Ta aplikacja bankowa nie potrafi wykonać prostego zadania

Data przelewu, typ czy kwota – to tylko niektóre filtry do wyszukiwania w historii naszych transakcji. W niektórych bankach tych możliwości jest więcej, w innych mniej. Ale mają się pojawić nowe.

Publikacja: 13.01.2020 17:17

Ta aplikacja bankowa nie potrafi wykonać prostego zadania

Foto: Adobe Stock

Pani Katarzyna jest klientką PKO BP. Korzysta z aplikacji mobilnej IKO. Ostatnio chciała w niej odnaleźć jeden z przelewów po tytule. – Okazało się, że nie ma takiej możliwości – żali się kobieta.

Nawet zapytała o to bank. – Obecnie nie ma takiej opcji w IKO. Nie wykluczamy, że pojawi się w przyszłości. Może pani wyszukać transakcje po tytule w iPKO – doradził jej bank.

Roman Grzyb z biura prasowego PKO BP przyznaje, że aktualnie w aplikacji IKO jeszcze nie ma opcji wyszukiwania w historii po tytule przelewu, ale bank planuje wprowadzenie możliwości wyszukiwania po frazach w 2020 roku.

– Obecnie dokonane przelewy można wyszukiwać za pomocą szybkich przycisków „uznania/obciążenia” na liście historii operacji, a dodatkowo można zawężać wyniki, ustalając zakres kwot lub dat oraz wybierając typ poszukiwanej transakcji – tłumaczy Roman Grzyb.

Przyznaje, że większość klientów najczęściej używa wspomnianej opcji szybkich przycisków („uznania/obciążenia”), nieco ponad jedna trzecia z nich stosuje dodatkowe funkcje zawężające wyniki.

Warto sprawdzić: Najciekawsze nowości w aplikacjach bankowych

A jak jest w innych bankach?

Przy użyciu jakich fraz klienci mogą przeszukać dokonane przelewy w aplikacji mobilnej? Jak poinformowało nas biuro prasowe Pekao SA, w ich aplikacji mobilnej PeoPay jest dostępne wyszukiwanie w historii rachunku po tytule przelewu. Poza tym dostępne są też inne opcje wyszukiwania: według nazwy odbiorcy/nadawcy, kwoty, rachunku odbiorcy czy nadawcy.

– Klient może też skorzystać z filtrowania wyszukiwanych informacji poprzez: szybki wybór zdefiniowanego okresu, ustawienie okresu według daty, typu operacji, rodzaju wpływu (uznania/obciążenia), kwoty minimalnej i maksymalnej – wylicza bank. I dodaje, że klienci najczęściej korzystają z wyszukiwania po tytule przelewu, nazwie odbiorcy oraz kwocie. – Wraz z wprowadzeniem nowej wersji aplikacji zostanie udostępnione filtrowanie po jednej z kategorii analizy finansowej oraz, w przypadku zagregowanej historii, po konkretnym numerze rachunku – zdradza Pekao SA.

ING

W aplikacji Moje ING Mobile możliwe jest wyszukiwanie transakcji po tytule przelewu. Służy do tego wyszukiwarka testowa (livesearch). – W aplikacji mobilnej udostępniamy taki sam zakres filtrowania na historii transakcji jak w wersji przeglądarkowej Mojego ING – mówi Ewa Szerszeń z biura prasowego banku.

Dodaje, że w historii transakcji – zarówno w aplikacji mobilnej, jak i wersji przeglądarkowej Mojego ING – udostępniony jest bardzo szeroki zakres filtrów: od podstawowych (wyszukiwarka tekstowa, filtry daty i rachunku) po zaawansowane, które pozwalają zawęzić wyniki wyszukiwania aż do poziomu typu transakcji (np. uznania, obciążenia) czy jej rodzaju (np. przelewy przychodzące, transakcje kartą, bankomaty i wpłatomaty czy opłaty, prowizje i odsetki) lub ukryć określone operacje /transakcje (np. blokady na rachunku). Ale to nie wszystko. – Dla użytkowników, którzy skorzystali z usługi Dodaj konto z innego banku, jak filtr działa również przełącznik Tylko ING/Wszystkie banki, który pozwala w prosty sposób przejść z perspektywy historii zbiorczej rachunków w ING do perspektywy historii zbiorczej obejmującej również wszystkie dodane konta z innych banków – mówi Ewa Szerszeń. Także w aplikacji Banku Millennium klienci mogą wyszukiwać operację po tytule przelewu. – Oferujemy również wiele innych opcji pomagających szybko znaleźć szczegóły wybranej transakcji – zapewnia Agnieszka Kubajek z biura prasowego.

