Najwyżej oprocentowane lokaty roczne oferują BIZ Bank i Smart Bank (są to części FM Banku PBP). Oprocentowanie tych depozytów zależy od stawki WIBOR 6M, obecnie wynosi 2,57 proc. Minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł, górnej granicy nie ma. W lutym najlepsza lokata znajdowała się w ofercie Santander Consumer Banku. Jej oprocentowanie spadło z 2,6 do 2,4 proc.

W trzech bankach możemy dostać 2,5 proc. Getin Noble Bank proponuje depozyt progresywny. Jego oprocentowanie zwiększa się w miarę upływu okresu oszczędzania. W BOŚ Banku osoba mająca konto osobiste w tej instytucji może uzyskać wyższe odsetki, o 0,5 proc., jeśli przeprowadzi kartą debetową transakcje bezgotówkowe o wartości minimum 300 zł miesięcznie. Dodatkowy warunek dotyczy salda na koncie osobistym – średnio w miesiącu powinno ono wynosić co najmniej 10 proc. kwoty lokaty. 2,5 proc. oferuje też Idea Bank. Oprocentowanie Lokaty NR 1 w tej instytucji w ubiegłym miesiącu wynosiło 2,75 proc. Depozyt może założyć każdy. Minimalna kwota to 1 tys. zł, maksymalna 1 mln zł.

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych lokat rocznych wynosi 2,4 proc. Jest o 1 pkt proc. wyższe niż przeciętna na rynku stawka dla takich depozytów (1,4 proc.).