wpłacić minimum 500 zł oszczędności (bez ograniczeń w  kwocie maksymalnej). W PKO BP natomiast, minimalna inwestycja wynosi 1 tys. zł. Maksymalne saldo nowych środków bank określa jako nadwyżkę ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych klienta w dniu 19 sierpnia 2019 r.

Warto sprawdzić: Hity alternatywnych inwestycji

Mniej niż 1,5 proc.

Oprocentowanie w wysokości 1,1 proc. w skali roku oferuje Nest Bank. Wskazana stawka obowiązuje na Nest Lokacie z kontem . Żeby ją otrzymać, wystarczy założyć lub prowadzić w tym banku ROR i przekazać na lokatę od 1 tys. zł do 2 mln zł.

PlusBank i Santander Bank Polska, odpowiednio na Lokacie Internetowej i e-Lokacie, proponują swoim klientom stawkę rzędu 1 proc. w skali roku. Adresatami oferty są osoby prowadzące rachunek bankowy. Na lokatach musi się znaleźć minimum 1 tys. zł. Nie ma maksymalnego progu wpłat.

Kolejne lokaty z naszego rankingu oferują zyski poniżej 1 proc. w skali roku. Eurobank płaci 0,8 proc. w skali roku na lokacie terminowej udostępnianej w usługach bankowości mobilnej, Getin Bank daje 0,65 proc. na Lokacie Standardowej. Nieco mniej gwarantuje Inteligo i Credit Agricole – 0,6 na depozytach otwieranych w systemie bankowości mobilnej. Kolejne są BNP Paribas z oprocentowaniem 0,55 proc. w skali roku na Lokacie Pl@net oraz Pekao SA, Toyota Bank i Bank Ochrony  Środowiska z zyskiem w wysokości 0,5 proc. w skali roku wypłacanym odpowiednio z e-Lok@ty, Lokaty Plus czy EKOLokaty. W zależności od wybranej oferty na depozyty przelewać można od już 200 zł wolnych środków.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące. Ranking od 7 do 13 grudnia 2020 roku.

Lokaty na 1, 3, 6, 12 i 24 mies. Ranking na grudzień 2020

Ranking lokat bankowych zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od ...

Naliczone odsetki mogą szybko zniknąć, gdy bank się pomyli

Nawet jeśli już odsetki od lokaty czy na rachunku oszczędnościowym pojawią się na koncie, ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 1 do 7 czerwca 2020 roku. Oto najnowszy ranking najlepiej ...