Banki pod rękę z Mikołajem

Adobe Stock

Wiele instytucji ma fundacje, które teraz działają szczególnie aktywnie.

Do realizowanych projektów PKO BP stara się angażować społeczności lokalne, w tym swoich klientów. – Za każdą płatność zbliżeniową wykonaną przez klienta za pomocą telefonu lub zegarka nasza fundacja przekaże 50 groszy. Bank przeznaczył pół miliona złotych na wsparcie wychowanków domów dziecka, którzy rozpoczynają samodzielne życie – mówi Grzegorz Culepa. W ofercie PKO BP jest karta debetowa affinity Inteligo Visa payWave „Dobro procentuje”. Każdy posiadacz karty może pomagać, płacąc kartą. Nie ponosi żadnych kosztów, bo bank przeznacza część swoich dochodów z każdej transakcji na wybrany przez jej posiadacza cel z zakresu edukacji, zdrowia, ekologii.

W 12 miastach w Polsce organizowany jest PKO Bieg Charytatywny pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Jego celem jest walka z ubóstwem i niedożywieniem dzieci. W tegorocznej, czwartej edycji uczestniczyło 6,5 tys. osób, dzięki temu fundacja PKO BP przeznaczyła blisko 730 tys. zł dla najbardziej potrzebujących dzieci. Każdy z uczestników biegu może wziąć udział w akcji, pokonując dystans z kartką „biegnę dla…”.

Czytaj także: Ty używasz karty, bank pomaga potrzebującym

Także Santander Bank Polska i jego fundacja prowadzi wiele akcji dobroczynnych, do których zaprasza klientów. – Na początku grudnia zorganizowaliśmy akcję dla młodych klientów „Bankowe Mikołaje”. Zebrane dary przekazaliśmy do 13 domów dziecka – informuje Marzena Atkielska, prezes Fundacji Santander Bank Polska.

Fundacja przeprowadziła Ogólnopolską Zbiórkę Żywności – w akcję zaangażowało się wielu klientów banku, a także jego pracowników – wolontariuszy. Zebrane produkty Banki Żywności oraz organizacje partnerskie przekazały do lokalnych organizacji dobroczynnych. W 2018 roku fundacja zebrała prawie cztery tony żywności.

W Banku Millennium projekty wsparcia realizowane są głównie przez fundację. – Od kilku lat prowadzimy konkurs, w którym pracownicy mogą wygrać grant na realizację akcji społecznej. Do tej pory w akcjach finansowanych z konkursu grantowego wzięło udział ponad 300 wolontariuszy – mówi Anna Pulnar, ekspert ds. CSR w Banku Millennium.

Pracownicy banku realizują różne projekty – od prac remontowych poprzez edukacyjne do ekologicznych. Wolontariusze odnawiali sale szkolne i plac zabaw przy domu dziecka, wyposażyli salę do terapii dla osób niepełnosprawnych.

Fundacja ING Dzieciom wspiera rozwój, edukację i samodzielność dzieci i młodzieży. – Dąży do wyrównywania szans życiowych tych młodych osób, których start w dorosłość jest utrudniony – mówi Miłosz Gromski, z biura prasowego ING Banku Śląskiego.

W ośrodku w Wiśle fundacja od 13 lat gości dzieci z całego kraju na Turnusach Uśmiechu, w których co roku bierze udział tysiąc osób.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Prezentujemy zestawienie najwyżej oprocentowanych lokat terminowych zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 ...

Ranking lokat bankowych na 6 miesięcy. Maks to 3 proc.

Dziś na depozytach półrocznych zarobić można maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Oprocentowanie ...

Odchodzenie od kas w oddziałach to trend we wszystkich bankach

Banki zamykają okienka z kasami. Przestają być potrzebne

Ubywa placówek z obsługą kasową. Banki zamykają takie okienka, bo coraz więcej transakcji dokonuje ...