Warto sprawdzić: Tablet jako przenośny bank. To nie do końca działa

Millennium

W Millennium istnieje możliwość filtrowania operacji również po: zakresie dat, kwot oraz typie operacji (np. przelew ZUS, płatność kartą, przelewy zagraniczne, łącznie po 25 typach operacji). – W naszej aplikacji można otagować transakcje (np. #podróż) bądź dodać inną notatkę i wyszukać operację po wybranym zwrocie. Można również dodawać załączniki, np. zdjęcia paragonów, i wyszukiwać operacje z załącznikami lub bez. Wystarczy zapytać chatbota pisemnie lub głosowo o wybraną transakcję. W 2020 r. planujemy wzbogacić naszą ofertę o jeszcze bardziej elastyczne formy wyszukiwania – mówi przedstawicielka Banku Millennium.

Credit Agricole

Również w aplikacji mobilnej w Credit Agricole jest możliwość przeszukiwania historii transakcji po tytule przelewu. – Użytkownik może wpisać wyraz, po którym chce odnaleźć transakcję, a system sprawdzi, czy pasuje on do którejś transakcji, i jeśli taką/takie znajdzie, to je wyświetli w wynikach wyszukiwania – tłumaczy Michał Bończysty, manager zespołu rozwoju bankowości internetowej w banku Credit Agricole.

Dodaje, że szukać można nie tylko przez tytuł, ale również nazwę i adres nadawcy czy odbiorcy, i dzięki temu w łatwy sposób odszukać konkretne transakcje.

– Dodatkowe filtry historii umożliwiają zawężanie listy transakcji po takich parametrach, jak zakres dat (od–do), kwota (od–do), kategoria transakcji (przelew, płatność kartą) czy też typ transakcji, np. uznanie czy obciążenie – wylicza Michał Bończysty. Zapewnia, że klienci banku nie zgłaszają zapotrzebowania na zmiany w sposobie filtrowania historii.

Warto sprawdzić: Duże zmiany w logowaniu. Jak to wygląda w głównych bankach

Santander

W aplikacji mobilnej Santander Banku klienci też mogą odnaleźć transakcje po tytule. Ale nie tylko. Opcji jest więcej. Może to być status transakcji: wszystkie, zaplanowane, w trakcie, wykonane, niewykonane, anulowane, filtrować można także po kwocie, typie, dacie, rachunku odbiorcy.

Pani Katarzyna jest klientką PKO BP. Korzysta z aplikacji mobilnej IKO. Ostatnio chciała w niej odnaleźć jeden z przelewów po tytule. – Okazało się, że nie ma takiej możliwości – żali się kobieta.

Nawet zapytała o to bank. – Obecnie nie ma takiej opcji w IKO. Nie wykluczamy, że pojawi się w przyszłości. Może pani wyszukać transakcje po tytule w iPKO – doradził jej bank.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Konta Bankowe
Wysokie opłaty za konta nie powodują ich zamiany na rachunki podstawowe
Materiał Promocyjny
Zwinny, wyrazisty i dynamiczny. SUV, który bryluje na europejskich salonach
Konta Bankowe
Bankomaty oznaczą pieniądze, jeśli wykryją próbę kradzieży
Konta Bankowe
Bez ważnego dowodu na konto nie wejdziesz
Konta Bankowe
Przybywa miejsc, gdzie można wypłacić gotówkę
Materiał Promocyjny
THE FUTURE OF FINANCE
Konta Bankowe
Wpłacił 18 tys. zł wpłatomatem. Pieniądze trafiły do obcej osoby
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej