Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

pxhere

Aktualne zestawienie obowiązuje od 9 do 15 września 2019 roku.

Cyklicznie, raz w tygodniu, sprawdzamy tabele oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i budujemy ranking najbardziej dochodowych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: W co inwestować, żeby inflacja nie pożarła zysków

Przy lokatach jednomiesięcznych można nastawić się na zysk wynoszący maksymalnie 3 proc. w skali roku. Tyle właśnie oferuje Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. W Idea Banku na Lokacie NR1 zarobić można 1,7 proc. w skali roku. Na 1,5 proc. w skali roku mają zaś szansę klienci EnveloBanku (cyfrowa marka Banku Pocztowego) i PKO Banku Polskiego. Wystarczy, że osoby te założą Lokatę EnveloMobilną lub Lokatę terminową na nowe środki.

W trzy miesiące maksymalnie zarobić można 4 proc. w skali roku. Oferty z taką stawką ma Idea Bank – Lokata Happy oraz Nest Bank – Nest Lokata Witaj. Na 3,5 proc. w skali roku mają szansę nowi klienci zakładający konto i lokatę w mBanku. 3 proc. w skali roku otrzymać zaś można za otwarcie i utrzymanie do końca okresu deponowania Lokaty Mobilnej w Getin Banku lub Lokaty na start mobilnej czy na start internetowej w eurobanku.

Maksymalna stawka oprocentowania obowiązująca na lokacie półrocznej wynosi, podobnie jak w przypadku lokat trzymiesięcznych, 4 proc. w skali roku. Najwięcej zarobić można na Lokacie Witaj w Nest Banku. Kolejne banki, tj. Toyota Bank na Lokacie Sprint i Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus oferują 2,4 proc. zysku w skali roku. Na 2,1 proc. w skali roku nastawić się mogą klienci Getin Banku, którzy otwierają Lokatę na nowe środki.

Najbardziej dochodowe lokaty roczne oprocentowane są stawką 2,3 proc. w skali roku i oferuje ją Toyota Bank oraz Idea Bank. Są to odpowiednio: Lokata Plus oraz Lokata Na Nowe Środki Plus. 2,25 proc. w skali roku gwarantuje Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus. Po 2,1 proc. w skali roku płaci Getin Bank na Lokacie Na Nowe Środki i Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej.

Na lokatach dwuletnich maksymalny zysk może osiągnąć 2,6 proc. w skali roku. Tyle bowiem oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na lata. Na oprocentowanie w wysokości 2,3 proc. w skali roku mogą liczyć osoby zakładające Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. Niewiele mniej – 2,25 proc. w skali roku- oferuje na Lokacie Plus wymieniany już wcześniej Toyota Bank.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tabele oprocentowania lokat zmieniał w ostatnim czasie m.in. Bank Millennium czy Nest Bank. Z 2,25 proc. i z 2,3 proc. do 2,1 proc. i 2,2 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Nest Lokaty Lojalnej w Nest Banku. W Millennium nie odnotowaliśmy istotnych modyfikacji stawek oprocentowania produktów depozytowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Karta kredytowa ułatwia życie, ale może być kosztowna

Kartami trzeba zarządzać rozważnie. Powinny służyć tylko do transakcji bezgotówkowych. Nie należy wypłacać z ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 20 do 26 stycznia 2020 roku. Raz ...

Zlecenie stałe: I kieszonkowe i oszczędności na przyszłość

Zlecenie stałe – jak można je wykorzystać

Doładowania telefonu czy liczników elektrycznych na kartę można dodatkowo ustawić w ramach tzw. zleceń ...