Najlepsze lokaty półroczne. Ranking [LIS 2018]

najlepsze lokaty półroczne listopad 2018
najlepsze lokaty półroczne listopad 2018
Adobe Stock

Nowe promocje na lokatach półrocznych.

Pozycja lidera w zestawieniu dziesiątki najlepszych lokat z wkładem w kwocie 10 tys. zł zakładanych na okres sześciu miesięcy, od miesięcy utrzymywana przez Nest Bank, w dalszym ciągu jest niezagrożona. Bank jako jedyny gwarantuje 4 proc. zysku w skali roku.

O Nest Lokatę Witaj może zawnioskować każdy nowy klient Nest Banku. Aby cieszyć się wysokim zyskiem musi on spełnić kilka warunków: założyć rachunek osobisty (Nest Konto), zapewnić wpływ wynagrodzenia w kwocie minimum 1 tys. zł lub minimum 6 tys. zł na rachunek firmowy BIZnest Konto oraz w przypadku klientów firmowych – realizować przelewy do US lub ZUS. Minimalna kwota depozytu wynosi 1 tys. zł, maksymalna nie może przekraczać 10 tys. zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty kwartalne. Zysk do 4 proc. [LIS 2018]

Do 3 proc. zysku w pół roku osiągnąć można na Lokacie na Nowe Środki Plus w Idea Banku. Oferta dedykowana jest posiadaczom konta bankowego. Nowe środki bank wylicza na koniec dwudziestego dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek lokaty. Minimalna wymagana wpłata wynosi 500 zł, maksymalna – 1 mln zł.

W listopadowej edycji Promocji „2,65% na Lokacie Standard” w Toyota Banku zarobić można 2,65 proc. odsetek w skali roku (w poprzednich edycjach oprocentowanie wynosiło 2,75 proc.). Oferta kierowana jest do osób, które złożą wniosek o depozyt korzystając z usług bankowości elektronicznej. Depozyt należy zasilić środkami w minimalnej kwocie 2 tys. zł, maksymalnie do 30 tys. zł (suma pięciu lokat, jakie może założyć jeden klient).

W najświeższej promocji lokat w PlusBanku, na depozycie sześciomiesięcznym zakładanym poprzez system bankowości elektronicznej lub mobilnej, uzyskać można oprocentowanie na poziomie 2,6 proc. w skali roku. Na lokatę należy wpłacić minimum 1 tys. zł. Bank nie stawia ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Na niższą pozycję w rankingu spadł Alior Bank z Lokatą online dla nowych klientów. Oprocentowanie depozytu wynosi 2,5 proc. w skali roku. Minimalny przelew środków na lokatę wynosi 1 tys. zł. Łączna suma promocyjnych depozytów nie może zaś przekraczać 200 tys. zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty roczne. Ranking [PAŹ 2018]

W ramach promocji na Lokacie Bonusowej w Santander Bank Polska zyskać można 2,2 proc. w skali roku. Wystarczy, że klient otwierający depozyt nie był wcześniej posiadaczem karty kredytowej z oferty Santandera. W okresie trwania promocji należy przyznaną kartą wykonać minimum dziesięć transakcji na dowolną kwotę. Na wykonanie operacji klient ma trzy miesiące (z dozwolonych transakcji wyeliminowane są przelewy z rachunku karty). Najniższa możliwa kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł. Maksymalny wkład, to 100 tys. zł.

Aktywni posiadacze karty wydanej do konta bankowego w Banku Ochrony Środowiska mogą skorzystać z oferty EKOlokaty Zyskownej. Oprocentowanie depozytu wynosi 2 proc. w skali roku. Aby uruchomić lokatę należy na nią wpłacić nowe środki w kwocie od 1 tys. zł do 200 tys. zł.

Poniżej 2 proc. w skali roku gwarantuje Bank Millennium. Na Lokacie Horyzont Zysku zarobić można 1,8 proc. w skali roku. Warunkiem koniecznym pozwalającym na założenie depozytu jest posiadanie nowych środków w kwocie od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

Na 1,7 proc. odsetek w skali roku liczyć mogą klienci banku Credit Agricole. Na Lokacie w Ofercie na nowe środki znaleźć musi się kwota rzędu 1 tys. zł – 100 tys. zł.

Zestawienie zamyka Getin Bank z e-Lokatą Tradycyjną. Bank oferuje stawkę oprocentowania na poziomie 1,65 proc. w skali roku. Na depozyt wystarczy wpłacić minimum 500 zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

kilka kont na jednym numerze telefonu

Kilka kont na jednym numerze telefonu. Może być problem

W niektórych bankach, by mieć dostęp do kilku aplikacji kont, trzeba używać kilku numerów ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Systematycznie, raz w tygodniu, analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów ...

Karta wielowalutowa. Aby nie podróżować z wypchanym portfelem, warto pomyśleć o założeniu konta walutowego

Konta i karty idealne na podróże po świecie

O wakacjach za granicą warto pomyśleć wcześniej. Dotyczy to zwłaszcza osób, które wybierają się ...