Akcje faworytów rosną jak na drożdżach

Mimo bardzo zmiennych nastrojów na warszawskiej giełdzie nie brakuje spółek, których wyceny osiągnęły rekordowe poziomy. Czy wciąż warto je mieć w portfelu?

Publikacja: 11.05.2020 11:08

Akcje faworytów rosną jak na drożdżach

Foto: Shutterstock

Część spółek bardzo szybko otrząsnęła się po marcowej wyprzedaży. Ich kursy powróciły do kontynuacji trendu wzrostowego, co w ostatnich tygodniach zaowocowało nowymi szczytami notowań.

– Gdy emocje na rynku opadły, znów do głosu doszła racjonalna ocena sytuacji, okazało się, że są spółki, którym pandemia nie utrudnia specjalnie działalności, bo mają stabilny portfel zamówień. Co więcej, można znaleźć też takie, które mogą skorzystać w koronawirusowej rzeczywistości. W kilku branżach, takich jak spożywczy handel detaliczny czy handel lekami, odnotowano wzrost popytu. W przypadku aptek było to znaczne przesunięcie w górę. Z kolei spółki z branży gamingowej czy ogólnie nowych technologii (CD Projekt, Ten Square Games, LiveChat) są dobrze przygotowane na kryzys wywołany pandemią. Rynek widzi też sygnały, że popyt na gry czy narzędzia usprawniające komunikację online z klientem rośnie i może być trwałą tendencją, a przy wysokim kursie dolara oznaczać to może dla wspomnianych spółek duże czy nawet rekordowe zyski – wskazuje Łukasz Rozbicki, doradca inwestycyjny w MM Prime TFI.

Pozostało 83% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Materiał partnera
Bezpieczna przystań, czyli po co oszczędzać w złocie
Portfel inwestycyjny
Inflacja uderzyła w oprocentowanie obligacji skarbowych. Jak nie stracić?
Portfel inwestycyjny
Centra usług: szlifujący się diament
Portfel inwestycyjny
Inwestorzy w oczekiwaniu na obniżki stóp procentowych
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Portfel inwestycyjny
Przy wysokim wzroście płac w 2024 r. oszczędności Polaków mogą dalej rosnąć