Lokaty roczne z wyższymi zyskami. Ranking [LIS 2018]

najlepsze lokaty roczne listopad 2018
najlepsze lokaty roczne listopad 2018
Bloomberg

Dziś, lokując środki na dwanaście miesięcy, zyskać można do 3 proc. w skali roku

Po niedawnym szumie medialnym, który wytworzył się wokół bezpieczeństwa środków zdeponowanych na rachunkach bankowych, banki w obawie przed odpływem klientów z gotówką zaczęły oferować im wyższe oprocentowanie na lokatach.

Najlepszą ofertę ma Idea Bank. Na Lokacie Standardowej gwarantuje do 3 proc. w skali roku. O produkt zawnioskować można wyłącznie za pomocą bankowości telefonicznej. Oprocentowanie lokaty obowiązuje już od 0,01 zł. Maksymalna kwota depozytu wynosi 1 mln zł.

Oprocentowanie o 0,6 pkt. proc. niższe od zwycięskiej oferty (2,4 proc. w skali roku) proponuje Nest Bank. Nest Lokatę Lojalną mogą założyć klienci, którzy przelewają wynagrodzenie na Nest Konto w minimum kwocie 2,5 tys. zł lub klienci uzyskujący dochody z działalności, przelewający na BIZnest Konto minimum 6 tys. zł z dodatkowym warunkiem wykonywania płatności do ZUS i US. Najniższa możliwa kwota wpłaty na Lokatę Lojalną wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie można na nią przelać do 2 mln zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty półroczne

Do 2,25 proc. w skali roku zarobić można w Banku Ochrony Środowiska. EKOlokatę Plus mogą otworzyć właściciele kont osobistych z średniomiesięcznym saldem wysokości minimum 10 proc. kwoty założonej lokaty. Bank wymaga również, aby klient dokonywał transakcji kartą debetową wydaną do rachunku na kwotę minimum 300 zł miesięcznie (przez cały okres trwania lokaty). Na lokatę należy wpłacić minimum 1 tys. zł. Nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Ofertę na nowe środki, bez obowiązku zakładania rachunku osobistego, ma Alior Bank. Na Lokacie na nowe środki zarobić można 2,2 proc. w skali roku. Na początek wystarczy wpłacić 1 tys. zł. Maksymalnie do 200 tys. zł. Nowe środki Alior wylicza jako środki ponad łączne saldo środków zgromadzonych na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, oszczędnościowych, lokatach terminowych w złotych polskich, według stanu na dzień 15 listopada 2018 r.

W Toyota Banku na Lokacie Plus wypracowane przez rok odsetki mogą osiągnąć wysokość 2,1 proc. O depozyt wnioskować mogą wyłącznie właściciele rachunku osobistego, np. Moto Konta. Na lokatę należy wpłacić minimum 5 tys. zł (bez ograniczeń w kwocie maksymalnej).

Z 1,75 proc. do 2 proc. w skali roku wzrosło oprocentowanie Lokaty tradycyjnej zakładanej za pomocą systemu bankowości elektronicznej lub mobilnej w PlusBanku. W związku z powyższym, obecnie trzy banki mogą zaoferować oszczędzającym podobną stawkę: Credit Agricole w Ofercie na nowe środki, Bank Millennium na depozycie Horyzont Zysku oraz wspomniany już PlusBank. Minimalna kwota wpłaty na wszystkie trzy lokaty wynosi 1 tys. zł (w Banku Millennium i Credit Agricole są to nowe środki). Maksymalna kwota zdeponowanych środków nie może przekraczać 100 tys. zł (oprócz PlusBanku, gdzie brak ograniczeń).

Czytaj także: Najlepsze lokaty kwartalne. Zysk do 4 proc.

W Santander Comsummer Banku oprocentowanie rocznej Lokaty Online Nowe Środki wynosi 1,9 proc. w skali roku. Bank, jako nieliczny, nie wymaga od klienta posiadania rachunku bankowego. Minimalna wpłata na depozyt wynosi 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Osoby wybierające ofertę BGŻOptima zyskać mogą 1,8 proc. odsetek w skali roku. Na Lokatę klasyczną można wpłacić 1 tys. zł. Nie ma żadnych ograniczeń w maksymalnej kwocie.

W Getin Banku, zakładając e-Lokatę Progresywną zarabiać można w każdym miesiącu. Oprocentowanie tego depozytu rośnie od 0,7 proc. w pierwszym miesiącu deponowania do 3,3 proc. w skali roku w ostatnim miesiącu oszczędzania. Po roku na konto klienta spływają odsetki rzędu 1,7 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł. W tym przypadku również nie ma ograniczeń w maksymalnej kwocie oszczędności.

Ranking najlepszych lokat rocznych z wkładem w wysokości 10 tys. zł zamyka eurobank z Lokatą mobilną. Oprocentowanie tego depozytu wynosi 1,55 proc. w skali roku. Na depozyt wystarczy wpłacić 200 zł. Oferta dedykowana jest klientom z dostępem do konta i systemu bankowości mobilnej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

kilka kont na jednym numerze telefonu

Kilka kont na jednym numerze telefonu. Może być problem

W niektórych bankach, by mieć dostęp do kilku aplikacji kont, trzeba używać kilku numerów ...

Co bank to obyczaj

Wyciągi z kont są wysyłane w różnych terminach, nie zawsze po zakończeniu miesiąca. Pani ...

Gdzie szukać najlepszych lokat? 24 – 30 grudnia 2018 r.

Prezentujemy aktualną listę trzech najlepszych lokat standardowych zakładanych na okres 1, 3, 6, 12 ...