Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie najlepszych lokat obowiązuje od 2 do 8 września 2019 roku.

Raz w tygodniu weryfikujemy tabele oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i tworzymy ranking najbardziej opłacalnych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: W co inwestować, żeby inflacja nie pożarła zysków

Maksymalne oprocentowanie oferowane na lokatach zakładanych na jeden miesiąc wynosi 3 proc. w skali roku. Wskazaną stawkę oferuje Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej. W Idea Banku na Lokacie NR1 zarobić można 1,8 proc. w skali roku. Na nieco mniejsze zyski liczyć mogą klienci EnveloBanku i PKO BP – zakładając Lokatę EnveloMobilną czy Lokatę terminową na nowe środki otrzymają 1,5 proc. w skali roku.

Najwyższe oprocentowanie obowiązujące na lokatach kwartalnych sięga 4 proc. w skali roku. Na takie zyski nastawić się mogą osoby zakładające Lokatę Happy w Idea Banku, Lokatę Start w PlusBanku czy Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. Po 3,5 proc. w skali roku mogą sięgnąć nowi klienci mBanku, którzy właśnie otworzyli tam konto. Zyski o 0,5 pkt. proc. niższe, tj. 3 proc. w skali roku, osiągną osoby wnioskujące o otwarcie Lokaty Mobilnej w Getin Banku czy Lokaty na start mobilnej lub na start internetowej w eurobanku.

Najbardziej dochodowa lokata zakładana na pół roku również ma stawkę oprocentowania sięgającą 4 proc. w skali roku. Maksimum osiągnąć można na Lokacie Witaj w Nest Banku. Kolejne banki, to Toyota Bank z oprocentowaniem 2,4 proc. w skali roku na Lokacie Sprint i Idea Bank z taką samą ofertą na Lokacie Na Nowe Środki Plus. Na 2,1 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Getin Banku, którzy otwierają w kanale bankowości elektronicznej depozyt na nowe środki.

Najlepsze lokaty na 12 i 24 miesiące

Roczny zysk z lokaty dwunastomiesięcznej sięgać może maksymalnie 2,3 proc. Tyle właśnie oferują Idea Bank oraz Toyota Bank odpowiednio na depozytach: Na Nowe Środki Plus oraz Lokacie Plus. 2,25 proc. w skali roku gwarantuje Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej i Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus. 2,1 proc. w skali roku płaci Getin Bank (Lokata Na Nowe Środki).

W 24 miesiące maksymalnie zarobić można do 2,6 proc. w skali roku. Tyle oferuje BOŚ na EKOlokacie na lata. Na oprocentowanie w wysokości 2,3 proc. w skali roku mogą liczyć właściciele Nest Lokaty Lojalnej w Nest Banku. Tyle samo – 2,3 proc. w skali roku – zarobią osoby zakładające Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. Toyota Bank na Lokacie Plus płaci 2,25 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tabele oprocentowania lokat modyfikował w ostatnim czasie Nest Bank, Getin Bank i Credit Agricole. Z 2 i 2,1 proc. do poziomu 1,8 i 1,85 proc. w skali roku spadło oprocentowanie rocznej i dwuletniej Lokaty na nowe środki w Credit Agricole. Z 2,45 proc. i 2,5 proc. w skali roku do 2,25 proc. i 2,3 proc. w skali roku obniżyły się zaś zyski możliwe do wypracowania na lokatach rocznej i dwuletniej (dla lojalnych klientów) w Nest Banku. Na więcej liczyć mogą natomiast klienci Getin Banku – na sześciomiesięcznej i dwunastomiesięcznej Lokacie Na Nowe Środki nie zarobią już 1,8 proc. a 2,1 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Co tydzień badamy produkty dostępne na rynku lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych ...

Konta oszczędnościowe są najpopularniejszym sposobem przechowywania oszczędności. Korzysta z nich 29 proc. Polaków, o 10 proc. więcej niż rok temu

Odśwież konto oszczędnościowe, bo może nie zarabiasz

Do łask klientów wracają konta oszczędnościowe, bo oprocentowanie na nich może przekraczać na początku ...

najlepsze lokaty na 3 miesiące marzec 2019

Najlepsze lokaty na 3 miesiące. Ranking [MAR 2019]

4 x 4 proc., czyli marcowy ranking lokat trzymiesięcznych. Do zestawienia lokat kwartalnych wróciła ...