Propozycji dla nastolatków w takim wieku jest jak na lekarstwo. Chętniej obsługiwani są młodzi ludzie powyżej 13. roku życia, ponieważ wtedy mają już ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Dla trzynastolatków i starszych dostępna jest również większość kart przedpłaconych, które w czasie uroczystości komunijnych mogłyby zastąpić koperty z gotówką.
Do wyjątków należą rachunki w PKO BP i Alior Banku przystosowane do potrzeb i możliwości młodszych dzieci. Pierwsza z tych instytucji oferuje PKO Konto Dziecka z aplikacją mobilną dla nastolatków, którzy nie ukończyli 13 lat. W drugiej dzieciom w takim wieku można założyć HAIZ. Jest to bezpłatne konto z aplikacją bankowości mobilnej.
PKO BP stworzyło cały serwis bankowości internetowej dla najmłodszych – PKO Junior. Właśnie w nim można otworzyć bezpłatne PKO Konto Dziecka z oprocentowaniem w wysokości 2,5 proc. w skali roku (wpłaty do 2,5 tys. zł) i 0,5 proc. (wyższe kwoty).
Serwis umożliwia zakładanie świnek–skarbonek, dzięki którym dzieci mogą zbierać pieniądze na określony cel, np. na rower czy laptopa. System podpowiada, ile pieniędzy już zostało zgromadzone, a ile jeszcze brakuje. Dopłacać można w każdej chwili, a w razie zmiany planów można świnkę rozbić. Pieniądze wrócą wówczas na konto. Z rachunku można robić przelewy i doładowywać telefon komórkowy.
Wszystkie funkcjonalności serwisu PKO Junior powiązane są z Aplikacją Rodzica w serwisie bankowości internetowej iPKO. Poprzez swoją aplikację rodzic ma wgląd w rachunek PKO Konto dziecka i może akceptować inicjowane przez pociechę operacje. Dziecko uczy się więc pod nadzorem świadomie zarządzać swoim budżetem i oszczędzać.