Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bloomberg

Raz w tygodniu analizujemy stawki oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy ranking najbardziej zyskownych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Bieżące zestawienie obowiązuje od 8 do 14 lipca 2019 roku.

Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach jednomiesięcznych wynosi 3 proc. w skali roku. Produkt z taką stawką znaleźć można w Banku Millennium, oferuje go Lokata Urodzinowa. W Idea Banku na Lokacie NR1 zarobić można 2,1 proc. w skali roku. W PKO BP na Lokacie na nowe środki i w EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej oprocentowanie gwarantowane na jeden miesiąc dobija do 1,5 proc. w skali roku.

Oszczędności przelane na lokaty w trzy miesiące zarobić mogą maksymalnie do 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości obowiązuje na Lokacie Happy w Idea Banku, Nest Lokacie Witaj w Nest Banku oraz Lokacie na Start w PlusBanku. Nowi klienci w mBanku zarobią 3,5 proc. Na 3 proc. w skali roku liczyć mogą osoby zakładające Lokatę Mobilną w Getin Banku czy korzystające po raz pierwszy z usług bankowości mobilnej lub elektronicznej eurobanku (Lokata na start mobilna; Lokata na start internetowa).

Zakładając lokatę na sześć miesięcy, podobnie jak w przypadków depozytów zakładanych na kwartał, zyskać można do 4 proc. w skali roku. Wskazaną stawkę gwarantuje tylko jeden bank. Jest to Nest Bank z sześciomiesięczną Lokatą Witaj. Wybierając w Toyota Banku Lokatę Sprint zarobić można maksymalnie do 2,4 proc. w skali roku. 2,1 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Lokaty na 1-2 lata

Maksymalny zysk możliwy do osiągnięcia w rok, to 2,3 proc. w skali roku. Zyski w tej wysokości oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Na 2,25 proc. w skali roku, liczyć mogą ci, którzy wybiorą Lokatę EKOLokatę Plus w Banku Ochrony Środowiska. 2,05 proc. na Lokacie Lojalnej płaci swoim klientom Nest Bank.

Na lokatach dwuletnich najwyższe obowiązujące obecnie oprocentowanie wynosi 2,75 proc. w skali roku. Maksymalne odsetki oferuje BOŚ na EKOLokacie na Lata. 2,4 proc. w skali roku mogą otrzymać osoby zakładające Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku i osoby otwierające Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. Ci, którzy zdecydują się na założenie Lokaty Plus od Toyota Banku zarobią 2,25 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Niedocenione perełki giełdy po majowej korekcie

Tabele oprocentowania lokat zmieniał w ostatnim czasie m.in. Idea Bank czy BNP Paribas. Tylko Idea Bank zdecydował się na obniżki oprocentowania wybranych produktów. Zmiany sięgały nawet 0,5 pkt. proc. w przypadku depozytu zakładanego na jeden rok.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty na 12 miesięcy [maj 2018]

W przypadku lokat zakładanych na rok i dłużej, trudno o atrakcyjne oprocentowanie. W zestawieniu ...

Mizerne zyski z najlepszych lokat na miesiąc, prócz jednej

Wśród lokat zakładanych na okres 30 dni jest tylko jeden produkt, który może zagwarantować ...

Na Bliku można zaoszczędzić

Wygoda to niejedyna zaleta płacenia przy użyciu smartfona. Blik funkcjonuje ponad dwa lata i ...