Gotówka nie będzie miała wakacji

Mobilny bankomat. Wielu urlopowiczów preferuje płatności gotówką z uwagi na większą kontrolę nad wydatkami
Mobilny bankomat. Wielu urlopowiczów preferuje płatności gotówką z uwagi na większą kontrolę nad wydatkami
Adobe Stock

Operatorzy bankomatów oraz banki jak zwykle w sezonie letnim wystawią mobilne urządzenia do wypłaty gotówki w popularnych nadmorskich czy mazurskich kurortach.

W tym roku Euronet po raz pierwszy wyśle bankomaty zamontowane w samochodach na najpopularniejsze letnie wydarzenia muzyczne czy kulturalne. To ta firma od lat ustawia latem najwięcej dodatkowych urządzeń do wypłaty gotówki latem. Tak będzie i w tym roku, gdy w terenie pojawi się ponad 180 dodatkowych bankomatów. Urządzenia zostaną zainstalowane m.in. na Półwyspie Helskim oraz w innych popularnych ośrodkach wypoczynkowych nad morzem i na Mazurach.

Warto sprawdzić: Gdy dostaniesz podartą stówkę z bankomatu

Jak podkreśla Robert Midura, Country Manager Euronet Polska, w miejscowościach turystycznych gotówka wciąż pozostaje popularnym środkiem płatniczym. – Z naszych analiz wynika, że turyści podczas letniego wypoczynku często wypłacają gotówkę z bankomatów. Wynika to m.in. z tego, że za wiele atrakcji i usług wciąż nie można płacić kartą. Dodatkowo wielu urlopowiczów preferuje płatności gotówką z uwagi na większą kontrolę nad wydatkami. Instalacja sezonowych bankomatów umożliwi dogodny dostęp do gotówki siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę – tłumaczy Robert Midura.

W tym roku Euronet zdecydował się na pewną nowość. – Po raz pierwszy na najbardziej popularnych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych pojawią się mobilne bankomaty Euronet Polska zainstalowane na samochodach typu transporter – mówi Ewa Miziołek, dyrektor ds. marketingu i wsparcia sprzedaży sieci Euronet Polska. Dyrektor Miziołek dodaje, że mobilna wersja bankomatów jest odpowiedzią na oczekiwania organizatorów jedno- lub kilkudniowych eventów. – Każdego roku otrzymujemy prośby o instalację naszych urządzeń na festiwalach muzycznych czy imprezach sportowych. W miejscach, w których do tej pory m.in. z powodów technicznych nie mogły zostać zainstalowane stacjonarne urządzenia, mobilny bankomat zapewni dostęp do gotówki uczestnikom wydarzeń – tłumaczy Michał Gołębiowski z IT Card.

Dlatego w tym roku bankomaty mobilne Euronet Polska pojawią się na takich wydarzeniach, jak juwenalia, koncerty, m.in. na lipcowym Sunrise Festival w Kołobrzegu, czy imprezach sportowych, np. Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

It Card

Także It Card wystawi dodatkowe bankomaty pod logo Planet Cash w miejscowościach wypoczynkowych. Pierwsze urządzenia zostały posadowione na początku czerwca. – Nasze lokalizacje są każdorazowo indywidualnie oceniane pod kątem biznesowym oraz tak, aby zapewnić najlepszą dostępność gotówki dla klientów – podkreśla Miłosz Gołębiewski z IT Card. Bankomaty tej sieci będą stały do końca września.

Warto sprawdzić: Cash back bywa lepszy od bankomatu

Mobilne bankomaty PKO BP

Również PKO BP podobnie jak w poprzednich latach udostępnił w trakcie sezonu urlopowego mobilne bankomaty, które zostały czasowo ustawione w miejscowościach wypoczynkowych, gdzie występuje sezonowe zapotrzebowanie na wypłaty gotówki. Staną one m.in. w Juracie, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Łebie, Krynicy Morskiej, Kuźnicy, Jastarni, Karwi, Pobierowie, Dziwnowie, Rewalu, Mielnie, Świnoujściu czy Ustroniu Morskim. – W tym roku bankomaty mobilne będą funkcjonowały w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i lubelskim – mówi Iwona Radomska z biura prasowego banku. Zdradza, że w tym roku dodatkowo uruchomiono urządzenie w Kuźnicy. Tym samym w tym sezonie będzie zainstalowanych 17 bankomatów mobilnych, tj. o jeden więcej niż w poprzednim roku – tłumaczy przedstawicielka banku. Większość z nich będzie stała do końca września, jedynie ten z Włodawy zostanie zlikwidowany do 4 września, a w Rewalu i Pobierowie do połowy października. Najdłużej, bo do końca października, będą stały urządzenia w Dziwnowie i Międzyzdrojach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przelew na telefon – nie wszystkie banki go ogarniają

Od kilku lat przelewy bez znajomości numeru konta są możliwe, wystarczy tylko znajomość numeru ...

Jak dużo można przelewać natychmiast i czy da zmienić się te kwoty w PKO BP, Pekao, Santander, mBank, ING

Przelew natychmiastowy – jakie limity mają główne banki

Sprawdziliśmy czy i jakie limity na przelew natychmiastowy mają PKO BP, Pekao, Santander, mBank, ...

Wypłata gotówki smartfonem podczas zakupów zdobywa w Polsce coraz większą popularność

Smartfonem rzadko wypłacisz gotówkę

Choć cashback, czyli możliwość wypłat pieniędzy ze sklepowych kas podczas zakupów, w Polsce rośnie, ...