Banki tną oprocentowanie. Ranking lokat na 3 miesiące

Fotorzepa, Marta Bogacz

Inflacja idzie w górę – dziś szacowana jest na 2,6 proc. w skali rok, a banki tną cały czas oprocentowanie depozytów. Zmiany nie ominęły też najlepiej oprocentowanych lokat trzymiesięcznych.

Z 4 proc. do 3 proc. w skali roku spadły zyski oferowane na Lokacie Mobilnej w Getin Banku.

Najatrakcyjniejsze oprocentowanie – 4 proc. w skali roku – otrzymać mogą osoby, które podpisały umowę na prowadzenie konta w  PlusBanku i Nest Banku oraz nowi klienci Idea Banku (bez wymogu ROR). Na lokatach na Start, Witaj i Happy wpłaty środków są ograniczone: od 500 zł do 20 tys. zł w Idea Banku i od 1 tys. zł do 10 tys. zł w dwóch pozostałych.

Zakładając konto w mBanku na start można otworzyć lokatę terminową dla nowych klientów i otrzymać na niej 3,5 proc. w skali roku. Na depozyt można przelać od 500 zł do 10 tys. zł.

W Getin Banku i eurobanku zyskać można 3 proc. w skali roku. Lokata Mobilna (Getin), dostępna jest dla posiadaczy aplikacji na smartfony, a Lokaty na start mobilna i na start internetowa od eurobanku, to produkty oferowane osobom, które aktywują dane usługi w tym banku po raz pierwszy. Obie instytucje przyjmują wpłaty do 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Bez zmian na e-Lokacie Na Plusie w Banku Ochrony Środowiska – zarobić na niej można 2,5 proc. w skali roku. Z produktu skorzystać mogą tylko nowi klienci, którzy na depozyt przelewają środki w kwocie od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

Właściciele rachunków w Banku Millennium, którzy korzystają z aplikacji bankowej na telefon, mogą zyskać na Lokacie Mobilnej 2,25 proc. w skali roku. Limit środków, które można przelać na rachunek lokaty ogranicza się do kwot od 500 zł do 10 tys. zł.

Nowych klientów przyciąga też BNP Paribas. Bank oferuje Lokatę Start, na której zarobić można 2 proc. w skali roku. Wystarczy założyć rachunek osobisty i zadeklarować wpływy wynagrodzenia na konto. Na depozycie można mieć od 3 tys. zł do 100 tys. zł.

Mniej niż 2 proc.

Alior Bank zbiera nowe środki i płaci za nie 1,8 proc. w skali roku. Nowe środki określane są jako saldo środków na wszystkich rachunkach klienta na dzień 19 czerwca 2019 r. Na początek wystarczy wpłata 1 tys. zł. Łączna kwota oszczędności nie może przekraczać 200 tys. zł.

Warto sprawdzić: Duże zawirowania w lokatach jednomiesięcznych

W PKO BP na Lokacie na nowe środki zarobić można 1,6 proc. w skali roku. Nowe środki, to nadwyżka ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych i inwestycyjnych klienta w PKO w dniu 20 czerwca 2019 r. Podobna stawka oprocentowania obowiązuje w Toyota Banku na Lokacie Plus. Klient, który chce otworzyć depozyt w PKO musi posiadać konto i przelać na lokatę kwotę przewyższającą 1 tys. zł, w Toyota Banku dolny limit, to 5 tys. zł.

Na końcu naszego zestawienia znaleźć można oferty od BGŻOptima i Credit Agricole. Na Lokacie Klasycznej i lokacie terminowej w Ofercie Mobilnej zarobić można odpowiednio 1 proc. i 0,9 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty w BGŻOptima  to 1 tys. zł, w drugim banku kwota może być dowolna, bez wyznaczonego maksimum wpłat.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Banki wraz z kartami kredytowymi najczęściej oferują różnego rodzaju pakiety ubezpieczeniowe i inne bonusy .

Na jakie bonusy do karty kredytowej można liczyć

Sprawdzamy ofertę dodatkowych usłg oferowanych przez banki wraz z kartami płatniczymi. Przy wyborze karty ...

Najlepsze konto dla studenta. Porównujemy ofertę banków

Prześwietlamy konta bankowe dla studentów i wybieramy najlepsze z nich. Choć potrzeby młodych ludzi ...

Limit płatności kartą bez hasła wzrośnie do 100 zł

Za rok limit płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN wzrośnie z obecnych 50 zł ...