Lokaty zakładane na rok z niższym oprocentowaniem

Na czoło wrześniowego rankingu najlepszych lokat z wkładem w wysokości 10 tys. zł zakładanych na okres dwunastu miesięcy wysunął się Toyota Bank z Lokatą Plus.

Publikacja: 30.09.2019 22:30

Lokaty zakładane na rok z niższym oprocentowaniem

Foto: Bloomberg

Jej oprocentowanie wynosi 2,3 proc. w skali roku. Niższe odsetki oferuje Nest Bank, Idea Bank i Credit Agricole.

Lokata Plus adresowana jest do posiadaczy konta osobistego w Toyota Banku. Na depozyt przelać można dowolną ilość środków przewyższającą 5 tys. zł.

Na oprocentowanie w wysokości 2,25 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska zakładający EKOLokatę Plus. W tym przypadku obowiązkowe jest posiadanie rachunku osobistego oraz utrzymywanie na nim średniomiesięcznego saldo środków w wysokości minimum 10 proc. kwoty lokaty w każdym miesiącu kalendarzowym jej trwania. Dodatkowo, w każdym miesiącu trwania lokaty należy wykonywać transakcje bezgotówkowe kartą debetową na kwotę minimum 300 zł. Zainwestować można od 1 tys. zł (bez górnego progu wpłat).

Warto sprawdzić: Na lokatach tracimy pieniądze od 2015 r. Jak długo jeszcze?

Nest Lokatę Lojalną założyć mogą tylko stali klienci obsługujący ROR w Nest Banku. Zarobić na niej można 2,1 proc. w skali roku (w sierpniu było to 2,45 proc. w skali roku). Warunkiem koniecznym, umożliwiającym skorzystanie z oferty, jest deklaracja regularnych wpłat pensji na konto. Na sam depozyt można przekazać kapitał w wysokości od 1 tys. zł do 2 mln zł.
Z 2,3 proc. do 2,1 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty Na Nowe Środki Plus w Idea Banku. Produkt oferowany jest osobom prowadzącym tam konto bankowe. Na lokatę można wpłacać wyłącznie nowe środki (od 500 zł do 1 mln zł). Ich saldo bank wylicza jako nadwyżkę ponad łączne saldo wszystkich środków pieniężnych klienta, liczone na koniec dwudziestego dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpiło zasilenie lokaty.

Z 1,9 proc. do 2,1 proc. w skali roku wzrosło natomiast oprocentowanie na Lokacie na Nowe Środki na 12 miesięcy w Getin Banku. Na depozyt można przelewać wyłącznie nowe środki w kwocie nie niższej niż 500 zł (maksimum 1 mln zł). Saldo nowych środków bank wylicza jako nadwyżkę ponad złotowe środki klienta utrzymywane na wszystkich jego rachunkach i lokatach na koniec 12 września 2019 roku. Promocja obowiązuje do połowy października.
W Alior Banku nowe środki pozwalają zarobić 2 proc. zysku w skali roku. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie na Lokacie na nowe środki ulokować można 200 tys. zł. Bank definiuje je jako nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na kontach, rachunkach oszczędnościowych i lokatach złotowych klienta według stanu na dzień 11 września 2019 r.

Warto sprawdzić:  W co inwestować, żeby inflacja nie pożarła zysków

1,9 proc. w skali roku wynosi oprocentowanie na lokacie Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. Ofertą objęte są nowe środki deponowane ponad wolumen środków znajdujących się na lokatach klienta według stanu na dzień 1 sierpnia 2019 r. Na depozyt wpłacać można od 1 tys. zł do 400 tys. zł.

Credit Agricole obniżył z 2 proc. do 1,8 proc. w skali roku zyski z lokaty terminowej w Ofercie na nowe środki. Na start wystarczy 1 tys. zł. Maksymalna kwota zainwestowanych środków nie może przewyższyć 100 tys. zł. Dniem bazowym dla wyliczenia nowych środków jest w tym przypadku ostatni dzień lipca br. Podobny zysk oferuje Bank Millennium na Lokacie Horyzont Zysku, PKO BP na Lokacie na nowe środki w IKO oraz Plus Bank na Lokacie terminowej zakładanej w systemie bankowości mobilnej lub elektronicznej.

Końcówka zestawienia należy do eurobanku, który na Lokacie mobilnej płaci 1,55 proc. w skali roku, BGŻOptima, oferującego Lokatę Klasyczną i T-Mobile UB, mającego w ofercie Lokatę Standardową z oprocentowaniem 1,1 proc. w skali roku, Pekao SA z E-Lok@tą i BNP Paribas z Lokatą Progresywną, których oprocentowanie wynosi 1 proc. w skali roku oraz Inteligo z Lokatą standardową otwieraną w IKO, z której zyski mogą wynieść 0,9 proc. w skali roku.

Jej oprocentowanie wynosi 2,3 proc. w skali roku. Niższe odsetki oferuje Nest Bank, Idea Bank i Credit Agricole.

Lokata Plus adresowana jest do posiadaczy konta osobistego w Toyota Banku. Na depozyt przelać można dowolną ilość środków przewyższającą 5 tys. zł.

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Konta Bankowe
Pierwszy bank z 7,2% na koncie oszczędnościowym do 100 tys. złotych
Konta Bankowe
Protest bankomatów. Dziś w Euronecie można pobrać mniejszą kwotę
Konta Bankowe
Z niechcianym przelewem mogą być problemy. To nie jest „nieoczekiwany prezent”
Konta Bankowe
Duża awaria w Alior Banku. Klienci mają problemy ze stroną internetową i aplikacją
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao