Tablet jako przenośny bank. To nie do końca działa

Nie wszystkie banki mają dedykowane aplikacje mobilne pod tablety
Nie wszystkie banki mają dedykowane aplikacje mobilne pod tablety
Adobe Stock

Choć tablet jest urządzeniem mobilnym, to aplikacje nie wszystkich banków można na nim odpalić.

Tablety podbiły rynek kilka lat temu. To urządzenie mobilne w postaci małego komputerka z ekranem dotykowym. Niektórzy użytkownicy nazywają go przerośniętym smartfonem. Statystyki pokazują, że najczęściej tablet jest wykorzystywany do przeglądania stron internetowych, korzystania z portali społecznościowych, sprawdzania poczty elektronicznej czy grania. Poza tym użytkownicy wykorzystują to urządzenie do oglądania filmów, słuchania muzyki czy czytania e-książek. Czy tablet może służyć też jako przenośny bank? Niekoniecznie.

– Aplikacja mobilna Pekao SA PeoPay, która pozwala na dostęp do rachunku płatniczego przez internet, umożliwia sprawdzenie salda rachunku, zmianę limitów dla płatności bezgotówkowych i transakcji dokonywanych przy użyciu karty debetowej lub złożenie innego rodzaju dyspozycji do rachunku na tablecie nie działa. Dlaczego? Czy to się zmieni? – pyta jedna z klientek Pekao SA.

Warto sprawdzić: Bankowość mobilna: hakerzy czekają na naszą nieuwagę

Pekao24 w Pekao SA

Anna Markowska z biura prasowego tego banku zapewnia, że od początku 2016 roku oferuje on dla klientów indywidualnych korzystających z tabletów dedykowaną aplikację „Pekao24 na tablety”.

– Aplikacja jest zaprojektowana z myślą o większych ekranach tabletów i pozwala zrealizować najważniejsze operacje znane z serwisu internetowego, takie jak: przelewy, zakładanie lokat, spłatę karty – wylicza przedstawicielka banku. Dodaje, że w tym roku bank planuje również udostępnić klientom nową wersję bankowości internetowej Pekao24.

– Nowy serwis jest pisany od początku w technologii RWD, dzięki czemu prezentacja treści będzie odpowiednio dostosowana do ekranu urządzenia (w tym także do ekranów tabletów), z którego w danym momencie klient korzysta – opowiada Anna Markowska. Dodaje, że dla użytkowników smartfonów bank oferuje aplikację PeoPay – możliwa jest także jej instalacja na niektórych modelach tabletów wyposażonych w moduł GSM.

– Aplikacja PeoPay to nowoczesne połączenie funkcji płatniczych (m.in. płacenie zbliżeniowe telefonem, BLIK, wypłacanie gotówki) z mobilnym dostępem do wszystkich produktów oraz możliwość realizacji operacji. Aplikacja dostępna jest do pobrania w sklepach Google Play (Android) i App Store (iOS) – wyjaśnia Anna Markowska. Przedstawicielka banku podkreśla, że w jego ofercie znajdują się także aplikacje mobilne dostępne zarówno na tablety, jak i smartfony, np. aplikacja Pekao24Makler dedykowana dla klientów Domu Maklerskiego Pekao oraz aplikacja PekaoBiznes24 dla klientów firmowych.

Jak jest w innych bankach?

– Oczywiście istnieje możliwość instalacji naszych aplikacji na tablecie, zarówno na sprzętach pracujących pod kontrolą systemu Android, jak i iOS – mówi Ewa Krawczyk z biura prasowego Santander Bank Polska. Grzegorz Culepa z PKO BP przyznaje, że aplikacja IKO jest przeznaczona tylko na telefony komórkowe i bank nie planuje zmian w tym zakresie.

Warto sprawdzić: Oto najciekawsze nowości w aplikacjach bankowych

Karolina Kozakiewicz z BNP Paribas przyznaje, że aktualnie aplikacja GOmobile nie jest dostępna na tablety. – Natomiast nie wykluczamy wprowadzenia takiej możliwości w przyszłości – zapowiada przedstawicielka banku. A Kinga Wojciechowska-Rulka z mBanku mówi, że aplikacje mBanku dostępne w App Store i Sklepie Play działają na tabletach, choć nie są specjalnie przeznaczone do użytku na tych urządzeniach, bo są skonstruowane tak, aby optymalnie działać na smartfonach. – Klienci korzystający z tabletów wybierają jednak raczej logowanie do serwisu bankowości internetowej – mówi Kinga Wojciechowska-Rulka. Ale już aplikacja mobilna Moje ING mobile ING Banku Śląskiego działa na tabletach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat. 4 – 10 MAR 2019

Cyklicznie badamy rynek lokat terminowych i prezentujemy listę najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres ...

Jak rozpoznać fałszywe euro i dolary?

Jak rozpoznać fałszywe euro i dolary?

Pracując za granicą, czy po prostu spędzając tam urlop, nie możemy uniknąć obrotu obcymi ...

Banki czekają na nowe środki

Wśród najlepszych lokat dwunastomiesięcznych (wkład 10 tys. zł) znajdują się oferty z odsetkami od ...