Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Co tydzień badamy produkty dostępne na rynku lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego do dwudziestu czterech miesięcy. Bieżący ranking obowiązuje od 3 czerwca – 9 czerwca 2019 roku.

Maksymalne oprocentowanie dostępne na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Gwarancję najwyższego zysku daje Bank Millennium, który oferuje Lokatę Urodzinową. W Idea Banku na Lokacie NR1 zarobić można 2,6 proc. w skali roku. Stawkę rzędu 1,5 proc. w skali roku oferuje natomiast EnveloBank. W tym przypadku należy otworzyć Lokatę EnveloMobilną.

W trzy miesiące wolne środki mogą zarobić na lokatach dodatkowe 4 proc. w skali roku. Tak wysoką stawkę oferują: Getin Bank na Lokacie Mobilnej, Nest Bank na Lokacie Witaj, PlusBank na Lokacie na Start oraz Idea Bank na Lokacie Happy. Na 3,5 proc. w skali roku liczyć mogą klienci mBanku, którzy zdecydują się otworzyć ROR i założyć Lokatę 3,5%. Do 3 proc. w skali roku płaci eurobank – wystarczy założyć Lokatę na dobry początek lub Lokatę na start internetową czy Lokatę na start mobilną.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Wybierając lokatę półroczną, podobnie jak w przypadków depozytów zakładanych na okres kwartału, zyskać można 4 proc. w skali roku. Wskazaną ofertą dysponuje Nest Bank. 4 proc. płaci na Lokacie Witaj. W Idea Banku zarobić można maksymalnie do 2,8 proc. w skali roku (wystarczy wybrać Lokatę Na Nowe Środki Plus). Toyota Bank na Lokacie Sprint gwarantuje oprocentowanie na poziomie 2,4 proc. w skali roku.

Do 2,8 proc. w skali roku dobija oprocentowanie na lokatach rocznych. Zyski w tej wysokości oferuje swoim klientom Idea Banku na Lokacie na Nowe Środki Plus. Na niższe stawki, wynoszące odpowiednio: 2,4 proc. i 2,3 proc. w skali roku, liczyć mogą ci, którzy wybiorą e-Lokatę na Nowe Środki od Getin Banku lub Lokatę Plus od Toyota Banku.

Maksymalny możliwy do wypracowania zysk z lokat dwudziestoczteromiesięcznych kształtuje się na poziomie 2,75 proc. w skali roku. Najwięcej zarobią ci, którzy wybiorą EKOLokatę na Lata w BOŚ. Po 2,4 proc. w skali roku i 2,25 proc. otrzymają ci, którzy zdecydują się na założenie Lokaty Online Nowe Środki w Santander Consumer Banku lub Lokaty Plus od Toyota Banku.

Cennik lokat zmieniał w ostatnim czasie bank Credit Agricole, Getin Bank i Idea Bank. Tylko ten ostatni dokonał zmian. Obniżył z 2,9 proc. do 2,8 proc. w skali roku oprocentowanie półrocznej i rocznej Lokaty Na Nowe Środki Plus.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

lokata progresywna

Lokaty bez zamrażania kapitału

W kilku bankach można więcej zyskać na lokacie progresywnej niż na koncie oszczędnościowym. Warto ...

Korzystnym rozwiązaniem za granica jest korzystanie z kart wielowalutowych, dzięki którym klient nie ponosi dodatkowych kosztów przewalutowania

Cashback za granicą z polską kartą może być problemem

Choć wypłata gotówki podczas zakupów jest dostępna w wielu krajach, to okazuje się, że ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 28 października do 3 listopada 2019 roku. Systematycznie analizujemy zmiany ...