Najwyżej oprocentowany depozyt sześciomiesięczny znajdziemy w ofercie Nest Banku. Jego oprocentowanie wynosi 2,15 proc. w skali roku. Ale żeby tyle dostać, trzeba, po pierwsze, zdeponować nowe środki, a nie np. wycofane z innego rachunku w tej instytucji. Poza tym wymagane jest założenie (lub posiadanie) konta osobistego w Nest Banku. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł, górnego limitu nie ma.

Nieco niższą stawkę – 2,1 w skali roku – proponuje Idea Bank. Ta oferta jest także dla deponujących nowe środki. Bank przyjmuje kwoty od 500 zł do 1 mln zł.

W Toyota Banku klienci mogą liczyć na 2 proc. rocznie. Muszą spełnić trzy warunki. Po pierwsze, ulokować co najmniej 5 tys. zł. Po drugie, założyć (albo posiadać) konto osobiste w Toyota Banku. Po trzecie, skorzystać z dostępu do bankowości online. Jeden klient może otworzyć nawet 10 depozytów.

BOŚ Bank oferuje sześciomiesięczną EKOlokatę SUPERprocentującą z odsetkami 1,95 proc. w skali roku. Oferta jest przeznaczona dla osób, które mają lub założą konto w tym banku. Minimalny wkład został ustalony na 1 tys. zł (górnej granicy nie ma). Getin Noble Bank także proponuje depozyt z oprocentowaniem 1,95 proc. rocznie. Przyjmuje sumy od 500 zł (bez górnego limitu).

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych lokat półrocznych wynosi teraz 1,84 proc. Jest minimalnie (o 0,03 pkt proc.) niższe niż na początku marca. Natomiast przeciętne na rynku oprocentowanie takich lokat to tylko 1,19 proc. w skali roku.