Obecnie cieszy się mniejszym zainteresowaniem. Wartość jego aktywów nie przekracza 300 mln zł. Udział akcji w portfelu funduszu jest utrzymywany na stałym poziomie (85–88 proc.). Dodatkowo jest zwiększany poprzez wykorzystanie kontraktów terminowych na zagraniczne indeksy.
Jeśli chodzi o strukturę portfela, jest ona bardziej zbliżona do indeksu WIG niż przeciętnie w innych funduszach. Pojedynczy zagraniczni emitenci nie odgrywają znaczącej roli w portfelu funduszu. Akcje podmiotów notowanych na giełdach w Stambule i we Frankfurcie (jedyne spoza warszawskiej giełdy) stanowią niespełna po 1 proc. aktywów. Odróżnia to fundusz od konkurentów, którzy chętniej stawiają na zagraniczne akcje.

Ostatni 12-miesięczny okres był dobry dla funduszy akcji uniwersalnych inwestujących na polskim rynku. Średnia stopa zwrotu w grupie przekroczyła 17 proc. Rozkład sił na GPW sprzyjał szczególnie funduszom, które miały w portfelach dużo spółek z indeksu WIG20. Portfel Millennium Akcji został dostosowany do dominacji dużych spółek z lekkim opóźnieniem, ale w minionych 12 miesiącach fundusz zarobił ok. 16 proc. Wynik ten zawdzięcza inwestycjom m.in. w walory CD Projektu, których cena do listopada bieżącego roku znajdowała się w mocnym trendzie wzrostowym.
Stopy zwrotu Millennium Akcji w zasadzie w każdym okresie plasują go poniżej 50 proc. najlepszych funduszy w grupie porównawczej. Niewielkie odchylenia struktury portfela względem WIG oraz rezygnacja z selekcji spółek notowanych na zagranicznych giełdach ograniczają potencjalny wpływ wyboru konkretnych walorów na stopy zwrotu. Wydaje się, że obecny kształt polityki inwestycyjnej raczej nie pozwoli Millennium Akcji na walkę o czołowe miejsca w grupie uniwersalnych funduszy akcji polskich.