Najlepsze lokaty 3-miesięczne tylko dla bankowych skoczków

Adobe Stock

4 proc. w skali roku – tyle maksymalnie można zarobić na 3-miesięcznych lokatach bankowych.

Tej wysokości stawka obowiązuje m.in. na trzymiesięcznej Lokacie Happy w Idea Banku i Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. Oba depozyty dedykowane są wyłącznie nowym klientom. Wyższe zyski obarczone są więc dodatkowymi wymogami, które mają związać oszczędzającego z bankiem na dłużej.

Warto sprawdzić: Duże zmiany dla posiadaczy kont: opłaty, zakupy, przelewy

W Nest Banku obowiązkowe jest założenie konta, czego nie trzeba robić w Idea Banku – tu wystarczy sam status nowego klienta. Na depozytach może się znaleźć od 500 zł do 20 tys. zł (Lokata Happy) i od 1 tys. zł do 10 tys. zł (Lokata Witaj).

Osoby otwierające rachunek osobisty w mBanku mogą skorzystać z okazji i założyć lokatę trzymiesięczną z oprocentowaniem 3,5 proc. w skali roku. Na depozycie można złożyć od 500 zł do 10 tys. zł wolnych środków.

Na 3 proc. w skali roku mają szanse klienci Getin Banku i eurobanku. Lokatę Mobilną otworzyć mogą osoby korzystające z aplikacji mobilnej Getina, a Lokatę na start mobilną i Lokatę na start internetową, klienci aktywujący jedną z wybranych usług w drugim z banków. Na te trzy lokaty można przelać po 10 tys. zł. Minimum wpłat, to 200 zł w eurobanku i 500 zł w Getin Banku.

Mniej niż 3 proc.

W Banku Millennium wprost z apki bankowej zainstalowanej na smartfonie wnioskować można o otwarcie Lokaty Mobilnej. Na lokacie zarobić można 2,25 proc. w skali roku. Limit wpłat ogranicza się do kwot od 500 zł do 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Zmiany w bankach to okazja dla oszustów. KNF ostrzega

Trzy banki na lokatach kwartalnych płacą klientom maksymalnie do 2 proc. w skali roku. Jest to Bank Ochrony Środowiska, który oferuje e-Lokatę na Plusie, BNP Paribas, który ma Lokatę na Start oraz Plus Bank na depozycie dedykowanym do wpłat nowych środków: Nowa Kasa=Większy Zysk. Na lokaty można wpłacać odpowiednio: od 1 tys. zł do 100 tys. zł w BOŚ, od 3 tys. zł do 100 tys. zł w BPN Paribas i od 5 tys. zł do 200 tys. zł w PlusBanku.

Na 1,8 proc. w skali roku nowe środki wycenia Alior Bank. Ich saldo bank wylicza na dzień 19 lipca 2019 r. Na start wystarczy przelać 1 tys. zł. Łączna kwota oszczędności nie może być jednak wyższa niż 200 tys. zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Byli klienci Raiffeisen Polbanku mają niespodziewane problemy

Około 80 tysięcy osób z kredytem hipotecznym w dawnym Raiffeisen Polbanku trafiło do Raiffeisen ...

Duże zmiany w logowaniu. Jak to wygląda w głównych bankach

Od 14 września wchodzi w życie unijna dyrektywa PSD2 dotycząca płatności, która przynosi nie ...

gdzie szukać najlepszych lokat

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 25 listopada do 1 grudnia 2019 roku. Cyklicznie, raz w ...