Lokaty zakładane na rok z niższym oprocentowaniem

Na czoło wrześniowego rankingu najlepszych lokat z wkładem w wysokości 10 tys. zł zakładanych na okres dwunastu miesięcy wysunął się Toyota Bank z Lokatą Plus.

Publikacja: 30.09.2019 22:30

Lokaty zakładane na rok z niższym oprocentowaniem

Foto: Bloomberg

Jej oprocentowanie wynosi 2,3 proc. w skali roku. Niższe odsetki oferuje Nest Bank, Idea Bank i Credit Agricole.

Lokata Plus adresowana jest do posiadaczy konta osobistego w Toyota Banku. Na depozyt przelać można dowolną ilość środków przewyższającą 5 tys. zł.

Na oprocentowanie w wysokości 2,25 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska zakładający EKOLokatę Plus. W tym przypadku obowiązkowe jest posiadanie rachunku osobistego oraz utrzymywanie na nim średniomiesięcznego saldo środków w wysokości minimum 10 proc. kwoty lokaty w każdym miesiącu kalendarzowym jej trwania. Dodatkowo, w każdym miesiącu trwania lokaty należy wykonywać transakcje bezgotówkowe kartą debetową na kwotę minimum 300 zł. Zainwestować można od 1 tys. zł (bez górnego progu wpłat).

Warto sprawdzić: Na lokatach tracimy pieniądze od 2015 r. Jak długo jeszcze?

Nest Lokatę Lojalną założyć mogą tylko stali klienci obsługujący ROR w Nest Banku. Zarobić na niej można 2,1 proc. w skali roku (w sierpniu było to 2,45 proc. w skali roku). Warunkiem koniecznym, umożliwiającym skorzystanie z oferty, jest deklaracja regularnych wpłat pensji na konto. Na sam depozyt można przekazać kapitał w wysokości od 1 tys. zł do 2 mln zł.
Z 2,3 proc. do 2,1 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty Na Nowe Środki Plus w Idea Banku. Produkt oferowany jest osobom prowadzącym tam konto bankowe. Na lokatę można wpłacać wyłącznie nowe środki (od 500 zł do 1 mln zł). Ich saldo bank wylicza jako nadwyżkę ponad łączne saldo wszystkich środków pieniężnych klienta, liczone na koniec dwudziestego dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpiło zasilenie lokaty.

Z 1,9 proc. do 2,1 proc. w skali roku wzrosło natomiast oprocentowanie na Lokacie na Nowe Środki na 12 miesięcy w Getin Banku. Na depozyt można przelewać wyłącznie nowe środki w kwocie nie niższej niż 500 zł (maksimum 1 mln zł). Saldo nowych środków bank wylicza jako nadwyżkę ponad złotowe środki klienta utrzymywane na wszystkich jego rachunkach i lokatach na koniec 12 września 2019 roku. Promocja obowiązuje do połowy października.
W Alior Banku nowe środki pozwalają zarobić 2 proc. zysku w skali roku. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie na Lokacie na nowe środki ulokować można 200 tys. zł. Bank definiuje je jako nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na kontach, rachunkach oszczędnościowych i lokatach złotowych klienta według stanu na dzień 11 września 2019 r.

Warto sprawdzić:  W co inwestować, żeby inflacja nie pożarła zysków

1,9 proc. w skali roku wynosi oprocentowanie na lokacie Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. Ofertą objęte są nowe środki deponowane ponad wolumen środków znajdujących się na lokatach klienta według stanu na dzień 1 sierpnia 2019 r. Na depozyt wpłacać można od 1 tys. zł do 400 tys. zł.

Credit Agricole obniżył z 2 proc. do 1,8 proc. w skali roku zyski z lokaty terminowej w Ofercie na nowe środki. Na start wystarczy 1 tys. zł. Maksymalna kwota zainwestowanych środków nie może przewyższyć 100 tys. zł. Dniem bazowym dla wyliczenia nowych środków jest w tym przypadku ostatni dzień lipca br. Podobny zysk oferuje Bank Millennium na Lokacie Horyzont Zysku, PKO BP na Lokacie na nowe środki w IKO oraz Plus Bank na Lokacie terminowej zakładanej w systemie bankowości mobilnej lub elektronicznej.

Końcówka zestawienia należy do eurobanku, który na Lokacie mobilnej płaci 1,55 proc. w skali roku, BGŻOptima, oferującego Lokatę Klasyczną i T-Mobile UB, mającego w ofercie Lokatę Standardową z oprocentowaniem 1,1 proc. w skali roku, Pekao SA z E-Lok@tą i BNP Paribas z Lokatą Progresywną, których oprocentowanie wynosi 1 proc. w skali roku oraz Inteligo z Lokatą standardową otwieraną w IKO, z której zyski mogą wynieść 0,9 proc. w skali roku.

Jej oprocentowanie wynosi 2,3 proc. w skali roku. Niższe odsetki oferuje Nest Bank, Idea Bank i Credit Agricole.

Lokata Plus adresowana jest do posiadaczy konta osobistego w Toyota Banku. Na depozyt przelać można dowolną ilość środków przewyższającą 5 tys. zł.

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Konta Bankowe
Nowy sposób cyberprzestępców wyłudzania pieniędzy. Ponowna opłata za hotel
Konta Bankowe
Realne straty na lokatach wyraźnie stopniały
Konta Bankowe
Najlepsze konta oszczędnościowe po wrześniowych obniżkach stóp
Konta Bankowe
Nowa metoda oszustw na „usługi” wyłudzenia pieniędzy
Materiał Promocyjny
SSC/GBS Leadership Program 2023
Konta Bankowe
Wysokie opłaty za konta nie powodują ich zamiany na rachunki podstawowe
Konta Bankowe
Bankomaty oznaczą pieniądze, jeśli wykryją próbę kradzieży