Najlepsze lokaty na pół roku. Ranking na grudzień 2018

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy grudzień 2018
Najlepsze lokaty na 6 miesięcy grudzień 2018
Adobe Stock

Jedni podnoszą, a drudzy obniżają oprocentowanie lokat. Tak wygląda końcówka roku w ofercie depozytowej banków. Najlepsza trójka lokat półrocznych z wkładem równym 10 tys. zł gwarantuje od 2,65 proc. do 4 proc. zysku w skali roku.

Na najwyższej pozycji naszego zestawienia znalazła się oferta od Nest Banku. Nest Lokata Witaj oprocentowana jest na poziomie 4 proc. w skali roku. Depozyt mogą założyć nowi klienci, nie miejący wcześniej żadnych produktów w Nest Banku. Warunkiem uzyskania wskazanej stawki jest założenie rachunku osobistego, zapewnienie wpływu wynagrodzenia w kwocie minimum 1 tys. zł lub minimum 6 tys. zł na rachunek firmowy. W przypadku klientów biznesowych dodatkowo należy realizować przelewy do US lub ZUS. Minimalna kwota wpłaty na rachunek lokaty wynosi 1 tys. zł, maksymalna ograniczona jest do 10 tys. zł.

Czytaj także: Lokaty roczne z wyższymi zyskami. Ranking [LIS 2018]

3,5 proc. w skali roku zarobić można na Lokacie NR1 w Idea Banku. Depozyt można otworzyć bez zakładania konta bankowego. Wymagana wpłata na start wynosi 500 zł, maksymalna, to 1 mln zł.

W promocji „2,65% na Lokacie Standard” w Toyota Banku, oprocentowanie tradycyjnej lokaty terminowej podniesione zostało do 2,65 proc. w skali roku. Z oferty mogą skorzystać klienci, którzy wnioskują o depozyt w systemie bankowości elektronicznej. Najniższa możliwa wpłata na lokatę wynosi 2 tys. zł (maksymalnie do 30 tys. zł; suma pięciu lokat jakie może założyć jeden klient).

W PlusBanku trwa wciąż promocja, w ramach której na depozycie sześciomiesięcznym zakładanym poprzez system bankowości elektronicznej lub mobilnej można uzyskać 2,6 proc. odsetek w skali roku. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł, bez maksymalnego progu.

Do 2,2 proc. w skali roku na Lokacie Bonusowej oferuje Santander Bank Polska. Aby zagwarantować sobie powyższą stawkę oprocentowania klient nie może być wcześniej posiadaczem karty kredytowej. Należy zawnioskować o plastik i w okresie trwania promocji  wykonać nim minimum dziesięć transakcji na dowolną kwotę. Na wykonanie operacji są trzy miesiące. Minimalna kwota wpłaty na rachunek lokaty wynosi 1 tys. zł. Maksymalny wkład wynosi 100 tys. zł.

W Banku Ochrony Środowiska założyć można EKOlokatę Zyskowną z oprocentowaniem na poziomie 2 proc. w skali roku. Produkt dedykowany jest aktywnym posiadaczom karty debetowej wydanej do konta osobistego z oferty banku. Wymagana wpłata ograniczana jest do nowych środków w kwocie od 1 tys. zł do 200 tys. zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty kwartalne. Zysk do 4 proc.

Dwa banki: Millennium i Credit Agricole gwarantują swoim klientom oprocentowanie na poziomie 1,7 proc. w skali roku. Dostępne jest ono odpowiednio na Lokacie Horyzont Zysku (jej oprocentowanie w ostatnim czasie spadło z 1,8 proc. do 1,7 proc. w skali roku) oraz na Lokacie terminowej w Ofercie na nowe środki. Warunkiem otwarcia obu lokat jest przelew nowych środków w kwocie od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

W Getin Banku zakładając e-Lokatę Tradycyjną liczyć można na zysk w wysokości 1,65 proc. w skali roku. Na depozyt wystarczy wpłacić już 500 zł, kwota maksymalna – bez ograniczeń.

Klienci dysponujący nowymi środkami mogą skorzystać z oferty mBanku. Na Lokacie na nowe środki gwarantowane jest oprocentowanie na poziomie 1,5 proc. w skali roku. Najniższa możliwa kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł. Bank nie wyznacza górnego progu wpłat.

Ranking dziesiątki najlepszych lokat bankowych zakładanych na okres sześciu miesięcy zamykają BGŻOptima z Lokatą elastyczną i BGŻ BNP Paribas z Lokatą Promocyjną. Oba depozyty wypłacają 1,4 proc. odsetek w skali roku. Oferowane są posiadaczom kont. Minimalne kwoty wpłat, to 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

W grudniu poza zestawieniem znalazła się oferta od Alior Banku. Dziś w pół roku można w tym banku zarobić maksymalnie do 0,9 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

najlepsze lokaty na 1 miesiąc kwiecień 2019

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc. Ranking [KWI 2019]

Osoby dysponujące kwotą 5 tys. zł najwyżej oprocentowaną lokatę na jeden miesiąc znajdą w ...

Najlepsze lokaty na jeden miesiąc. Marzec 2020

Od 1,5 proc. do 3 proc. w skali roku zyskają oszczędzający, którzy wybiorą jedną ...

Najlepsze lokaty na 3 miesiące na kwiecień 2020

W ciągu miesiąca średnie oprocentowanie lokat trzymiesięcznych spadło z 1,55 proc. do 1,2 proc. ...