Taką stawkę oferują dwa banki. Przy czym w Volkswagen Banku oprocentowanie jest zmienne (w pozostałych bankach stałe). Ponownie zostanie wyliczone po upływie kwartalnego okresu rozliczeniowego. Minimalna kwota lokaty to 5 tys. zł.

2,4 proc. proponuje także inny bank samochodowy – Toyota Bank, ale wymaga założenia konta osobistego. Przyjmuje wpłaty od 5 tys. zł (górnej granicy nie ma). Jeden klient może otworzyć do dziesięciu depozytów z takim oprocentowaniem.

Lokatę 12-miesięczną z odsetkami 2,15 proc. ma w ofercie Idea Bank (Lokata NR 1). Jest to propozycja dla każdego. Minimalny wkład wynosi 1 tys. zł, maksymalny 1 mln zł.

W dwóch bankach można otworzyć depozyt roczny z oprocentowaniem 2,1 proc. W Plus Banku jest to Lokata zakładana przez Plusbank24 z minimalną kwotą 1 tys. zł i bez żadnych dodatkowych warunków. Zerwanie lokaty przed terminem powoduje całkowitą utratę odsetek. W Noble Banku można wpłacić oszczędności na Lokatę Progresywną ze średnią stawką 2,1 proc. Bank przyjmuje kwoty od 500 zł (bez górnego limitu). W razie wcześniejszego zerwania umowy klient otrzymuje kapitał wraz z odsetkami naliczonymi za każdy pełny miesiąc oszczędzania.

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych lokat rocznych wynosi 2,1 proc. Jest o 0,7 pkt proc. wyższe od przeciętnej na rynku stawki dla takiego terminu (1,4 proc.). W porównaniu z wrześniem oprocentowanie depozytów 12-miesięcznych jest w zasadzie bez zmian.