Gdzie szukać najlepszych lokat? 7-13 stycznia 2019 r.

Adobe Stock

Cyklicznie analizujemy rynek depozytów terminowych i prezentujemy listę trzech najlepszych lokat otwieranych na okres 1, 3, 6, 12 i 24 miesięcy.

Zakładając lokatę jednomiesięczną zyskać można do 3,4 proc. w skali roku. Ofertę z takim oprocentowaniem ma Idea Bank. Stawka obowiązuje na Lokacie NR 1. Niewiele mniej gwarantuje swoim stałym klientom Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej – 3 proc. w skali roku. Zyski rzędu 1,5 proc. w skali roku mogą natomiast wypracować oszczędzający deponujący wolne środki na Lokacie EnveloMobilnej w EnveloBanku.

W trzy miesiące maksymalnie zarobić można 4 proc. w skali roku. Tyle właśnie oferuje PlusBank na Lokacie na Start i Nest Bank na Lokacie Witaj. Stawka w wysokości 3,8 proc. w skali roku obowiązuje na Lokacie HIT w Idea Banku. Na 3,5 proc. zysku w skali roku liczyć zaś mogą ubankowieni klienci mBank i BGŻOptima – odpowiednio na Lokacie 3,5% dla nowych klientów i na Lokacie Bezkarnej.

Czytaj także: Mniej zarobimy na lokatach kwartalnych. Ranking na styczeń 2019

Oszczędności pracujące na lokacie przez okres sześciu miesięcy również mogą zagwarantować odsetki na maksymalnym poziomie równym 4 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie obowiązuje na półrocznej Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. Na drugim miejscu, pod względem atrakcyjności oprocentowania jest Idea Bank z Lokatą NR 1, która daje zarobić 3,4 proc. w skali roku. Trzeci jest PlusBank z promocyjną ofertą Lokaty Standardowej, której oprocentowanie wynosi 2,6 proc. w skali roku.

3,1 proc. w skali roku – to maksymalny zysk możliwy do osiągnięcia w dwanaście miesięcy. Wystarczy założyć Lokatę NR1 w Idea Banku. Będąc stałym klientem Nest Banku zyskać można do 2,85 proc., a lokując oszczędności na Lokacie na Nowe Środki na 12 miesięcy w Getin Banku – 2,5 proc. w skali roku.

Deponując na lokacie wolne środki na okres dwóch lat, dziś można liczyć na zysk w wysokości 2,9 proc. w skali roku. Taką stawkę gwarantuje Nest Lokata Lojalna od Nest Banku. Do 2,75 proc. w skali roku zarobią natomiast klienci Banku Ochrony Środowiska zakładający Ekolokatę na Lata. Alior Bank płaci 2,3 proc. w skali roku. Podaną stawką objęta jest Lokata Standardowa.

Na przestrzeni ostatniego tygodnia zmian w tabeli oprocentowania produktów depozytowych dokonał m.in. Idea Bank obniżając o 0,1 pkt. proc. oprocentowanie Lokaty HIT i Toyota Bank, który ściął zyski z Lokaty Plus.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

najlepsze lokaty roczne listopad 2018

Lokaty roczne z wyższymi zyskami. Ranking [LIS 2018]

Dziś, lokując środki na dwanaście miesięcy, zyskać można do 3 proc. w skali roku ...

Najkrótsze są nieopłacalne. Ranking lokat na 1 miesiąc

Z punktu widzenia oszczędzającego, do którego trafiają odsetki po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych, ...

Godziny księgowania przelewów. Zlecenie realizacji przelewu w dniu wolnym od pracy zostanie zrealizowane w najbliższym dniu roboczym .

Niektóre banki zmieniły godziny księgowania przelewów

Wiedząc, kiedy jest sesja wychodząca, nie spóźnisz się z przelewem. Sprawdziliśmy nowe godziny księgowania ...