Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bloomberg

Raz w tygodniu analizujemy stawki oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy ranking najbardziej zyskownych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Bieżące zestawienie obowiązuje od 8 do 14 lipca 2019 roku.

Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach jednomiesięcznych wynosi 3 proc. w skali roku. Produkt z taką stawką znaleźć można w Banku Millennium, oferuje go Lokata Urodzinowa. W Idea Banku na Lokacie NR1 zarobić można 2,1 proc. w skali roku. W PKO BP na Lokacie na nowe środki i w EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej oprocentowanie gwarantowane na jeden miesiąc dobija do 1,5 proc. w skali roku.

Oszczędności przelane na lokaty w trzy miesiące zarobić mogą maksymalnie do 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości obowiązuje na Lokacie Happy w Idea Banku, Nest Lokacie Witaj w Nest Banku oraz Lokacie na Start w PlusBanku. Nowi klienci w mBanku zarobią 3,5 proc. Na 3 proc. w skali roku liczyć mogą osoby zakładające Lokatę Mobilną w Getin Banku czy korzystające po raz pierwszy z usług bankowości mobilnej lub elektronicznej eurobanku (Lokata na start mobilna; Lokata na start internetowa).

Zakładając lokatę na sześć miesięcy, podobnie jak w przypadków depozytów zakładanych na kwartał, zyskać można do 4 proc. w skali roku. Wskazaną stawkę gwarantuje tylko jeden bank. Jest to Nest Bank z sześciomiesięczną Lokatą Witaj. Wybierając w Toyota Banku Lokatę Sprint zarobić można maksymalnie do 2,4 proc. w skali roku. 2,1 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Lokaty na 1-2 lata

Maksymalny zysk możliwy do osiągnięcia w rok, to 2,3 proc. w skali roku. Zyski w tej wysokości oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Na 2,25 proc. w skali roku, liczyć mogą ci, którzy wybiorą Lokatę EKOLokatę Plus w Banku Ochrony Środowiska. 2,05 proc. na Lokacie Lojalnej płaci swoim klientom Nest Bank.

Na lokatach dwuletnich najwyższe obowiązujące obecnie oprocentowanie wynosi 2,75 proc. w skali roku. Maksymalne odsetki oferuje BOŚ na EKOLokacie na Lata. 2,4 proc. w skali roku mogą otrzymać osoby zakładające Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku i osoby otwierające Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. Ci, którzy zdecydują się na założenie Lokaty Plus od Toyota Banku zarobią 2,25 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Niedocenione perełki giełdy po majowej korekcie

Tabele oprocentowania lokat zmieniał w ostatnim czasie m.in. Idea Bank czy BNP Paribas. Tylko Idea Bank zdecydował się na obniżki oprocentowania wybranych produktów. Zmiany sięgały nawet 0,5 pkt. proc. w przypadku depozytu zakładanego na jeden rok.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie obowiązuje od 23 do 29 grudnia 2019 roku. Raz w tygodniu badamy ...

Odchodzenie od kas w oddziałach to trend we wszystkich bankach

Banki zamykają okienka z kasami. Przestają być potrzebne

Ubywa placówek z obsługą kasową. Banki zamykają takie okienka, bo coraz więcej transakcji dokonuje ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Regularnie analizujemy stawki oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy zestawienie najbardziej ...