Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Adobe Stock

Co tydzień tworzymy ranking najwyżej oprocentowanych lokat terminowych zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Najnowsza tabela obowiązuje od 1 – 7 kwietnia 2019 roku.

Maksymalne zyski oferowane na lokatach jednomiesięcznych sięgają 3 proc. w skali roku. Najwyższa stawka obowiązuje w Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej. Na 2,7 proc. w skali roku liczyć mogą osoby zakładające Lokatę NR1 w Idea Banku. Na podium jest również EnveloBank z ofertą Lokaty EnveloMobilnej. Oprocentowanie tego depozytu równe jest 1,5 proc. w skali roku.

Kwartalne lokaty dają zarobić maksymalnie do 4 proc. w skali roku. Stawkę oprocentowania w tej wysokości oferuje Getin Bank na Lokacie Mobilnej, PlusBank na Lokacie na Start, Idea Bank na Lokacie Happy i Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Nieco mniej – 3,5 proc. w skali roku – gwarantują swoim klientom banki: BGŻOptima (Lokata Bezkarna) i mBank (Lokata 3,5%). Trzy lokaty na 3 proc. w skali roku ma w swojej ofercie eurobank. Do tego zestawu należą: Lokata na dobry początek, Lokata na start internetowa i Lokata na start mobilna.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Maksymalne oprocentowanie lokat sześciomiesięcznych, podobnie jak i trzymiesięcznych, sięga 4 proc. w skali roku. Tyle właśnie zarobić można w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku na Lokacie NR1 oprocentowanie wynosi 2,8 proc. w skali roku. O 0,1 pkt. proc. mniej oferuje BGŻOptima na Lokacie Bezkompromisowej.

Na lokatach rocznych zarobić można do 2,7 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie gwarantuje Lokata NR1 od Idea Banku. W Nest Banku na Lokacie Lojalnej oszczędzający zarobią 2,55 proc. w skali roku. Na 2,5 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Getin Banku. Wystarczy, że zawnioskują o otwarcie e-Lokaty na Nowe Środki.

Maksymalne oprocentowanie na lokat dwunastomiesięcznych również wynosi 2,7 proc. w skali roku. Ofertę z takim zyskiem ma Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na Lata. Oprocentowanie rzędu 2,65 proc. w skali roku ma natomiast Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. W Alior Banku na Lokacie Standardowej zarobić można 2,3 proc. w skali roku.

W ostatnim czasie nowe tabele oprocentowania produktów oszczędnościowych pojawiły się w BNP Paribas Bank Polska, eurobanku, Credit Agricole, Banku Pocztowym czy T-Mobile Usługi Bankowe. Zmianom uległy tylko stawki oprocentowania lokat oferowanych przez pierwszy z nich. BNP Paribas obniżył do 1 proc. oprocentowanie rocznej Lokaty Progresywnej i dwuletniej Lokaty Promocyjnej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty na 3 miesiące [lipiec 2018]

Lokaty „na start” najlepsze. Ranking lokat na trzy miesiące. Banki przyciągają do siebie nowych ...

Przelewy bankowe mogą czasem słono kosztować

Zagraniczny transfer pieniędzy wciąż dosyć drogi. Wiele płatności można regulować kartami płatniczymi, ale zdarza ...

Na wakacjach wystarczy smartfon. Co potrafią bankowe apki?

Bankowe aplikacje mobilne są coraz bogatsze. Przez telefon można zarządzać swoimi finansami. Najbardziej rozbudowane ...