Mniej zarobimy na lokatach kwartalnych. Ranking [STY 2019]

najlepsze lokaty na 3 miesiące styczeń 2019
najlepsze lokaty na 3 miesiące styczeń 2019
Shutterstock

Mamy dwóch zwycięzców rankingu najlepszych lokat kwartalnych z wkładem równym 10 tys. w styczniu 2019 r.

Idea Bank po latach się wyłamał i usunął z oferty Lokatę Happy gwarantującą zyski do 4 proc. w skali roku. Dziś oferuje Lokatę HIT z oprocentowaniem 3,8 proc. w skali roku. W ostatnim czasie jednak i jej oprocentowanie zdążył obniżyć o 0,1 pkt. proc. Mniej zarobimy również w Toyota Banku.

Mamy dwóch zwycięzców rankingu najlepszych lokat kwartalnych z wkładem równym 10 tys. zł – Nest Bank i PlusBank oferujące na Lokatach Witaj i na Start oprocentowanie na poziomie 4 proc. w skali roku. Obie lokaty oferowane są klientom, którzy zdecydują się na założenie odpowiednio Nest Konta lub Konta Plus. Na depozyty wpłacić można od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Czytaj także: Gdzie szukać najlepszych lokat? 7-13 stycznia 2019 r.

Na drugim miejscu jest wspomniany już Idea Bank z Lokatą HIT. Z ofert skorzystać mogą tylko nowi klienci. Nie mają obowiązku korzystania z dodatkowych produktów banku. Wystarczy, że na rachunek lokaty wpłacą kwotę z przedziału 500 zł do 1 mln zł.

3,5 proc. w skali roku gwarantują swoim klientom BGŻOptima na Lokacie Bezkarnej i mBank na Lokacie 3,5%. Oba produkty dedykowane są nowym klientom otwierającym rachunek rozliczeniowo – oszczędnościowy. Dolny próg wpłaty wynosi 500 zł. Górny limit, to 10 tys. zł w przypadku mBanku i 20 tys. zł, jeśli chodzi o BGŻOptima.

W eurobanku można wybierać pomiędzy 3 procentową Lokatą na start internetową, a 3 procentową Lokatą na start mobilną. Dostępne są dla klientów aktywujących odpowiednio usługi bankowości internetowej albo aplikację mobilną. Na obie lokaty można wpłacić od 500 zł do 10 tys. zł.

Do 2,5 proc. zysku w skali roku na e-Lokacie na Plusie wypracować mogą osoby kierujące swoje kroki do Banku Ochrony Środowiska. Lokata oferowana jest tylko nowym klientom (bez żadnych dodatkowych warunków). Można na nią przelać od 1 tys. zł do 20 tys. zł.

Aktywując aplikację mobilną Banku Millennium można w ciągu następnych 30 dni założyć Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty na depozyt, to 1 tys. zł. Maksymalny limit środków, to 10 tys. zł.

Czytaj także: Nowy lider rankingu lokat jednomiesięcznych

Lokatę na nowe środki z oprocentowaniem 2 proc. w skali roku mogą założyć klienci Alior Banku. Depozyt otworzyć można bez obowiązku posiadania konta w tej instytucji. Nowe środki wyliczane są według stanu na dzień 15 listopada 2018 r. Najniższa możliwa kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł (łączna wartość lokat 92-dniowych nie może przekraczać 200 tys. zł).

W BGŻ BNP Paribas nowi klienci zarobić mogą 2 proc. w skali roku. Wystarczy, że w okresie trzech miesięcy od dnia otwarcia konta osobistego i złożenia zlecenia przekazywania wynagrodzenia na rachunek, założą Lokatę na Start i wpłacą na nią od 3 tys. zł do 100 tys. zł.

Chcąc zarobić na nowych środkach warto zdeponować je również w PKO BP. Na Lokacie na nowe środki zyskać można do 1,8 proc. skali roku. Wniosek o otwarcie lokaty dostępny jest w systemie bankowości elektronicznej iPKO lub mobilnej IKO (wymagane jest posiadanie konta). Wpłata środków nie powinna być niższa niż 1 tys. zł. Bank nie stawia jednak ograniczeń w maksymalnej wysokości depozytu.

Z 1,65 proc. do 1,6 proc. w skali roku spadło oprocentowanie trzymiesięcznej Lokaty Plus w Toyota Banku. Aby skorzystać z oferty trzeba być posiadaczem konta w tej instytucji. Minimalna przelew na rachunek lokaty wynosi 5 tys. zł. Nie ma kwoty maksymalnej.

Ranking zamyka Lokata Tradycyjna od Getin Banku. Jej oprocentowanie wynosi 1,55 proc. w skali roku. Minimalna kwota środków jaka powinna zasilić rachunek depozytu wynosi 500 zł. Nie ma górnego progu wpłat.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Korzystnym rozwiązaniem za granica jest korzystanie z kart wielowalutowych, dzięki którym klient nie ponosi dodatkowych kosztów przewalutowania

Cashback za granicą z polską kartą może być problemem

Choć wypłata gotówki podczas zakupów jest dostępna w wielu krajach, to okazuje się, że ...

Nowe nazwisko? Wymień kartę, unikniesz nieprzyjemności

Po zmianie nazwiska warto szybko powiadomić bank i zmienić dane na kartach płatniczych, by ...

Najlepsze lokaty na pół roku. Ranking [LUT 2019]

Średnio 1,5 proc. w skali roku można zarobić na dziesięciu najlepiej oprocentowanych lokatach zakładanych ...